Niania elektroniczna Neno — jaką wybrać, czy warto kupić?

Niania elektroniczna Neno — jaką wybrać, czy warto kupić?

Niania elektroniczna to urządzenie, które umożliwia sprawowanie efektywnej opieki nad dzieckiem, bez konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu. Dowiedz się, czym jest niania elektroniczna i jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi modelami niań elektronicznych Neno.

 

Spis treści:

 

Jak działa niania elektroniczna?

Niania elektroniczna to urządzenie, dzięki któremu można zachować zdalną łączność pomiędzy dzieckiem i opiekunem. W przeszłości była to sygnalizacja dźwiękowa, jednak współczesne modele niań elektronicznych są wyposażone w kamerę wideo. Wszystko po to, abyś mogła nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć, co dzieje się w otoczeniu Twojego najcenniejszego skarbu, jakim bez wątpienia jest dziecko.

Nianie elektroniczne Neno możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są nianie Wi — Fi. Działanie tej grupy urządzeń polega na przekazywaniu obrazu z kamery, którą umieszcza się w pokoju dziecka, wprost na ekran Twojego smartphona. Wystarczy, że pobierzesz na telefon aplikację Tuya, aby korzystać z udogodnień, jakie niesie ze sobą posiadanie elektronicznej niani Neno.

Drugim rodzajem produktów są elektroniczne nianie radiowe, które składają się z odbiornika i nadajnika. Sygnał pomiędzy urządzeniami przekazywany jest za pośrednictwem fal radiowych, które pozostają w pełni bezpieczne dla Ciebie i Twojej pociechy.

Niezależnie od rodzaju, wszystkie nianie elektroniczne Neno umożliwiają utrzymywanie dwustronnej komunikacji. Oznacza to, że możesz nie tylko widzieć i słyszeć, co robi maluszek, ale także mówić do niego.

 

Czy warto kupić elektroniczną nianię?

Nie ulega wątpliwości, że niania elektroniczna to przydatne urządzenie, które znajdzie zastosowanie w piętrowych domach lub kiedy dziecko śpi we własnym pokoju. Urządzenie pozwala reagować na płacz lub nietypowe zachowanie dziecka. Rodzic może swobodnie zająć się swoimi obowiązkami lub cieszyć się momentem relaksu bez ryzyka, że przegapi niebezpieczeństwo czyhające na jego pociechę.

Zobacz również: Niania elektroniczna z kamerą i bez — jaką wybrać, czy warto kupić?

 

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie niani elektronicznej?

Wybierając nianię elektroniczną, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Zasięg niani elektronicznej

Pierwszym z nich jest zasięg urządzenia. Niania, która nie obejmie swoim zasięgiem całego domu, nie będzie funkcjonalna. Warto wybierać egzemplarze o zasięgu minimum 50 metrów wewnątrz budynku.

Niania elektroniczna z trybem nocnym

Kolejnym czynnikiem jest obecność trybu nocnego, który zapewnia dobrą widoczność nawet w ciemnym pomieszczeniu. Niektórzy z rodziców skupiają się także na możliwości dwustronnej komunikacji. Tę funkcję znajdziemy we wszystkich nianiach elektronicznych marki Neno. To bardzo ważne, ponieważ czasem głos rodzica może uspokoić malucha szybciej niż osobista wizyta w jego pokoju.

Żywotność baterii

W przypadku elektronicznych niań radiowych nie sposób pominąć żywotności baterii znajdującej się w odbiorniku. Długi czas pracy urządzenia pozwoli Ci na odbieranie sygnałów z pokoju malucha bez konieczności znajdowania się w pobliżu źródła zasilania.

Funkcje dodatkowe

Nianie elektroniczne mogą posiadać także dodatkowe funkcje, wśród których znajduje się pomiar temperatury otoczenia, odtwarzanie kołysanek i białego szumu, robienie zdjęć, czy alarm, który wybudzi Cię w porze karmienia.

Polecamy do przeczytania: Najlepsza niania elektroniczna 2023

 

Jakie korzyści płyną z posiadania niani elektronicznej?

Za sprawą niani elektronicznej rodzic zyskuje nie tylko dostęp do dźwięków dobiegających z pokoju dziecka, ale także może swobodnie monitorować, co dokładnie robi pociecha. Niania elektroniczna zapewnia doskonały poziom kontroli, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka. Opiekun może upewnić się, czy dobiegający z pokoju malucha dźwięk rzeczywiście jest sygnałem wymagającym interwencji. Eliminowanie fałszywych alarmów, wynikających z błędnej interpretacji dźwięków wydawanych przez dziecko, daje rodzicowi większe poczucie odprężenia i bezpieczeństwa.

Jeśli rodzic pracuje zdalnie i chce wykonywać obowiązki podczas sprawowania opieki nad dzieckiem, niania elektroniczna będzie idealnym rozwiązaniem. Urządzenie może pomóc także w pogodzeniu opieki nad dzieckiem z wykonywaniem obowiązków domowych lub ze znalezieniem czasu na relaks.

 

Jaką nianię elektroniczną wybrać?

Wybór niań elektronicznych Neno jest naprawdę duży, a zróżnicowane cechy dostępnych modeli pozwalają na dokonanie wyboru, który w pełni odpowiada Twoim potrzebom. Jak wybrać najlepszy model? Warto kierować się nie tylko opiniami znajomych, ale także renomą producenta. Wśród najlepszych niań elektronicznych z kamerą znajduje Neno Lui.

Neno Lui - niania elektroniczna z kamerą

Ta inteligentna niania ma atrakcyjny kształt misia. Jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu doskonale wpisuje się w stylistykę pokoju malucha. Urządzenie posiada wbudowane Wi – Fi, a sterowanie odbywa się za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji Tuya. Urządzenie odtwarza kołysanki i biały szum. Neno Lui umożliwia dwukierunkową komunikację, a ponadto posiada wbudowany czujnik temperatury otoczenia.

Neno Lui to tylko jeden z dostępnych modeli niań elektronicznych Neno.

 

Niania elektroniczna Neno Avante

Niania elektroniczna Neno Avante

Warta uwagi jest również bezprzewodowa niania elektroniczna Neno Avante, obsługiwana przez aplikację Tuya podobnie jak model Neno Lui. Inteligentna niania o przyjaznym kształcie pingwinka została wyposażona w ruchomą głowicę monitorującą ruchy dziecka w zakresie 355 stopni w poziomie i 90 stopni w pionie. Bardzo przydatna jest także funkcja dwukierunkowej komunikacji, która sprawia, że możesz używać siły swojego kojącego głosu, aby uspokoić pociechę. Co więcej, z pomocą Avante nagrasz filmy i zrobisz zdjęcia dobrej jakości.

Zastanawiasz się, czy urządzenie zdaje egzamin w nocy? Zdecydowanie tak. Dużą zaletę Neno Avante stanowią wbudowane diody IR pozwalające na obserwowanie malucha po zmroku i bez konieczności zostawiania zapalonego światła w pomieszczeniu. Jednocześnie urządzenie ma detektor wykrywający wszystkie gwałtowne ruchy.

 

Niania elektroniczna Neno Berkano

Niania elektroniczna Neno Berkano – niania elektroniczna z bezprzewodowym odbiornikiem

Stylową nianię elektroniczną Neno Berkano z bezprzewodowym odbiornikiem wystarczy przytwierdzić do łóżeczka lub ściany i podłączyć do prądu bez obawy o to, że rozładuje się lub zmieni swoje położenie. Berkano, za sprawą obrotowej, sterowanej głowicy, zapewnia widoczność w zakresie 300 stopni w poziomie i 50 stopni w pionie w trybie dziennym i nocnym. Szybko docenisz też dwukierunkową komunikację oraz fabrycznie wgrane kołysanki ułatwiające dziecku zasypianie.

Warto wspomnieć o dodatkowych funkcjach niani: pomiarze temperatury otoczenia, możliwości ustawienia alarmu w przypadku drzemki lub pracy i energooszczędnym trybie czuwania VOX.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu, któremu w kwestii bezpieczeństwa dzieci zaufały już tysiące rodziców.

Przegląd znanych i polecanych niań elektronicznych od Neno: