Niania elektroniczna z kamerą i bez — jaką wybrać, czy warto kupić?

Niania elektroniczna to urządzenie, które umożliwia sprawowanie efektywnej opieki nad dzieckiem, bez konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu. Dowiedz się, czym jest niania elektroniczna i kiedy warto wybrać egzemplarz wyposażony w kamerę.

 

Spis treści:

 

Jak działa niania elektroniczna?

Niania elektroniczna to urządzenie, dzięki któremu można zachować zdalną łączność pomiędzy dzieckiem i opiekunem. W podstawowej wersji jest to sygnalizacja dźwiękowa, jednak nowoczesne modele niań elektronicznych są wyposażone w kamerę wideo. Na urządzenie składają się dwa niewielkie nadajniki- jeden dedykowany dla rodzica, a drugi przeznaczony do umieszczenia w pokoju dziecka.

 

Czy warto kupić elektroniczną nianię?

Nie ulega wątpliwości, że niania elektroniczna to przydatne urządzenie, które znajdzie zastosowanie w piętrowych domach lub kiedy dziecko śpi we własnym pokoju. Urządzenie pozwala reagować na płacz lub nietypowe zachowanie dziecka. Rodzic może swobodnie zająć się swoimi obowiązkami lub cieszyć się momentem relaksu bez ryzyka, że przegapi niebezpieczeństwo czyhające na jego pociechę.

 

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie niani elektronicznej?

Wybierając nianię elektroniczną, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest zasięg urządzenia. Niania, która nie obejmie swoim zasięgiem całego domu, będzie funkcjonalna. Warto wybierać egzemplarze o zasięgu minimum 50 metrów wewnątrz budynku. Nie bez znaczenia pozostaje także głośność pracy urządzenia, ponieważ niania elektroniczna jest używana głównie wtedy, kiedy dziecko śpi. Warto decydować się na ciche, dyskretne urządzenia, które nie zakłócają snu dziecka.

Ważna jest także obecność kamery. Podczas zakupu niani elektronicznej warto bliżej przyjrzeć się funkcjonalnym modelom z obiektywem i wyświetlaczem. Dzięki temu możemy co jakiś czas sprawdzać, co dzieje się w przestrzeni malucha bez konieczności fizycznego zaglądania do jego pokoju.

Kolejnym czynnikiem jest obecność automatycznego trybu nocnego, który zapewnia dobrą widoczność nawet w ciemnym pomieszczeniu. Niektórzy z rodziców skupiają się także na możliwości dwustronnej komunikacji. Czasem głos rodzica może uspokoić malucha szybciej niż osobista wizyta w jego pokoju. Nie sposób pominąć żywotności baterii. Godna polecenia niania elektroniczna powinna swobodnie pracować bez podłączenia do źródła zasilania przez około 10 godzin.

Warto przyjrzeć się także dodatkowym funkcjom takim jak możliwość odtwarzania kołysanek, pomiar temperatury, czy monitor oddechu, ponieważ i tak bogato wyposażone modele niań elektronicznych są obecnie dostępne.

 

Niania elektroniczna z kamerą, czy bez?

Nianie elektroniczne mają wiele dodatkowych funkcji, takich jak monitor oddechu, czujnik temperatury, czy kamera wideo. Za sprawą urządzenia z kamerą rodzic zyskuje nie tylko dostęp do dźwięków dobiegających z pokoju dziecka, ale także może swobodnie monitorować, co dokładnie robi pociecha. Niania elektroniczna z kamerą zapewnia lepszy poziom kontroli. Pozwala to upewnić się, czy dobiegający z pokoju malucha dźwięk rzeczywiście jest sygnałem wymagającym interwencji opiekuna. Eliminowanie fałszywych alarmów, wynikających z błędnej interpretacji dźwięków wydawanych przez dziecko, daje rodzicowi większe poczucie odprężenia i bezpieczeństwa. Obecność kamery jest opcją dodatkową, na którą należy decydować się stosownie do własnych potrzeb. Jeśli rodzic pracuje zdalnie i chce wykonywać obowiązki podczas sprawowania opieki nad dzieckiem, niania elektroniczna z kamerą będzie idealnym rozwiązaniem.

 

Jaką nianię elektroniczną z kamerą wybrać?

Wybór niań elektronicznych ze wbudowaną kamerą jest naprawdę duży. Jak wybrać najlepszy model? Warto kierować się nie tylko opiniami znajomych, ale także renomą producenta. Wśród najlepszych niań elektronicznych z kamerą znajduje Neno Lui.

Ta inteligentna niania ma atrakcyjny kształt misia, dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu doskonale wpisuje się w stylistykę pokoju malucha. Urządzenie posiada wbudowane Wi-Fi, a sterowanie odbywa się za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji Tuya. Niania została wyposażona w doskonale działający tryb nocny. Urządzenie odtwarza kołysanki i biały szum. Neno Lui umożliwia dwukierunkową komunikację, a ponadto posiada wbudowany czujnik temperatury otoczenia.

Neno Luii to tylko jeden z dostępnych modeli niani elektronicznej z kamerą od Neno. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu, któremu w kwestii bezpieczeństwa dzieci zaufały już tysiące rodziców.

 

Zobacz też: