Elektryczny aspirator do nosa dla niemowląt

Elektryczny aspirator do nosa dla niemowląt
Aspirator do nosa dla niemowląt to proste urządzenie, które pozwala szybko i skutecznie odciągnąć wydzielinę. Jest to bardzo ważne, ponieważ niemowlę z zatkanym noskiem może mieć problemy ze ssaniem i wykazywać ogólne rozdrażnienie. Aspiratory elektryczne stosuje się już u maluszków w wieku niemowlęcym, aż do momentu, gdy dziecko nauczy się skutecznie opróżniać nos. Przyjmuje się, że ten moment przypada na trzeci rok życia malucha.

 

Spis treści:

 

Co robić, gdy niemowlę ma zatkany nos?

Katar u niemowlaka to duży problem. Czy wiesz, że maluch do ukończenia pierwszego roku życia oddycha niemal wyłącznie przez nos z częstotliwością 50 razy na minutę? Kiedy dziecko nie śpi, warto je jak najczęściej kłaść na brzuchu. Wydzielina z nosa może w tej pozycji skutecznie odpływać. Podczas snu warto zatroszczyć się o to, aby główka maluszka znajdowała się nieco wyżej niż klatka piersiowa. Dzięki temu nadmiar wydzieliny może skutecznie spływać, a nie zalegać w nosie malca. Nie należy jednak kłaść poduszki bezpośrednio pod głowę dziecka, ponieważ może to nadmiernie obciążać kręgosłup i ryzykować zsunięciem się malucha.

Bardzo ważnym elementem walki z katarem u niemowlaka jest nawilżenie powietrza w dziecięcym pokoju. Można osiągnąć to poprzez rozwieszenie na kaloryferach wilgotnych ręczników. Podczas kataru zaleca się także korzystanie z preparatów wody morskiej w sprayu. W aptekach bez problemu znajdziesz roztwory, których można używać już od pierwszych dni życia malucha. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z katarem u niemowlaka są elektroniczne aspiratory do nosa.

Polecamy również do przeczytania: Gorączka u dziecka. Co robić, jak reagować?

 

Czym najlepiej odciągać katar u niemowlaka?

Najskuteczniejsze odciąganie kataru u niemowlaka zapewnia aspirator. Produkty te możemy podzielić na trzy podstawowe grupy. Pierwszym, znanym od wielu lat rozwiązaniem jest klasyczna gruszka. Cechuje się niską ceną, jednak większość modeli jest jednorazowa, ponieważ nie istnieje skuteczny sposób na dezynfekcję gruszki do nosa. Ponadto klasyczna gruszka nie gwarantuje dokładnego oczyszczenia nosa dziecka. Inną grupą produktów są odsysacze, które podpina się do odkurzacza. Jest to sprawdzone, popularne rozwiązanie, jednak nie jest ono pozbawione wad. Odsysacze są głośne i mało funkcjonalne. Ciężko także ustawić odpowiednią moc odkurzacza, co w praktyce może okazać się niebezpieczne dla malca. Ostatnią grupą produktów są elektroniczne aspiratory. Są poręczne, ciche i najbardziej skuteczne. Dodatkową zaletą jest atrakcyjny, estetyczny wygląd aspiratorów. Są też łatwe w czyszczeniu i w pełni bezpieczne.

Przeczytaj również: Sposoby na katar u dziecka

 

Co lepsze aspirator do nosa, czy gruszka?

Aspirator jest łatwiejszy w utrzymaniu higieny niż gruszka do nosa. Ponadto używanie gruszki niesie ryzyko wtłaczania dziecku do nosa odciągniętej wydzieliny. Aspirator nie pozwala na tak niebezpieczne i niehigieniczne sytuacje. Aspirator elektroniczny szybciej i dokładniej oczyszcza nos maluszka, dlatego jest znacznie bardziej polecany niż gruszka, która powoli zyskuje miano reliktu przeszłości.

 

Czy aspirator do nosa jest bezpieczny?

Aspiratory są ciche i wykazują się mocą dostosowaną do delikatnego noska dziecka. Co więcej, aspiratory elektroniczne można rozmontować na mniejsze części, co umożliwia skuteczne dezynfekowanie każdej z nich. Aspirator do nosa dla niemowląt jest w pełni bezpieczny, higieniczny i skuteczny. Zastanawiając się nad zakupem aspiratora elektronicznego, warto zapoznać się z ofertą marki Neno. Wybierając produkt renomowanej marki, zyskujemy pewność, że urządzenie będzie dopasowane do wieku i potrzeb dziecka. Tylko sprawdzone, wykonane z odpowiednich materiałów aspiratory elektroniczne są w pełni bezpieczne dla wrażliwego noska maluszka.

 

Jaki aspirator elektryczny do nosa dla niemowląt?

Kierując się skutecznością, atrakcyjnym wyglądem i dobrą ceną, możemy polecić aspirator Neno Sinus. Cieszy się on dużą popularnością zarówno wśród rodziców niemowląt, jak i nieco starszych pociech. Zaletą aspiratora Sinus od Neno jest cicha praca, wygoda użytkowania i łatwość w utrzymaniu higieny. Urządzenie zostało wyposażone w pojemnik na wydzielinę z przykrywką, dzięki czemu katar nie cofnie się z powrotem do nosa maleństwa. Na uwagę zasługuje także podświetlenie, które ułatwia używanie aspiratora również w nocy. Cicha praca gwarantuje, że aspirator od Neno nie wybudzi maluszka ze snu.

 

Jak używać aspiratora u noworodka?

Zalegająca wydzielina w nosie to źródło szkodliwych bakterii i wirusów. Nieleczony katar może przekształcić się w cięższą infekcję. Nawet jeżeli dziecko potrafi już oddychać przez usta, warto oczyszczać nos z kataru. Pozwoli to uniknąć infekcji gardła i ucha, które mogą być konsekwencją długotrwałego kataru. Ponadto powietrze wprowadzane do organizmu dziecka przez nos jest filtrowane i ogrzewane, czego nie można powiedzieć o tym wprowadzonym przez usta, dlatego dla zdrowia dziecka ważne jest, aby mogło ono swobodnie oddychać przez nos.

 

Jaki powinien być dobry aspirator elektroniczny?

Dobry aspirator elektroniczny do nosa radzi sobie zarówno z gęstym, jak i rzadkim katarem. Tak naprawdę wystarczy tylko uruchomić urządzenie, przyłożyć je do każdego z nozdrzy dziecka i poczekać, aż aspirator elektryczny wykona swoją pracę. Warto pamiętać o tym, aby zarówno przed, jak i po usunięciu wydzieliny użyć nawilżającego środka, który zapobiega podrażnieniu i przesuszeniu śluzówki nosa.

Rozrzedzenie zalegającej wydzieliny usprawnia proces jej usuwania za pomocą aspiratora elektronicznego. O poradę, czy podawanym środkiem może być sól fizjologiczna, czy roztwór wody morskiej, warto zapytać lekarza, położną lub farmaceutę. Specjalista z pewnością pomoże dobrać środki odpowiednie dla wieku i potrzeb malucha.

 

Czy warto kupić elektryczny aspirator do nosa?

Zakup aspiratora elektronicznego do nosa to bardzo dobra decyzja. Zalegający katar utrudnia funkcjonowanie maluszka, może prowadzić do uciążliwych infekcji oraz jest w stanie powodować rozdrażnienie i brak apetytu. Decydując się na zakup dobrego aspiratora elektronicznego, jesteśmy w stanie niemal natychmiast ulżyć maluszkowi cierpiącemu z powodu kataru. Ponadto urządzenie jest łatwe w dezynfekcji i wysoce bezawaryjne, dlatego skutecznie służy przez długi przez czas, a katar maluszka nigdy nas nie zaskoczy.

 

Aspirator Neno Sinus – bezprzewodowe rozwiązanie do oczyszczania nosaAspirator Neno Sinus

Aspirator Neno Sinus to innowacyjne urządzenie, które zapewnia skuteczne i bezpieczne usuwanie zalegającej wydzieliny z nosa u niemowląt i małych dzieci. Dzięki zaawansowanej technologii i ergonomicznemu kształtowi, aspirator Neno Sinus jest łatwy w użyciu i zapewnia szybkie i skuteczne oczyszczenie nosa maluszka. Działanie aspiratora opiera się na delikatnym ssaniu, które prowadzi do usunięcia wydzieliny. Przezroczysta końcówka aspiratora umożliwia kontrolowanie procesu i łatwe monitorowanie efektów. Aspirator Neno Sinus to niezastąpione narzędzie dla rodziców, którzy pragną zapewnić swojemu dziecku komfort i zdrowy, swobodny oddech.

Cztery rodzaje końcówek, które są dołączane do aspiratora elektronicznego Neno Sinus, pozwalają w pełni dostosować działanie urządzenia do wieku dziecka. W spersonalizowaniu działania aspiratora pomaga także obecność trzech zróżnicowanych trybów odsysania wydzieliny. Urządzenie jest lekkie i poręczne, a wbudowany akumulator umożliwia korzystanie z Neno SInus, gdziekolwiek zechcesz.

Bez względu na to, czy szukasz aspiratora dla niemowlaka, czy dla starszego dziecka, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Neno. Oferujemy wyłącznie przetestowane, cenione przez rodziców produkty, które są w pełni bezpieczne dla dzieci, niezawodne i estetycznie wykonane.

 

Polecana lektura dla mam: