Inhalator nebulizator dla dzieci i dorosłych

Inhalator nebulizator dla dzieci i dorosłych

Inhalacje to popularna metoda walki z przeziębieniami i chorobami dróg oddechowych. Czym różni się inhalacja od nebulizacji? Jaki nebulizator wybrać, aby można było go stosować zarówno u dzieci, jak i dorosłych? Jak prawidłowo przeprowadzić nebulizację? Zapraszamy do poniższego artykułu w celu rozwiania wszystkich wątpliwości, które dotyczą nebulizatorów.

 

Spis treści:

 

Nebulizator — co to jest?

Nebulizator jest nowoczesnym rodzajem inhalatora. Faktem jest, że każdy nebulizator jest inhalatorem, ale nie każdy inhalator jest nebulizatorem. Brzmi skomplikowanie? Tylko na pierwszy rzut oka. Inhalacja to ogólne określenie zabiegów leczniczych, które polegają na wziewnym podawaniu roztworów leków, ziół lub olejków. Nebulizacja to podawanie leków wziewnych w postaci mgiełki – aerozolu.

Podcast “Karm z Neno” — co to nebulizacja i czym różni się od inhalacji?

Przesłuchaj przygotowany przez Neno odcinek podcastu „Karm z Neno” i odkryj, dlaczego nebulizacja różni się od inhalacji, jakie są zalety obu metod i jak możesz skorzystać z nich w codziennej opiece nad swoim zdrowiem.

 

Do czego służy nebulizator?

Nebulizator jest urządzeniem, które przekształca lek z postaci płynnej do aerozolu, który wprowadzany jest bezpośrednio do dróg oddechowych. Drobne cząsteczki leku nie tylko są szybciej wchłaniane przez organizm, ale także mogą dotrzeć do głębszych partii dróg oddechowych. Do wykonania nebulizacji potrzebujemy inhalatora z kompresorem i pojemnikiem na lek. To właśnie tam dochodzi do rozbicia preparatu leczniczego do postaci niewielkich cząsteczek w formie aerozolu.

Czytaj też: Nebulizatory – dlaczego warto się inhalować?

 

Czym różni się nebulizator od inhalatora?

Jak już wspomnieliśmy, obie formy leczenia polegają na dostarczeniu leku do dróg oddechowych. Inhalacja odbywa się poprzez wdychanie oparów gorącej wody z rozpuszczonym lekiem, olejkiem lub inną substancją. Czy pamiętasz z dzieciństwa sytuację, gdy mama kazała Ci pochylić się nad miską z gorącą wodą i nakrywała Twoją głowę ręcznikiem? To była właśnie inhalacja. Nebulizacja polega na wdychaniu rozdrobnionego aerozolu. Lek szybciej i łatwiej dociera do docelowego miejsca w drogach oddechowych. Do wykonania nebulizacji oprócz urządzenia z kompresorem i zbiorniczkiem na lek, potrzebna jest maska lub ustnik.

 

Czy warto kupić nebulizator?

Nebulizator to skuteczne urządzenie, które wspomaga leczenie chorób zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dobrą wiadomością jest fakt, że urządzenie może być używane zamiennie, przez rodziców i dzieci, bez konieczności kupowania osobnego nebulizatora dla każdego członka rodziny. Dla odpowiedniej higieny należy jednak zatroszczyć się o to, aby każdy użytkownik nebulizatora posiadał własną maskę lub ustnik.

Inhalator czy nebulizator dla dziecka

Podczas używania inhalatora, substancja lecznicza jest wprowadzana do dróg oddechowych poprzez czynne oddychanie pacjenta. Nebulizator przekształca płynny lek do aerozolu, który jest wprowadzany do dróg oddechowych podczas oddychania. Nebulizator jest więc nie tylko bardziej skuteczny, ale przede wszystkim łatwiejszy w użyciu w przypadku maluszka.

 

Nebulizatory Neno

Nebulizatory Neno charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością, ale również łatwością obsługi. Wystarczy umieścić odpowiedni roztwór leków w pojemniku nebulizatora, a następnie podłączyć urządzenie do zasilania. Dzięki innowacyjnej technologii i precyzyjnemu rozpylaniu leki docierają bezpośrednio do dróg oddechowych, zapewniając skuteczną terapię i łagodzenie objawów.

Korzystając z nebulizatorów Neno, można mieć pewność wysokiej jakości wykonania i trwałości urządzeń. Są one nie tylko skuteczne, ale także łatwe w czyszczeniu i konserwacji, co jest istotne dla utrzymania higieny i zapewnienia bezpieczeństwa podczas terapii.

 

Przegląd nebulizatorów Neno

Neno to marka, która wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnych mam, dlatego w naszym asortymencie nie mogło zabraknąć także nebulizatorów, które stały się obowiązkowym elementem wyprawki.

Decydując się na zakup nebulizatora Neno, możesz wybrać spośród dwóch wysokiej jakości produktów.

Nebulizator pneumatyczny, tłokowy, kompresorowy Neno Sano

Nebulizator pneumatyczny, tłokowy, kompresorowy Neno Sano

Pierwszą propozycją jest Neno Sano, czyli poręczny i cichy nebulizator pneumatyczno-tłokowy. Urządzenie wytwarza cząsteczki o wielkości ok. 5μm, co sprawia, że lek dociera nawet do najdalszych odcinków dróg oddechowych. Za pomocą Neno Sano można podawać leki w postaci cieczy, soli fizjologicznej lub zawiesiny. Do urządzenia dołączane są dwie maseczki- dla dzieci i dla dorosłych, dlatego Neno Sano jest pomocne w leczeniu całej rodziny. Tak jak wszystkie produkty Neno, nebulizator wyróżnia się kompaktowymi wymiarami i atrakcyjnym, minimalistycznym wyglądem. Produkt cechuje się także wysoką funkcjonalnością. Użytkownik może wybierać spośród dwóch sposobów nebulizacji — za pomocą maseczki lub wygodnego ustnika.

 

Mobilny nebulizator, inhalator siateczkowy Neno Bene

Mobilny nebulizator, inhalator siateczkowy Neno Bene

Drugą propozycję stanowi nebulizator siateczkowy Neno Bene. Jest to innowacyjna propozycja na polskim rynku, ponieważ produkt został stworzony z myślą o najmłodszych, dzięki czemu może być stosowany u dzieci od momentu ukończenia pierwszego miesiąca życia. Stosowanie Neno Bene u dzieci ułatwia fakt, że jest to urządzenie w pełni bezdźwiękowe. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że Twój malec wystraszy się nebulizatora. Za innowację możemy uznać także to, że Neno Bene to nebulizator, którego można używać bezprzewodowo. Wystarczy podłączyć urządzenie do powerbanka lub skorzystać z przenośnego akumulatora zasilanego bateriami, który znajduje się w zestawie. Wraz z Neno Bene otrzymasz także trzy maseczki w zróżnicowanych rozmiarach, dlatego z powodzeniem zastosujesz urządzenie u niemowlęcia, starszego dziecka i u dorosłych członków Twojej rodziny.

Zachęcamy do zapoznania się z akcesoriami do nebulizacji, które znajdują się w asortymencie Neno. Z naszymi produktami w łatwy sposób zatroszczysz się o zdrowie całej rodziny.

 

Polecana lektura dla mam: