Inhalacje - co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać inhalator?

Czym są inhalacje?

Inhalacja jest niezwykle pomocna w terapii chorób układu oddechowego takich jak: astma, zakażenia dróg oddechowych, alergicznym nieżycie nosa oraz chorobach płuc i oskrzeli. Jako skuteczna metoda lecznicza znana jest już od setek lat. To zabieg, który polega na wdychaniu pary z wód mineralnych lub ziołowych roztworów. Inhalacje wykonuje się również z roztworów leków oraz olejków eterycznych. Taki sposób podania leków nie obciąża przewodu pokarmowego, jest prosty w wykonaniu.

Prawidłowo wykonana inhalacja rozrzedzi wydzielinę zalegającą w oskrzelach, ułatwi odkrztuszanie czyniąc je łatwiejszym i mniej bolesnym. Zabieg ten można stosować także u astmatyków oraz alergików. Zarówno u osób dorosłych jak i u dzieci.

inhalacje dla niemowląt i dzieciInhalacje u dzieci

W przypadku inhalacji na katar u dzieci najlepiej sprawdzi się nebulizator. Nebulizator zmienia podawany preparat w zimną mgiełkę a nie w parę. Tak rozdrobnione cząsteczki podawanego preparatu przyczyniają się do jego szybszego działania, ponieważ w tej formie szybciej dociera on do płuc i oskrzeli.

Katar wirusowy często występujący u dzieci można złagodzić i skrócić dzięki inhalacjom z dodatkiem soli fizjologicznej. W przypadku poważniejszej infekcji lekarz zaleci dodanie do roztworu soli fizjologicznej lek w odpowiednich proporcjach.

Jaki wybrać inhalator?

? Nowym produktem na rynku jest Nebulizator Inhalator Kompresorowy Neno Sente

inhalator jaki wybrać

W zestawie wraz z inhalatorem Neno Sente znajdziesz dwie maski: dla dziecka powyżej 7 roku życia oraz dla osoby dorosłej. Urządzenie może być więc stosowane przy łagodzeniu chorób układu oddechowego całej rodziny. W zestawie znajdziesz również niezwykle praktyczny długi przewód.

Urządzenie jest niewielkie i lekkie. Posiada ergonomiczny uchwyt, który umożliwia łatwe przenoszenie. Jest kompaktowy, niewielki i lekki, możesz więc zabrać go w podróż. Inhalator Neno Sente składa się z niewielu elementów i przygotujesz go do użycia w mniej niż minutę. Będziesz w stanie szybko zaaplikować poddany nebulizacji lek lub sól fizjologiczną. Możesz to zrobić nawet w miejscu publicznym, ponieważ urządzenie jest niezwykle ciche. W odmierzeniu odpowiedniej dawki leku pomoże Ci wygodna podziałka dołączona do urządzenia.

Rejestracja w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych daje Ci gwarancję, że jest to produkt, któremu możesz zaufać.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu nebulizatora. W Neno Sente elementy, które należy czyścić, odłączysz w prosty sposób. Po umyciu pod bieżącą wodą i pozostawieniu do wyschnięcia, zestaw złożysz w prosty sposób.

Inhalator Neno Sente kosztuje 129 zł, w przypadku powracających chorób dróg oddechowych, jest to inwestycja zdecydowanie warta swojej ceny.

Produkt dostępny jest w sklepie neno.pl

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *