Termometry - bezdotykowe czy tradycyjne?

Do czego służy termometr – dlaczego wybrać termometr bezdotykowy?

Pomiar temperatury u małego dziecka to koszmar każdego rodzica. Niemowlęta bywają ruchliwe, przez co tradycyjne termometry dotykowe są nieprzydatne, a metoda na dotknięcie czoła dziecka dłonią jest, oczywiście, niezbyt precyzyjna. Mimo tych trudności, mierzenie temperatury u małych dzieci jest ważne. Podwyższona temperatura może wyjaśniać zły nastrój Twojej pociechy i ostrzec cię o poważnej chorobie, która może ją nękać.

Dlatego też warto jest wyposażyć się w termometr bezdotykowy, który pozwoli Ci mierzyć temperaturę ciała Twojego dziecka szybko i sprawnie. Urządzenia te mierzą temperaturę dzięki wbudowanemu sensorowi na promieniowanie podczerwone. Wystarczy skierować czujnik na czoło dziecka, nacisnąć przycisk i…gotowe! Pomiar jest wykonywany w parę sekund i pozwala na szybkie i precyzyjne określenie stanu dziecka. Dzięki temu, że nie musisz bezpośrednio dotykać osoby badanej urządzeniem, nie niesie ono ryzyka przeniesienia infekcji. Oczywiście, termometr bezdotykowy kupiony z myślą o małym dziecku może posłużyć zdrowiu całej rodziny.

Funkcje termometrów bezdotykowych

Ponieważ termometry bezdotykowe to urządzenia elektroniczne, wiele z nich ma funkcję zapamiętywania wykonanych pomiarów. Opcja ta pozwala na łatwe monitorowanie przebiegu choroby i obserwację tego, jak zmienia się stan Twojej pociechy w kolejnych dniach gorączki. Jest to przydatna funkcja, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak szybkie i łatwe jest wykonywanie pomiarów z użyciem termometru bezdotykowego. Niektóre z tych urządzeń wykonują pomiar w tej samej chwili, w której naciśniesz przycisk.

Oczywiście, pamiętaj o tym, że samodzielny pomiar nie stanowi zastępstwa dla profesjonalnej opinii wystawionej przez lekarza. Temperatura ciała różni się między osobami zależnie od czynników takich jak płeć, wiek czy grubość skóry. Jeżeli wykonany przez termometr bezdotykowy pomiar temperatury Cię niepokoi, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

Niektóre termometry bezdotykowe mogą mierzyć nie tylko temperaturę ciała ludzkiego. Pewne modele są również wyposażone w funkcję pomiaru temperatury obiektów lub powierzchni, dzięki którym możesz np. sprawdzić temperaturę herbaty lub innego napoju. Dla rodziców funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy chcą określić czy temperatura przygotowanego mleka jest odpowiednia dla dziecka.

Jeden zestaw baterii wystarcza na bardzo wiele pomiarów wykonanych termometrem bezdotykowym. To ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ urządzenie będzie Ci służyć bardzo długo. Nigdy nie wiadomo, kiedy gorączka złapie któregoś z Twoich domowników, dlatego dobrze jest zawsze mieć termometr pod ręką.

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *