Maja Hyży mierząca temperaturę dziecku za pomoc termometru T07
Neno Medic T07 BlogTermometry bezdotykowe cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych rodziców. Przed wejściem na rynek termometrów działających bezdotykowo, mieliśmy do czynienia z termometrami rtęciowymi. Wymagały one od rodziców zachowania ostrożności. Były to urządzenia, które należało przyłożyć do ciała. Rozgrzane dziecko musiało więc odczuć chwilowe uczucie zimna. Pomiar nie był natychmiastowy – musieliśmy odczekać kilka minut.

Nowa era termometrów z certyfikatem medycznym bezpiecznych dla dziecka

Szybszy, całkowicie bezdotykowy pomiar to domena naszych czasów. Jako młody rodzic masz niewiele chwil, by zmierzyć temperaturę maluszkowi, który jest rozgrzany i niechętny do jakiegokolwiek dotyku. W takiej sytuacji należy być delikatnym i uważnym.

Termometry na podczerwień mają do siebie to, że wystarczy je zbliżyć do czoła lub skroni dziecka, by wykonać pomiar. Jest to proste oraz łatwe nawet w ciemności. To rozwiązanie idealne w sytuacji, gdy maleństwo śpi, a Ty nie chcesz go zbudzić ze snu. Wiadomo przecież, że jego ponowne uśpienie graniczyłoby z cudem.

Zalety termometrów bezdotykowych

Termometry te są dostosowane dla dzieci, ale i dorosłych. Bezdotykowy pomiar temperatury to niezliczona ilość zalet. Przeanalizujmy kilka z nich.
 • Krótki czas pomiaru temperatury: Tak, jak wspominaliśmy powyżej, szczególną z zalet jest zdecydowanie szybszy czas pomiaru, aniżeli przy termometrach z rtęcią. Trwa bardzo krótko i oszczędza nasz czas niepewności, co do tego, czy w organizmie toczy się infekcja. Sprawdzi się przy najbardziej niespokojnych i ruchliwych dzieciach.
 • Duża dokładność mierzonej temperatury: Wykonany pomiar jest mierzony z dokładnością nawet do drugiego miejsca po przecinku (w zależności od zakupionego modelu). Dokładność potwierdzają testy i badania, zakończone certyfikacją na produkt medyczny.
 • Posiada pamięć pomiarów: Dzięki temu nie musisz pamiętać ostatniego wykonanego pomiaru u dziecka, aby sprawdzić, czy temperatura wzrosła lub zmalała.
 • Mierzy temperaturę wody, mleka dla dziecka czy powietrza: To urządzenie, które oprócz tradycyjnego pomiaru temperatury ciała, zmierzy również temperaturę wody do kąpieli czy pokarmu dla dziecka. Masz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem maluszka.
Neno Medic T07 blog2

Najnowszy termometr bezdotykowy Neno Medic T07 da Ci więcej, niż oczekujesz

Dobry termometr bezdotykowy to Twoja supermoc. Z Neno Medic T07 pomiar wykonasz również dousznie. Magnetyczna nakładka sprawia, że termometr sam przechodzi w tryb “do ucha”. To szybkie i intuicyjne rozwiązanie dla zabieganych rodziców niemowlaków i noworodków, polecane przez pediatrów.

Projektując termometr Neno Medic T07 skupiliśmy się na 3 kluczowych elementach: wygodzie, precyzji pomiaru oraz minimalistycznym designie. Stworzyliśmy produkt bezpieczny dla dziecka i profesjonalny względem pomiaru. Ten wyrób medyczny może być stosowany nie tylko w warunkach domowych, ale również w żłobkach czy placówkach medycznych.

Wypunktujmy, dlaczego warto zakupić nasz najnowszy termometr Neno Medic T07:

 1. To nie jeden, a 5 trybów pracy (ucho, czoło, ucho dla dziecka, czoło dla dziecka, obiekt) przystosowujących się do wieku dziecka. W ten sposób wykonasz najbardziej precyzyjny pomiar.
 2. Pomiar na czole lub w uchu – Ty wybierasz: Możesz zmierzyć temperaturę dousznie lub zbliżając urządzenie do czoła. Wystarczy, że zdejmiesz magnetyczną nakładkę, a termometr sam przejdzie w tryb douszny.
 3. Rozległy zakres pomiaru 22-43°C: Dzięki temu ten wyrób medyczny może być wykorzystywany przez pielęgniarki w szpitalach.
 4. Duży, czytelny wyświetlacz: Elektroniczny ekran wskazujący wynik pomiaru jest jasny i pozwala na łatwy odczyt. Dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi szybko i prosto odczytasz pomiar nawet w nocy. Nie musisz zapalać światła, by sprawdzić, czy Twoje dziecko gorączkuje.
 5. Pamięć 20 pomiarów: Termometr zachowuje w swojej pamięci do 20 ostatnich pomiarów. Możesz więc porównywać pomiary z kilku ostatnich dni.
 6. Mierzy temperaturę w pokoju niemowlaka, wody do kąpieli czy przygotowywanego posiłku. To pełen zestaw funkcji dla młodego rodzica, który chce zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa swojemu maluszkowi.
 7. Tryb cichy: Twoje dziecko śpi, a jednocześnie jest niespokojne? Sprawdź temperaturę w trybie cichym.
 8. Wyjątkowa estetyka: Design urządzenia zachwyca nawet najbardziej minimalistyczne oko. Termometr jest elegancki i wykonany z doskonałą dbałością o szczegóły. Sprawdzi się nie tylko jako urządzenie domowe, ale również prezent na baby shower.

Więcej o premierowym termometrze Neno Medic T07 przeczytasz na stronie produktu.

Neno – inspirowane dziećmi, stworzone dla rodziców.

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.