Porównanie laktatorów elektronicznych neno

Porównanie laktatorów elektrycznych Neno

Mleko Mamy nie ma sobie równych. To prawda. Karmienie piersią wzmacnia naturalną więź pomiędzy Mamą, a jej bobasem. To też prawda. A jednak nie zawsze Mama jest obok, aby nakarmić niemowlę, a dziecko musi być karmione nawet od 8 do 12 razy na dobę. Dlatego powstały laktatory.

Prosiłyście nas o porównanie laktatorów elektrycznych Neno. Z chęcią przedstawiamy Wam laktatory, które pomogą Wam w powrocie do aktywności zawodowej, w odpoczynku, w zyskaniu chwili dla siebie lub dla Maluszka. Jaki laktator wybrać – po przeczytaniu artykułu same sobie odpowiecie na to pytanie.

Porównanie laktatorów elektronicznych nenoLaktator elektryczny – o co chodzi

Wiele Mam twierdzi, że karmienie piersią to najprzyjemniejsze i najbardziej zbliżające doświadczenie, jakiego można zaznać podczas całego macierzyństwa. Natura tak to zorganizowała, że cały szereg hormonów steruje Twoim ciałem, aby karmienie przebiegało jak najsprawniej. Niestety nie zawsze laktacja przebiega prawidłowo – stres, nerwy, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne mogą sprawić, że w piersiach mleka jest za mało. Z pomocą przychodzą odpowiednio dobrane laktatory.

Laktacja to proces złożony i rozwija się od 4 do 6 tygodni. Zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka to nowe zjawisko więc obydwoje będziecie się przyzwyczajać stopniowo do nowych warunków. Podobnie jak każda umiejętność, nauka korzystania z laktatora wymaga nieco czasu. Mamy, które korzystają z laktatorów, zapewniają, że warto poświęcić temu chwilę, bo przynosi dużo korzyści zarówno im, jak i ich dzieciom.

Każdy laktator elektryczny Neno naśladuje naturalny rytm i siłę ssania dziecka, na początku jest szybkie i płytkie, potem zwalnia i pogłębia się. To faza stymulacji i głębokiego odciągania. Wbudowany w laktator system automatycznie zmienia tryby, ale możesz je także kontrolować ręcznie na ekranie. Wystarczy więc, że odprężysz się a laktator zrobi całą robotę za Ciebie.

W zależności od modelu, który wybierzesz, mają kilka trybów stymulowania i kilka poziomów odciągania pokarmu. Możesz regulować te ustawienia w zależności od swoich preferencji. Pamiętaj, by czuć się przy tym komfortowo. Podciśnienie zwiększaj do momentu, aż zacznie być niekomfortowe, wówczas zmniejsz je o stopień. To zagwarantuje Ci najlepsze efekty.
Odciąganie pokarmu to jednak kwestia wprawy, więc nie załamuj się, jeśli nie odciągniesz pełnej butelki mleka już po pierwszej próbie.

porównanie laktatorów elektronicznych neno

Jaki laktator wybrać?

Nowoczesne Mamy wybierają laktatory elektroniczne. Po co używać męczących laktatorów manualnych, skoro możesz ułatwić i uprzyjemnić sobie odciąganie pokarmu? Laktatory Neno polecane są przez Mamy ze względu na swoją cichą pracę. Czasem musisz odciągnąć nadmiar pokarmu w nocy, a cichy laktator nie obudzi ani partnera, ani dziecka śpiącego obok.

Laktatory elektroniczne Neno mają baterię, która pozwala na 120 minut pracy bez ładowania. Tę cechę chwalą szczególnie Mamy aktywne zawodowo, laktator można wziąć o torebki i użyć wtedy, gdy będzie potrzebny.

Neno Angelo – 3 fazowy elektroniczny laktator pojedynczy z lampką LED

Neno Angelo to numer jeden pośród laktatorów pojedynczych. To pierwszy pojedynczy laktator elektroniczny, który ma 3 fazy pracy, a w każdej z nich aż 9 poziomów stymulacji i odciągania.

1 faza to stymulacja i masaż pobudzający kanaliki mleczne do pracy. To tryb naśladujący ssanie płytkie i szybkie.
2 faza to odciąganie pokarmu – głębokie i powolne. Przejście z 1 fazy do drugiej odbywa się automatycznie.
3 faza to tryb mieszany. Imituje ssanie niemowlaka i łączy w sobie dwie pierwsze fazy. Służy do całkowitego opróżnienia
piersi, a także do zwiększenia laktacji. Po całym cyklu laktator Neno Angelo wyłącza się automatycznie.

Neno Angelo jest całkowicie bezprzewodowy – kompaktowe rozmiary i akumulator zintegrowany z butelką i lejkiem pozwala na korzystanie z niego w każdych warunkach. Aby przydać Ci się także w nocy, lub wszędzie tam, gdzie nie chcesz świecić dodatkowego światła, Neno Angelo ma wbudowaną własną lampkę LED, która pozwala Ci kontrolować ilość pobranego mleka.

W zestawie: pompa, butelka na mleko, zatyczka na butelkę do przechowywania w lodówce, 2 zaworki, membrana, smoczek, lejek, pokrywka lejka, przewód USB-C, instrukcja.laktator elektroniczny z lampką LED

Neno Bella – 2 fazowy elektroniczny laktator pojedynczy

Neno Bella to bestseller roku 2020. To elektroniczny laktator w pięknym pudroworóżowym kolorze. Inaczej niż w Neno Angelo model Neno Bella nie ma baterii zintegrowanej z butelką, lecz pompa urządzenia jest osobnym elementem. Dzięki temu przy piersi trzymasz jedynie butelkę z miękkim silikonowym lejkiem, a urządzenie sterujące możesz odłożyć na stolik lub sofę.

Laktator Neno Bella działa w 2-fazowym trybie stymulacji (6 poziomów) i odciągania (9 poziomów) i automatycznie przełącza się z jednego trybu w drugi. Możesz się odprężyć i zrelaksować, bo tylko wtedy osiągniesz dobre efekty w odciąganiu mleka. Bez obaw, nie zapomnisz go wyłączyć, bo Neno Bella wyłączy się automatycznie po 30 minutach.

W zestawie: pompa, butelka na mleko, podstawka do butelki, 2 zaworki, membrana, smoczek, lejek, pokrywka lejka, przewód USB-C, instrukcja.

Neno Uno – 2 fazowy bezprzewodowy laktator elektroniczny

Neno Uno wybierany jest często przez młode Mamy ze względu na niewielką wagę – tylko 300 gramów, kompaktowe rozmiary i brak dodatkowych rurek i przewodów. Pompa oraz ekran umieszczone są w zakrętce butelki, więc wszystkie elementy konieczne do regulacji siły ssania i pracy laktatora masz pod jedną ręką.

Jak wszystkie laktatory Neno, także i ten model jest całkowicie bezprzewodowy i możesz go zabrać ze sobą wszędzie – do parku, do pracy czy w podróż. Jedno ładowanie za pomocą wtyczki USB zapewnia Ci aż 2 godziny działania, czyli 4 pełne cykle pracy laktatora.

Bezprzewodowa konstrukcja i specjalna budowa laktatora sprawia, że wystarczy przyłożyć go do piersi i włączyć, a odprowadzone mleko nie cofnie się, dzięki czemu urządzenie pomaga zachować świeżość pokarmu i dba o zdrowie korzystającej z niego mamy.

W zestawie: pompa, butelka na mleko, podstawka pod butelkę, 2 zaworki, membrana, smoczek, lejek, pokrywka lejka, przewód USB C, instrukcja.

Neno Primo – minimalistyczny laktator dla nowoczesnej Mamy

Laktator Neno Primo operuje w dwóch trybach: stymulacji oraz aktywnego poboru pokarmu. Każda z wymienionych faz działa odpowiednio na 5 i 9 poziomach. Zastosowana moc ssania pozwala na efektywne odciąganie pokarmu — aż do 2 godzin po jednym naładowaniu! Ponadto, laktator jest lekki i poręczny — z łatwością zmieści się do damskiej torebki. Zachwyca swoim minimalizmem i prostotą. Z myślą o mamach, które nie są zwolenniczkami dotykowego panelu sterowania, producent stworzył klasyczny system obsługi za pomocą przycisków —analogiczny jak w przypadku modelu Neno Angelo.

W zestawie: pompa, butelka na mleko, podstawka pod butelkę, zatyczka do butelki, 2 zaworki, membrana, smoczek, lejek z pokrywką, 2 woreczki do przechowywania i mrożenia pokarmu wraz z konektorem, przewód USB C.

Neno Perfetto – pierwszy wodoodporny, trzyfazowy laktator Neno

To kolejny, trójfazowy laktator elektryczny w asortymencie marki Neno. Urządzenie — analogicznie jak w przypadku modelu Neno Angelo i Neno Camino, działa w trzech fazach: stymulacji, głębokiego odciągania pokarmu oraz w fazie mieszanej, łączącej w sobie elementy dwóch pierwszych faz. Laktator Neno Perfetto w każdym z trybów odciągania działa aż na 9 poziomach, co zapewnia skuteczne i silne odprowadzanie pokarmu.

Trzy fazy odciągania to jednak nie wszystko! Neno Perfetto to pierwszy wodoodporny laktator elektryczny dostępny na rynku. Urządzenie wyposażono w system wodoodporności o klasie IPX 6, co oznacza, że laktator jest odporny na zachlapania wodą z różnych kierunków. Dzięki temu z urządzenia można korzystać także pod prysznicem lub w czasie kąpieli. To absolutna rewolucja w odprowadzaniu mleka! Krople wody spadające na urządzenie i para wodna unosząca się w pomieszczeniu nie będą miały negatywnego wpływu na funkcjonowanie laktatora.

Laktator Perfetto to produkt z segmentu premium — zachwyca swoim wyglądem: jest subtelny i elegancki, a zatem z pewnością przypadnie do gustu najbardziej wymagającym mamom. To także doskonały pomysł na prezent na babyshower. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i intuicyjna. Sterowanie odbywa się dotykowo.

W zestawie: pompa, butelka na mleko, podstawka pod butelkę, zatyczka do butelki, 2 zaworki, membrana, smoczek, 2 lejki: 21mm i 24 mm, pokrywka na lejek, 2 woreczki do mrożenia i przechowywania pokarmu wraz z konektorem, aksamitny woreczek do przechowywania laktatora, przewód USB C, instrukcja.

Laktator podwójny – laktator dla aktywnych Mam

Odciąganie mleka z dwóch piersi okazuje się bardziej wydajne niż odciąganie pojedynczym laktatorem. Podwójny laktator polepsza laktację i dzięki temu odciągasz o 1/5 więcej mleka niż przy odciąganiu naprzemiennym. Możesz więc nie obawiać się, czy podczas Twojej nieobecności dziecko ma przygotowaną odpowiednią ilość pokarmu. Mleko możesz przechowywać w lodówce, a nawet mrozić w woreczkach Neno.

Neno Camino – 3-fazowy laktator premium

Podwójny bezprzewodowy laktator elektroniczny Neno Camino został stworzony z myślą o nowoczesnych mamach, które łączą ambicje zawodowe ze świadomym macierzyństwem. Jest mały, lekki i poręczny. Dzięki niemu już nigdy nie odczujesz przykrego uczucia nadmiaru pokarmu w piersiach – nawet w podróży, w pracy czy podczas spaceru.

Neno Camino jest idealnym prezentem na babyshower. Nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale także welwetowy woreczek do przechowywania oraz ekskluzywne pudełko zamykane na magnes.

 • 1 faza – masaż pobudzający: to intensywne i płytkie ruchy pobudzające laktację. W tym trybie dostępnych jest 5 poziomów pracy, które możesz dostosować do swoich potrzeb.
 • 2 faza – pobór pokarmu to głębokie odciąganie mleka. Długie i głębokie ssące ruchy zapewniają wydajny pobór pokarmu. Ten tryb to 9 regulowanych poziomów pracy.
 • 3 faza – tryb mieszany naśladuje wzorzec ssania dziecka, imitując prędkość i siłę ssania niemowlaka. Może być używany pod koniec odciągania pokarmu, aby pomóc opróżnić pierś i zwiększyć laktację. 5 poziomów pracy.

Butelki w laktatorze Neno Camino zostały wykonane także z materiału premium. To tworzywo, które jest bardziej odporne na uszkodzenia, pochłania energię uderzenia, nie zmienia koloru, ani nie chłonie zapachów.

W zestawie: pompa, 2 butelki PREMIUM, 2 podstawki do butelek, 2 zatyczki na butelki do przechowywania w lodówce, 4 zaworki, 2 membrany, przewód silikonowy, 2 smoczki, 2 lejki, 2 pokrywki lejków, przewód USB-C, instrukcja.

Neno Bueno – 2-fazowy podwójny laktator premium

Odciąganie pokarmu jest idealnym rozwiązaniem, gdy czeka Cię krótka rozłąka z dzieckiem. Dzięki niemu możesz wcześniej przygotować porcje zamrożonego mleka, aby dziecko mógł nakarmić ktoś z domowników lub opiekunka.

Podwójny laktator bezprzewodowy Neno Bueno ma przewagę nad innymi laktatorami – możesz w łatwy sposób zmienić podwójny laktator w pojedynczy. Przy jednej piersi możesz mieć dziecko, a pokarm pobierać w tym samym czasie z drugiej. Rurki laktatora nie mają tradycyjnego połączenia krzyżowego, lecz każdą a nich wpina się do urządzenia pompującego osobno. Koniec z plątaniem się w przewodach i rurkach.

Butelki laktatora Neno Bueno wykonano z odpornego na uszkodzenia i wolnego od BPA materiału (PPSU). Każda z nich ma pojemność 180 ml.

W zestawie: pompa, 2 butelki PREMIUM, 2 podstawki do butelek, 2 smoczki, 2 zatyczki na butelki do przechowywania w lodówce, 4 zaworki, 2 membrany, przewód silikonowy, 2 lejki, 2 pokrywki lejków, przewód USB-C, instrukcja.

Neno Bella Twin – podwójna wersja bestsellera

Nasz nowy podwójny laktator elektroniczny Neno Bella Twin to odświeżony i powiększony bestseller, któremu zaufały już tysiące Matek – Neno Bella.

Podwójny bezprzewodowy laktator Neno Bella ma subtelne wykończenie w różowym złocie, a jego pompa została pokryta natryskowym lakierem pudrowym o lekko satynowym połysku. 2 fazy pracy – pobudzenia oraz odciągania mają odpowiednio 6 i 9 poziomów mocy, które możesz łatwo regulować na smart ekranie dotykowym. Po 2 minutach pracy Neno Bella Twin automatycznie przechodzi z trybu stymulacji do odciągania pokarmu, więc nie musisz o niczym pamiętać. Po prostu zrelaksuj się i pozwól Belli Twin zrobić całą pracę za Ciebie.

Laktator wazy jedynie 733 gramy, więc możesz wziąć go na wakacje, w daleką podróż, a także do pracy.
Do Neno Bella Twin pasują wszystkie rozmiary butelek Neno a także woreczki do mrożenia pokarmu. Możesz odciągać mleko bezpośrednio do nich i od razu mrozić na zapas.

W zestawie: pompa, 2 butelki na mleko, 2 podstawki do butelek, 2 smoczki, 4 zaworki, 2 membrany, przewód silikonowy, 2 lejki, 2 pokrywki lejków, przewód USB-C, instrukcja.

Neno Due – podwójny bezprzewodowy laktator elektryczny

Bezprzewodowy podwójny laktator elektroniczny z zewnętrznym panelem dotykowym Neno Due pracuje w systemie dwufazowym – stymulacji i odciągania. Pozwala na jednoczesne odciąganie pokarmu z dwóch piersi, a Ty oszczędzasz czas.
Mleko odciągane z dwóch piersi z czasem staje się bardziej odżywcze i bardziej kaloryczne niż przy odciąganiu naprzemiennym.

Urządzenie zapamiętuje wcześniej użyte ustawienia, dzięki czemu nie musisz go konfigurować przy każdym użyciu. Możesz przełączyć laktator elektroniczny między trybem pobierania pokarmu z jednej lub z obydwu piersi. Dzięki zasilaniu z wbudowanego akumulatora laktator może być zabrany w podróż i użyty, nawet gdy nie masz gniazdka zasilania w pobliżu.

W zestawie: pompa, 2 butelki na mleko, 2 podstawki do butelek, 4 zaworki, 2 membrany, 2 przewody silikonowe, 2 smoczki, 2 lejki, 2 pokrywki lejków, przewód USB-C, instrukcja.

Neno Mare – podwójny laktator bezprzewodowy

Każda Mama jest inna, dlatego w naszym laktatorze Neno Mare zastosowaliśmy uniwersalne rozwiązania z możliwością personalizacji mocy odciągania i masażu pobudzającego laktację.

Neno Mare naśladuje naturalny proces ssania dziecka – najpierw pracuje szybko i lekko, potem ssanie się pogłębia i następuje odciąganie głębokie. Tryby przełączają się automatycznie po ustalonym czasie, ale w każdym momencie możesz je przełączyć indywidualnie. Laktator Neno Mare zapamięta Twoje preferencje i przy następnym odciąganiu mleka włączy się w Twoich ulubionych ustawieniach.

Neno Mare pasuje do stylu życia nowoczesnych Mam. Ma lekką, kompaktową konstrukcję i akumulator ładowany przez USB. To daje możliwość odciągania pokarmu w dowolnym miejscu i czasie, bez utraty komfortu. Rurki możesz wpiąć do akumulatora oddzielnie, dzięki czemu możesz korzystać z laktatora podwójnego lub pojedynczego – w zależności od potrzeb.

W zestawie: pompa, 2 butelki na mleko, 2 podstawki do butelek, 2 podstawki do butelek, 2 smoczki, 4 zaworki, 2 membrany, 2 przewody silikonowe, 2 lejki, 2 pokrywki lejków, przewód USB-C, instrukcja.

Zobacz powiązane artykuły:

claro kolektor do mleka

 

 

 

 

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

2 thoughts on Porównanie laktatorów elektrycznych Neno

 • agata.czepel15 lipca 2022 at 14:42

  Nieprawdopodobnie jak Marka Neno rozwija się w błyskawicznym tempie!! Świadczy to o tym, że produkty jakie oferuje są na najwyższym poziomie, a właśnie tego oczekują młode Mamy!! BRAVO!! Podziwiam i śledzę.Agata- Położna i CDL

  Odpowiedź
  • Justyna Adamczyk1 września 2022 at 14:53

   Bardzo dziękujemy za pozytywny komentarz! Zapraszamy do obserwowania naszych innych postów blogowych i konta na Instagramie:)
   Zespół Neno.

   Odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *