Woreczki do mrożenia i przechowywania mleka matki od Neno

Woreczki do mrożenia i przechowywania mleka matki od Neno

Marka Neno jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła na rynek woreczki do mrożenia i przechowywania mleka, które są bezpieczne i praktyczne. Umożliwiają bezpośrednie i higieniczne odciąganie pokarmu, eliminując konieczność przelewania. Wyposażone w technologię twist off, gwarantują łatwość w użyciu i higienę. Poznaj już dziś wszystkie ich zalety i przekonaj się, że to doskonały wybór.

 

Spis treści:

 

Do czego służą woreczki na pokarm?

Woreczki służą do przechowywania odciągniętego pokarmu w sposób higieniczny i bezpieczny. Są one nieocenioną pomocą dla mam, które karmią piersią, ale z różnych przyczyn nie mogą być zawsze obok dziecka. Na przykład ze względu na powrót do pracy czy inne obowiązki. Dzięki nim możesz mieć zawsze pokarm w zapasie i podać go dziecku w dowolnym momencie.

Porady do Neno: Podgrzewacz/sterylizator dla dzieci i niemowląt – jak wybrać najlepszy?

 

Gdzie i jakie woreczki na pokarm kupić?

Woreczki do mrożenia i przechowywania mleka matki od Neno

Woreczki na pokarm, które są dostępne na stronie Neno, pasują do butelkowych laktatorów Neno. Każde opakowanie w zestawie zawiera 20 sztuk oraz adapter pozwalający na podpięcie pojedynczego egzemplarza bezpośrednio do laktatora. Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie z woreczków jest niezwykle proste i wygodne.

Odpowiadamy na pytanie: Jak przechowywać i zamrozić mleko matki?

 

Woreczki do mrożenia i przechowywania mleka matki od Neno – dlaczego warto je wybrać?

Prawidłowe przechowywanie wpływa na zachowanie świeżości mleka, a jednocześnie sprawia, że nie traci ono cennych wartości odżywczych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju maluszka. Najlepszym rozwiązaniem są specjalnie zaprojektowane do tego celu jednorazowe woreczki do mrożenia pokarmu od Neno wykonane z materiałów bezpiecznych i wolnych od BPA.

Użytkowanie produktu jest komfortowe ze względu na miarkę ułatwiającą odmierzanie odpowiedniej ilości mleka, a także pole do zapisywania daty. Wszystko to pomaga mądrze zarządzać zgromadzonymi zapasami. Dodatkowo woreczki zajmują mało miejsca w lodówce i zamrażarce. Dzięki temu mamy mogą magazynować pokarm, który przydaje się, gdy maluszek zostaje pod opieką innej osoby.

 

Jak używać woreczków na pokarm od Neno?

Woreczki do mrożenia i przechowywania mleka matki od Neno

Aby używać woreczków na pokarm od Neno, należy przede wszystkim przymocować adapter do laktatora, a następnie bezpośrednio do woreczka. Dzięki temu pokarm może być odciągany bezpośrednio do niego. Po odciągnięciu pokarmu woreczek należy szczelnie zamknąć. Można na nim zanotować datę i godzinę odciągania pokarmu.

Po napełnieniu trzeba umieścić woreczki w miejscu, w którym nie będą narażone na zmianę temperatur wynikających np. z uwagi na częste zamykanie czy otwieranie drzwi zamrażalnika lub lodówki. Taka sytuacja mogłaby negatywnie wpłynąć na trwałość mleka. Ponadto nie wolno wypełniać woreczków ponad zaznaczoną linię 150 ml, ponieważ mleko zwiększa swoją objętość podczas zamrażania.

 

Czy woreczki na mleko od Neno są jednorazowe?

Tak, woreczki na mleko od Neno są przeznaczone do jednorazowego użytku. Po odciągnięciu pokarmu i jego zużyciu woreczek należy wyrzucić.

 

Czytaj powiązane artykuły: 

 

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.