laktatory elektroniczne

Jaki laktator elektryczny wybrać? Który model sprawdzi się lepiej: pojedynczy, czy może lepiej podwójny? Przed tym dylematem staje każda przyszła mama. Karmienie piersią dla wielu kobiet jest kwestią priorytetową, a laktacja — zwłaszcza w pierwszych dobach po porodzie, jest niełatwa i wymaga sporego zaangażowania oraz konsekwencji w działaniu. Które rozwiązanie — pojedyncze, czy podwójne sprawdzi się lepiej?

 

Spis treści:

 

Różnica między laktatorem pojedynczym a podwójnym

Zanim przejdziemy do konkretów, wyjaśnijmy odmienności między urządzeniami pojedynczymi i podwójnymi: laktator pojedynczy od podwójnego różni się liczbą urządzeń ssących: pojedynczy przeznaczony jest do poboru mleka z jednej piersi, podczas gdy podwójny służy do odciągania pokarmu z obydwu gruczołów jednocześnie. Laktatory podwójne są zatem efektywniejsze: pozwalają w tym samym czasie zgromadzić większą ilość mleka. Efektywniejsze, nie zawsze muszą oznaczać lepsze. Wybór laktatora zawsze powinien być dokonywany w oparciu o preferencje konkretnej mamy.

Laktatory pojedyncze Neno – mobilność i wygoda

Laktatory pojedyncze, takie jak Neno Uno czy Neno Angelo, doskonale sprawdzają się przy incydentalnym odciąganiu pokarmu. Jeśli planujesz korzystać z urządzenia tylko od czasu do czasu, warto postawić na model pojedynczy. Ponadto, ze względu na swój kompaktowy rozmiar, pojedyncze laktatory świetnie sprawdzają się u mam odciągających pokarm poza domem. Dużo podróżujesz z dzieckiem? A może urządzasz sobie kilkudniowe wypady do rodziców lub przyjaciół? — Jeśli tak, to właśnie pojedynczy laktator będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Z łatwością wsadzisz go do torebki, czy do walizki i zabierzesz ze sobą wszędzie tam, gdzie tylko chcesz. Zaletą pojedynczych laktatorów jest nie tylko ich rozmiar, ale również waga — są lekkie i nie obciążają dodatkowo Twojego bagażu. Pojedyncze modele to z całą pewnością produkty na każdą kieszeń — marka Neno posiada w swoim asortymencie laktatory zaczynające się bowiem już od 179 zł.

Laktatory podwójne Neno – efeltywność i szybkość

Laktatory podwójne, z racji ich większej efektywności w odciąganiu mleka, doskonale sprawdzą się wśród mam KPI — karmiących piersią inaczej, które z różnych powodów nie mogą podać dziecku mleka bezpośrednio z piersi. Podwójne modele znajdują także rzesze zwolenniczek wśród świeżo upieczonych mam, gdy laktacja dopiero nabiera rozpędu. Korzystanie z podwójnych urządzeń sprawia, że obydwa gruczoły stymulowane są jednocześnie, a zatem szansa na powodzenie w rozkręceniu laktacji jest większa.

Podwójne laktatory doskonale sprawdzą się również wśród kobiet aktywnych zawodowo, które powróciły już do pracy, a jednocześnie nie przestały karmić piersią. Dzięki podwójnemu rozwiązaniu są w stanie szybko odciągnąć mleko, które później zostanie podane dziecku.

Laktatory podwójne marki Neno posiadają jeszcze jedną ogromną zaletę — każdy model można odpowiednio podłączyć w taki sposób, aby podwójne urządzenie stało się pojedynczym. To doskonałe i kompromisowe rozwiązanie dla tych kobiet, które nie wiedzą jeszcze który produkt — pojedynczy czy podwójny, lepiej sprosta ich potrzebom.

Podwójne modele laktatorów Neno zaczynają się już od 299 zł (Neno Bella Twin), zaś kończą na 449 zł w przypadku modeli premium — Neno Camino oraz Neno Bueno.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, który model wybierzesz — pojedynczy, czy podwójny, każdy z laktatorów Neno posiada aż 9 poziomów regulujących siłę odciągania. Gwarantuje to efektywny pobór pokarmu, niezależnie od ilości urządzeń ssących.

Podsumowując, stojąc przed wyborem laktatora, każda mama powinna rozważyć, jak często planuje odciągać pokarm: od czasu do czasu czy regularnie, i dopiero na podstawie tego kryterium podjąć decyzję. Jeżeli kobieta rodzi swoje pierwsze dziecko i jeszcze nie wie, do jakich celów będzie wykorzystywała laktator, z pewnością lepiej postawić na podwójne urządzenie, które jest bardziej funkcjonalne i sprawdzi się na różnych etapach karmienia piersią — nie tylko zaraz po porodzie, ale również po powrocie do aktywności zawodowej.

Powodzenia w wyborze idealnego modelu laktatora!

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

 

ZAUFAJ POŁOŻNEJ rekomenduje Neno

rekomendacja zaufaj położnej

Jak dobrać rozmiar lejka laktatora?

jak dobrać rozmiar laktatora

Sterylizator parowy z funkcją podgrzewania i rozmrażania pokarmów 5w1

sterylizator do butelek

21 niesamowitych faktów dotyczących Twojego dziecka

ciekawostki o dzieciach

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *