Zalety i wady laktatora elektrycznego

Laktator elektryczny to urządzenie, które może stać się najlepszym przyjacielem każdej kobiety karmiącej dziecko własnym mlekiem. Bez względu na to, czy karmisz bezpośrednio z piersi, czy zaliczasz się do grona mam KPI, jesteśmy przekonani, że prędzej, czy później laktator zagości w Twoim domu. Zobacz, czym cechują się popularne laktatory elektryczne i jak wybrać idealny model urządzenia.

 

Spis treści:

 

Laktator elektryczny, jak działa?

Laktator elektryczny to mechaniczne urządzenie, które wytwarza podciśnienie, odwzorowując rytm ssania dziecka. Celem tego działania jest pobudzenie piersi do wypuszczenia mleka. Pokarm pochodzący z laktatora można podać dziecku, przechować w lodówce lub zamrozić. Urządzenia z tej grupy mają bardzo podobną budowę.

Sercem laktatorów elektrycznych Neno jest pompa, której działanie umożliwia wypływ mleka z piersi. Oprócz niej w zestawie znajduje się butelka o pojemności 150 ml, lejek wykonany z silikonu japońskiego, smoczek wraz z nakrętką na butelkę, konektor, zaworek, podstawka pod butelkę oraz membrana. Liczba elementów dołączanych do zestawu może różnić się w zależności od tego, czy nasz wybór padnie na pojedynczy, czy na podwójny laktator elektryczny Neno. Wraz z podwójnym laktatorem otrzymamy także dreny, które przeznaczone są do połączenia butelki z pompą. Laktatory elektryczne przydają się między innymi wówczas, gdy kobieta chce pozostawić dziecko pod opieką innej osoby, nie rezygnując jednocześnie z karmienia szkraba własnym mlekiem. Używanie laktatorów elektrycznych jest w pełni komfortowe i intuicyjne. Kluczem jest dobranie funkcji urządzenia do indywidualnych potrzeb oraz dopasowanie odpowiedniego rozmiaru lejka laktatora do kształtu i rozmiaru brodawki sutkowej. 

Korzystanie z laktatorów elektrycznych Neno jest bardzo proste. Należy przyłożyć lejek laktatora do piersi w taki sposób, aby sutek znalazł się we wnętrzu kanału odprowadzającego. Kolejnym krokiem jest przyciśnięcie lejka wraz ze złączem do piersi. Podczas wykonywania tej czynności, należy przytrzymywać biust dłońmi tak, aby doszło do zassania. Teraz wystarczy już tylko uruchomić urządzenie, ustawić odpowiedni tryb pracy i cieszyć się płynącą rzeką życiodajnego mleka. 

 

Dla kogo jest zalecany laktator elektryczny?

Laktator elektryczny sprawdzi się tak naprawdę w przypadku każdej kobiety, która chce karmić dziecko własnym mlekiem. Ten typ produktu zalecany jest szczególnie dla mam, które chcą regularnie odciągać pokarm. Właściwości laktatora elektrycznego doceni każda mama, która jest skupiona na uzyskaniu optymalnej ilości pokarmu, a przy okazji odczuwa potrzebę oszczędności czasu. 

Laktator elektryczny sprawdzi się nie tylko wtedy, kiedy kobieta chce pozostać aktywna zawodowo i zostawiać dziecko pod opieką innej osoby. Jak możemy przeczytać w e-booku „Cel: karmić piersią”, dystrybuowanym przez ZaufajPołożnej.pl, odciąganie mleka za pomocą laktatora to skuteczna droga do pobudzenia laktacji. Zaleca się odciąganie pokarmu po każdym karmieniu, nawet przez dwie minuty od momentu, kiedy mleko przestanie wypływać z piersi. Okazuje się, że to skuteczny sposób na to, aby dać swojemu organizmowi jasny komunikat, że potrzebujemy, aby wytworzył więcej pokarmu. Działanie laktatora przynosi ukojenie podczas nawału pokarmu lub zapaleniu piersi. Doskonale sprawdza się także wtedy, kiedy dziecko ma problemy ze ssaniem pokarmu bezpośrednio z piersi.

 

Zalety i wady laktatora elektrycznego

Laktator elektryczny to wygodne i bezpieczne urządzenie, które pomaga radzić sobie z problemami laktacyjnymi. Urządzenie skutecznie redukuje zastoje mleka i ułatwia proces karmienia podczas nadprodukcji pokarmu. Gdy dziecko przejawia problemy ze ssaniem, mleko matki podawane z butelki jest najzdrowszym sposobem żywienia.

Laktatory zapewniają komfortowe odciąganie pokarmu, nawet podczas wykonywania innych czynności, co gwarantuje oszczędność czasu, którego tak bardzo brakuje świeżo upieczonym mamom. Laktatory elektroniczne są proste w obsłudze i skuteczne, a odciąganie pokarmu przy ich użyciu nie jest nawet w najmniejszym stopniu uciążliwie.

Obiektywnie oceniając, wad laktatora elektrycznego jest naprawdę niewiele. Kiedyś można było zaliczyć do nich głośną pracę urządzenia, jednak nowe modele laktatorów elektrycznych wyróżniają się cichą pracą. Problem może stanowić cena urządzenia, ponieważ polecane modele laktatorów elektronicznych to wydatek od około 249 złotych wzwyż.

Warto zauważyć, że istnieje kilka rodzajów laktatorów elektrycznych, których specyfika pozwala dopasować urządzenie do oczekiwań karmiącej kobiety.

Zaletą laktatorów elektrycznych Neno jest niezwykle cicha praca. Możesz swobodnie odciągać pokarm w nocy, bez ryzyka obudzenia maluszka, który być może śpi u Twego boku. Co więcej, każdy laktator elektryczny Neno może po naładowaniu pracować przez około dwie godziny, co przekłada się na cztery pełne sesje odciągania mleka. To udogodnienie jest doceniane szczególnie przez wszystkie mamy, które spędzają dużo czasu poza domem i używają laktatora w różnych okolicznościach i miejscach. Laktatory elektryczne Neno są piękne, poręczne i lekkie. Możesz zabrać swój laktator Neno do torebki i wyruszyć na podbój świata, zapewniając jednocześnie swojemu maluszkowi najzdrowszy z istniejących pokarmów. 

 

Laktator dwufazowy

Podstawowy podział laktatorów elektrycznych dzieli je na te pojedyncze i podwójne. Kolejne kryterium to liczba faz pracy urządzenia. Co tak naprawdę oznacza stwierdzenie, że laktator jest dwufazowy?

Elektryczny, dwufazowy laktator Neno cechuje się dwoma trybami pracy. Pierwszy z nich, zwany fazą stymulacji, ma na celu pobudzenie piersi do wypływu mleka poprzez udrożnienie kanalików mlecznych. Po dwóch minutach pracy urządzenie automatycznie przejdzie do fazy drugiej, która polega na aktywnym poborze pokarmu.

Wśród pojedynczych, dwufazowych laktatorów Neno znajdziemy: Neno Primo, Neno Uno oraz Neno Bella.

Dwufazowe urządzenia, które umożliwiają odciąganie mleka z obu piersi jednocześnie to: Neno Due, Neno Bueno i Neno Bella Twin.

 

Laktator trójfazowy

Trójfazowy laktator elektryczny posiada dodatkowy tryb pracy, który nazywany jest fazą mieszaną. Jej głównym zadaniem jest pobudzenie piersi do dalszej produkcji pokarmu. Trzecia faza pracy laktatora odwzorowuje rytm ssania dziecka, w sytuacji, kiedy pokarm przestaje wypływać z piersi. Jest to sygnał dla organizmu mamy, który stanowi wezwanie do zapewnienia kolejnych porcji drogocennego mleka.

Laktatory trójfazowe również możemy podzielić na urządzenia pojedyncze i podwójne.

Wśród pojedynczych modeli laktatorów trójfazowych Neno znajdują się: Neno Angelo i Neno Perfetto.

Podwójne laktatory trójfazowe wyprodukowane pod skrzydłami naszej marki to Neno Camino oraz Neno Bianco.

 

Przeczytaj też: Laktator pojedynczy czy podwójny? – Remedium marki Neno

 

Laktator na jedną i na dwie piersi

Laktator podwójny, pobierający mleko z obu piersi jednocześnie umożliwia gromadzenie największej ilości pokarmu. Takie rozwiązanie sprawdzi się, podczas gdy dziecko jest karmione mlekiem mamy z butelki lub gdy kobieta planuje powrót do pracy, a jej głównym celem jest zgromadzenie dużych zapasów pokarmu. Podwójne laktatory są też niekwestionowanymi sprzymierzeńcami dla mam, które urodziły bliźnięta. Co ważne, każdy podwójny laktator Neno może być w razie potrzeby stosowany w pojedynczej konfiguracji.

Laktatory pojedyncze są wybierane przez Neno-Mamy, które odciągają mleko sporadycznie i nie skupiają się na gromadzeniu aż tak dużych zapasów pokarmu. Laktator pojedynczy to także doskonałe rozwiązanie dla tych kobiet, które chcą odciągać mleko z jednej piersi, podczas gdy dziecko jest karmione bezpośrednio z drugiej z nich.

Zobacz również: Gorset do karmienia — niezbędnik aktywnej mamy

 

Bonus od Neno – zobacz jak zmierzyć brodawkę, aby dobrać odpowiednią wielkość lejka do laktatora

Zmierzenie brodawki jest istotnym krokiem przy wyborze odpowiedniej wielkości lejka do laktatora. Poprawne dopasowanie lejka do brodawki pomaga zapewnić komfortowe i skuteczne odprowadzanie pokarmu.

Niezależnie od tego, czego oczekujesz od laktatora, jesteśmy przekonani, że produkty Neno sprostają Twoim oczekiwaniom. Oferujemy pełen przekrój laktatorów elektrycznych — pojedynczych oraz podwójnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Zaufało nam już tysiące zadowolonych mam.

Czytaj o tym więcej w naszym artykule: Jak dobrać rozmiar lejka laktatora?

 

Więcej korzystnych porad od Neno:

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.