kolektor na mleko muszla neno Claro

Kolektor pokarmu nie bez powodu nazywany jest magiczną buteleczką. To urządzenie potrafi zdziałać cuda! Karmiąc maluszka lub odciągając pokarm z jednej piersi, druga również pobudzana jest do pracy. Kolektor na mleko powstał po to, aby zbierać pokarm z piersi, którą akurat nie karmisz. Dzięki temu rozwiązaniu żadna kropla cennego pokarmu nie pójdzie na marne.

Rodzaje kolektorów na mleko

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kolektorów na mleko. Przybierają postać tradycyjnej buteleczki (Neno Leite) — z zatyczką lub bez, a także występują w formie pojemniczka wkładanego pod bieliznę (Neno Claro). Niezależnie od rodzaju produktu, metoda działania wszystkich kolektorów jest taka sama.

Dalsza lektura: Czym jest kolektor? Jasne strony kolektora na mleko okiem położnej

 

Kolektory Neno

Neno Leite to kolektor na mleko w formie buteleczki, która jest w stanie pomieścić do 100 ml kobiecego pokarmu. Do zestawu dołączono specjalną zatyczkę, dzięki której po zakończonym odciąganiu mleka, wystarczy tylko zamknąć pojemnik i wsadzić buteleczkę do lodówki. To łatwe i wygodne rozwiązanie! Produkt może spełniać także funkcje laktatora ręcznego.

Neno Claro to nasz najnowszy model kolektora. Produkt składa się z dwóch kompaktowych pojemniczków na mleko wkładanych pod bieliznę i zamkniętych w funkcjonalnym etui. Każdy z kolektorów pomieści do 40 ml mleka z każdej piersi. Pojemnik składa się z dwóch elementów: specjalnej osłonki zapobiegającej zabrudzeniom bielizny oraz silikonowej nakładki na brodawkę, która delikatnie otula kobiecą pierś. W środku gromadzi się pokarm, który można łatwo przelać do butelki. Materiał, z jakiego wykonano konektor jest miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu zapomnisz, że masz go na sobie.

kolektor na mleko muszla neno Claro

Jak działa kolektor na mleko?

Metoda działania kolektorów jest niezwykle prosta, gdyż bazuje na fizjologii kobiecego organizmu. Karmiąc maluszka lub odciągając pokarm z jednej piersi, druga również pobudzana jest do pracy. To zupełnie naturalne zjawisko, będące efektem działania hormonów w ciele kobiety. Z piersi, którą akurat nie karmisz i tak wypływa mleko, które możesz zmagazynować przy pomocy magicznej butelki lub kolektora ukrytego pod bielizną. Ilość zgromadzonego w ten sposób pokarmu to zazwyczaj od kilku do kilkunastu mililitrów, jednak przy problemach z laktacją każda kropla mleka jest na wagę złota.

Wpły kolektora na laktację – Rola kolektora mleka w laktacji: zalety i jak go używać?

 

Jak korzystać z kolektora?

Korzystanie z kolektora na mleko jest banalnie proste.

Tradycyjny kolektor na mleko w formie butelki (Neno Leite): wystarczy przystawić magiczną buteleczkę do piersi, delikatnie ją zassać, a po chwili urządzenie zacznie gromadzić cenny pokarm. Silikonowy lejek idealnie dopasowuje się do kształtu piersi. Dodatkowo z kolektora w formie butelki można także korzystać jak laktatora ręcznego — wystarczy tylko uciskać miarowo nasadę kolektora, aby pobudzić wypływ mleka.
Kolektor ukryty pod bielizną (Neno Claro): wystarczy umieścić go w biustonoszu i reszta dzieje się sama! Ten dyskretny i funkcjonalny produkt zbierze mleko w taki sposób, że nikt nawet nie zauważy, że masz go na sobie.

Po zakończonym korzystaniu z któregokolwiek z kolektorów, z łatwością przelejesz zgromadzony pokarm do butelki, aby podać go dziecku. To proste i wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci zachować cenny pokarm na dłużej.

kolektory na mleko

Wygoda i higiena

Każdy z kolektorów marki Neno jest łatwy i wygodny nie tylko w korzystaniu, ale również w utrzymywaniu higieny. Produkty można myć i sterylizować przy pomocy tradycyjnych metod z użyciem wrzątku, jak również korzystając ze specjalnie stworzonego do tego sterylizatora (Neno Vita).

Korzystanie z kolektora na mleko w czasie karmienia lub odciągania pokarmu, pozwoli Ci zgromadzić więcej pokarmu w tym samym czasie. Dzięki temu będziesz mogła więcej chwil podarować swojemu maleństwu. To produkt, którego z pewnością nie może zabraknąć w wyprawce świeżo upieczonej mamy 🙂

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

Laktator pojedynczy czy podwójny? Remedium laktacyjne marki Neno

jaki laktator wybrac

Baby shower — najlepsze prezenty dla przyszłej mamy!

prezenty na baby shower

 

Neno Vera – najnowsza niania elektroniczna marki Neno

wideo niania neno vera

 

Długie karmienie piersią – korzyści płynące z natury

długie karmienie piersią KPI

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *