kobieta w ciąży świętuje baby shower

Baby shower — najlepsze prezenty dla przyszłej mamy!

Przyjęcie z okazji nadchodzących narodzin dziecka — tak zwane baby shower — staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Takie spotkanie jest dla przyszłej mamy doskonałą okazją do spotkania się z bliskimi i celebrowania zbliżającego się macierzyństwa. Taka okazja wymaga szczególnej oprawy, dlatego goście zazwyczaj przynoszą ze sobą podarunki dla przyszłej mamy i mającego wkrótce przyjść na świat dziecka. Prezenty takie mogą przydać się jeszcze podczas ciąży, mogą być też przeznaczone na czas po porodzie. Jakie prezenty na baby shower obecnie cieszą się największą popularnością?

Baby shower — niespodzianka dla przyszłej mamy

Obecnie baby shower coraz częściej jest dla przyszłej mamy niespodzianką, organizowaną dla niej przez bliskie osoby. Zazwyczaj przyjęcie to przybiera postać spotkania przy słodkościach i kawie. Odświętny charakter wydarzenia podkreślają zazwyczaj dekoracje dobrane do płci dziecka. Specjalnym punktem imprezy jest tort — zazwyczaj bardzo efektowny i wyglądem nawiązujący do tematu. Później przychodzi pora na wręczenie upominków. Goście mogą zdecydować się na przeprowadzenie zrzutki i kupno jednego, dużego upominku — na przykład kompletnej wyprawki dla dziecka. Mogą też zadecydować, że każdy przyniesie osobny prezent. Osoby, które nie mają pomysłu na prezent na baby shower, mogą poprosić przyszłą mamę o sporządzenie listy rzeczy, których aktualnie potrzebuje.

Porównanie laktatorów elektronicznych nenoPrezenty dla przyszłej mamy

Warto zadbać o to, by prezenty dla przyszłej mamy były praktyczne. Na czas tuż po porodzie z pewnością przyda jej się laktator, który wspomoże ją w karmieniu piersią. Regularne odciąganie pokarmu z pewnością ułatwi jej niełatwe pierwsze chwile z noworodkiem. Warto zadbać o to, by laktator był z wyższej półki i cieszył się dobrymi opiniami — przyszła mama z pewnością będzie z niego zadowolona. Laktatory zazwyczaj znajdują się na liście rzeczy potrzebnych świeżo upieczonej mamie.

Pomimo tego, że bohaterka przyjęcia wkrótce ma zostać mamą, wcale nie oznacza to, że przestaje być kobietą. Dlatego z pewnością mile widziane będą prezenty niezwiązane z dzieckiem i przeznaczone tylko dla niej. Mogą być to podarunki, które będą nawiązywać do pasji i zainteresowań przyszłej mamy. Miłośniczki relaksu z pewnością ucieszą się z karnetu na odprężający masaż czy bonu na zabiegi pielęgnacyjne do spa. Sprawdzonym i bezpiecznym prezentem będą także książki, kosmetyki czy biżuteria.

Prezenty na baby shower niekoniecznie muszą być tylko praktyczne — dobrze, jeśli trafią w gust przyszłej mamy i naprawdę sprawią jej radość.

Baby shower — prezent dla noworodka

Na baby shower mile widziane będą również prezenty dla dziecka. Przyszłej mamie na pewno przydadzą się takie akcesoria jak frutta gryzak czy grzechotka. Na pewno nie pogardzi też ubraniami dla noworodka — chociaż tutaj bezpieczniej będzie kupić nieco większy rozmiar, bowiem nigdy nie wiadomo, jak duże będzie dziecko po urodzeniu.

Jeśli chodzi o sentymentalne upominki, to ciekawym pomysłem jest album, w którym przyszła mama będzie mogła udokumentować i opisać pierwszy rok życia dziecka.

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

 

Zdrowo, łatwo i wygodnie – gotowanie na parze z Neno Cibo

gotowanie na parze

Lampka nocna dla dzieci Neno Titto — gadżet ułatwiający zasypianie

lampka nocna dla dziecka

Neno Vera – najnowsza niania elektroniczna marki Neno

wideo niania neno vera

Pojedyncze laktatory elektryczne – z drenem i bezdrenowe

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *