Bujaczek od Neno dla niemowlaka – dlaczego warto go mieć

Bujaczek dla niemowlaka – konieczność czy dodatek? W tym artykule zgłębimy temat, przyglądając się, jak bujaczek dla dziecka wpływa na codzienne życie malucha i jego opiekunów oraz odpowiemy na pytania dotyczące możliwości jego wykorzystania.

 

Spis treści:

 

Dlaczego warto kupić bujaczek dla dziecka?

Bujaczek dla dziecka służy głównie do siedzenia, leżenia i bujania malucha. Wysokiej jakości modele od Neno zapewniają kojące bujanie w wybranym trybie. Możliwość regulowania intensywności ruchów za pomocą pilota i uruchomienia wgranej kołysanki to kolejne zalety polecanych bujaczków elektronicznych. Kołysanie nie tylko uspokaja i pomaga w zasypianiu, ale też stymuluje zmysły dziecka. Co więcej, maluch, siedząc w bujaczku, może cały czas obserwować opiekunów i czuć się bezpiecznie. Jednocześnie rodzice mogą zająć się czymś innym, cały czas mając pociechę na oku.

 

Od którego miesiąca można używać bujaczka?

Nowoczesne bujaczki takie jak Nube i Aurora marki Neno zostały zaprojektowane tak, aby maluch mógł z nich korzystać od pierwszych dni życia. Dzięki regulowanej prędkości bujania i stabilnej konstrukcji zabezpieczonej solidnymi pasami rodzice mogą zapewnić mu komfort na najwyższym poziomie.

 

Ile czasu dziennie dziecko może być w bujaczku?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb rodziców i dziecka. Odpowiedzialne korzystanie z tego elementu wyprawki dziecięcej jest bardzo istotne. Bujaczek jako miejsca do leżenia, siedzenia i zabawy pod okiem opiekuna to świetny sposób na wzbogacenie codziennej rutyny dziecka, natomiast warto traktować go przede wszystkim jako dodatek, który czasem może ułatwić opiekę nad maluszkiem.

 

Czy noworodek może spać w bujaku?

Bujak, choć nie zastąpi tradycyjnego łóżeczka, może stać się miejscem do krótkich drzemek dla noworodka pod warunkiem, że jest dostosowany do potrzeb najmłodszych. Bujaczki marki Neno są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, które zapewniają stabilność, bezpieczeństwo oraz komfort.

Krótkie drzemki w bujaku mogą być traktowane jako wstęp do zapewnienia maluchowi głębokiego snu. Gdy dziecko zaśnie, można przenieść je do łóżeczka. Należy pamiętać o tym, że pociecha powinna być cały czas pod nadzorem rodzica i spędzać w bujaczku jedynie określoną ilość czasu, ponieważ potrzebuje różnorodności bodźców i pozycji.

Może zaciekawi Cię również: Niania elektroniczna Neno — jaką wybrać, czy warto kupić?

 

Jaki leżaczek bujaczek dla dziecka wybrać?

Na rynku wyróżniają się trzy modele: Neno Aurora, Neno Nube i Neno Chiaro, które zapewniają szereg korzyści.

Neno Aurora elektroniczny bujaczek

Neno Aurora elektroniczny bujaczek

Bujaczek Neno Aurora wyposażony jest w pięciopunktowe pasy, gwarantujące stabilność oraz bezpieczną pozycję dziecka podczas bujania. Dla dodatkowego komfortu zastosowano regulowaną prędkość bujania na pięciu poziomach, co pozwala na dostosowanie intensywności działania do indywidualnych potrzeb i preferencji dziecka. Miękka, welurowa poduszka delikatnie dopasowuje się do ciała maluszka, zapewniając mu wygodę podczas korzystania z bujaczka.

Funkcjonalny model został zaprojektowany z myślą o rodzicach i ich codziennych obowiązkach. Wbudowane kołysanki pomagają uspokoić i zrelaksować dziecko, a moskitiera chroni przed owadami, co pomaga zapewnić spokojny sen na świeżym powietrzu. Możliwość sparowania leżaczka z telefonem dzięki funkcji Bluetooth umożliwia rodzicom odtwarzanie własnej muzyki lub ulubionych dźwięków.

Dodatkowo bujaczek został wyposażony w blokadę bujania, która pozwala na stabilne i bezpieczne ustawienie go w jednym miejscu. Panel sterujący umieszczony na leżaczku oraz możliwość sterowania za pomocą pilota zapewniają łatwość obsługi i dostęp do wszystkich funkcji bez konieczności wstawania.

 

Elektroniczny leżaczek-bujaczek dla dzieci Neno Nube

Elektroniczny leżaczek-bujaczek dla dzieci Neno Nube

Neno Nube to wszechstronny leżaczek 2 w 1, który może służyć zarówno jako bujak i komfortowy leżaczek jednocześnie. Jedną z kluczowych cech Neno Nube jest możliwość regulowania intensywności jego działania na pięciu poziomach.

Ponadto regulowane siedzisko wraz z oparciem umożliwia zmianę pozycji maluszka, co jest niezwykle ważne zarówno dla jego komfortu, jak i bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na funkcje, takie jak zdalne sterowanie i wygodny w obsłudze wyświetlacz. Rozwiązania te dają rodzicom możliwość dostosowywania ustawień bez konieczności przerywania innych czynności. Dodatkowym atutem są wgrane melodie (10 kołysanek), które pomagają uspokoić dziecko, kiedy wymaga tego sytuacja. Neno Nube jest zasilany bateryjnie oraz w sposób tradycyjny, co pozwala na użytkowanie bujaczka zarówno w domu i poza nim.

 

Neno Chiaro – leżaczek dla niemowląt

Neno Chiaro – leżaczek dla niemowląt

Neno Chiaro to elegancki i funkcjonalny leżaczek dla niemowląt, zaprojektowany z myślą o miłośnikach minimalistycznego stylu skandynawskiego. Jego lekka i giętka konstrukcja pozwala na naturalne bujanie się w rytm ruchów dziecka, co zapewnia komfort oraz odpowiednią stymulację sensoryczną. Wyposażony w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa gwarantuje stabilną i bezpieczną pozycję dla maluszka do 9 kg. Dodatkowo ergonomiczna konstrukcja zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa.

Neno Chiaro jest dostępny w trzech neutralnych kolorach, dzięki czemu łatwo dopasuje się do każdego wnętrza. Antypoślizgowa podstawa zapewnia stabilność leżaczka, a zdejmowane zabawki zawieszone na pałąku stymulują rozwój dziecka i dostarczają mu rozrywki. Dodatkowym atutem jest mobilność leżaczka – jest na tyle lekki, że można go bez problemu przenosić między pomieszczeniami, a także łatwo złożyć i zabrać w podróż. Pokrowiec wykonany z miękkiego i wytrzymałego materiału jest łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ można go prać w pralce.

 

Więcej porad od Neno: