Jak prawidłowo używać niani elektronicznej do monitorowania swojego dziecka

Konfiguracja niani elektronicznej

Rodzicielstwo to czas, który stawia przed opiekunami maluchów wiele wyzwań. Jednym z nich jest pogodzenie opieki nad dzieckiem z obowiązkami domowymi i znalezienie czasu na zaspokojenie własnych potrzeb. Mimo bezgranicznej miłości, która z pewnością zagościła w Twoim domowym zaciszu wraz z pojawieniem się maluszka, z pewnością zauważasz także, że „doba zrobiła się nieco krótsza”. Co może ułatwić odnalezienie się w roli rodzica? Z pomocą przychodzą nianie elektroniczne Neno.

 

Spis treści:

 

Zalety niani elektronicznej

Urządzenie pozwala na monitorowanie tego, co dzieje się w otoczeniu dziecka w danym czasie. Wszystkie nianie elektroniczne Neno przekazują zarówno obraz, jak i dźwięk. W asortymencie Neno znajdziesz wiele nowoczesnych modeli niań elektronicznych, które posiadają fabrycznie wgrane kołysanki, czujnik temperatury, czy moduł dwustronnej komunikacji, za którego sprawą możesz mówić do swojej pociechy, kiedy znajdujesz się w innym pomieszczeniu. Na wygodę użytkowania wpływa także fakt, że każda niania marki Neno działa w trybie nocnym, dzięki czemu możesz swobodnie obserwować otoczenie dziecka nawet w całkowitej ciemności.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że niania elektroniczna nie tylko ułatwia opiekę nad maluchem. Urządzenie przydaje się także do monitorowania aktywności starszych pociech. Niania elektroniczna Neno zapewnia poczucie komfortu, ponieważ możesz w każdej chwili zareagować na to, co dzieje się wokół Twojego dziecka. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu możesz swobodnie wykonywać wszystkie czynności, takie jak praca, sprzątanie, gotowanie, czy relaks, bez obaw o to, co dzieje się z maluszkiem podczas jego drzemki lub zabawy. Niania elektroniczna Neno zredukuje stres związany z obawą, że nie usłyszysz płaczu pociechy.

Zobacz też: Niania elektroniczna Neno — jaką wybrać, czy warto kupić?

 

Konfiguracja niani elektronicznej

Konfiguracja niani elektronicznej

Decydując się na zakup niani elektronicznej od Neno, musisz zadać sobie pytanie, jakiego typu urządzenia poszukujesz. Możemy wyróżnić elektroniczne nianie radiowe oraz nianie z wbudowanym modułem Wi-Fi. Pierwszy typ urządzeń to klasyczne rozwiązanie, które składa się z odbiornika i nadajnika. Drugi rodzaj niań elektronicznych to kamera, która łączy się ze smartfonem za pomocą aplikacji Tuya Smart.

Konfiguracja niani elektronicznej Neno to intuicyjny proces. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją obsługi, która jest dołączona do zestawu, aby cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia.

Zastanawiając się nad tym, jak rozpocząć korzystanie z niani elektronicznej, warto skupić się przede wszystkim na umiejscowieniu kamery. Kamerę należy zamontować tak, aby cały czas widziała dziecko – nawet jeżeli przesunie się ono w odległy kąt łóżeczka. Przy starszych pociechach dużą popularnością cieszą się nianie elektroniczne Neno z obrotową głowicą – Neno Berkano oraz Neno Avante. Ich specyfika pozwala na sterowanie kamerą zarówno w pionie, jak i w poziomie w celu, co pozwala Ci śledzić każdy krok malucha.

Praktyczne wskazówki

Jak już wspomnieliśmy, nianie elektroniczne Neno dzielimy na dwie grupy – urządzenia radiowe i te z modułem Wi-Fi. Przed zakupem należy zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy niani z odbiornikiem, czy może wolimy odbierać obraz i dźwięk na ekranie smartfona lub tabletu. Warto pamiętać także o tym, że wszystkie radiowe nianie elektroniczne Neno zostały stworzone tak, aby były przyjazne środowisku. Jest to możliwe za sprawą obecności energooszczędnego trybu VOX. Kiedy zdecydujemy się na jego uruchomienie, odbiornik kamery przejdzie w tryb uśpienia. Ekran odbiornika podświetli się dopiero wówczas, gdy kamera zarejestruje dźwięk w pokoju dziecka. Dzięki trybowi VOX możesz korzystać z urządzenia przez długi czas, bez konieczności podłączania odbiornika do źródła zasilania. Jeżeli ekran pozostaje wygaszony, oznacza to, że pociecha smacznie śpi, a Ty możesz spokojnie zająć się tym, na co masz ochotę.

 

Zasięg niani elektronicznej

Decydując się na zakup niani elektronicznej, należy skupić się także na zasięgu urządzenia. Dobrą informację stanowi fakt, że wszystkie radiowe nianie elektroniczne Neno dysponują imponującym zasięgiem – 50 metrów wewnątrz budynku i aż do 260 metrów poza nim. Równie dobrze sprawuje się drugi typ urządzeń – nianie wyświetlające obraz na ekranie smartfonów pracują bez zakłóceń w zasięgu Wi-Fi.

 

Rekomendowana Neno niania

Neno to polska, rzetelna marka, która każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby odpowiedzieć na rosnące potrzeby rodziców. Nianie elektroniczne Neno to synonim komfortu i pełni bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się poszczególnym modelom urządzeń, aby w pełni ułatwić dokonanie trafnego wyboru.

W ofercie Neno znajdziemy trzy modele elektronicznych niań radiowych – Neno Gato 2, Neno Vera i Neno Berkano. Jeżeli zależy nam na odbieraniu obrazu i dźwięku z pokoju malucha na smartfonie, możemy zapoznać się z modelami niań Wi-Fi – Neno Lui i Neno Avante.

 

Neno Gato 2 – elektroniczna  niania  radiowaNeno Gato 2 – niania elektroniczna z bezprzewodowym odbiornikiem

Minimalistyczna, estetycznie wykonana elektroniczna niania radiowa Neno Gato 2 posiada odbiornik z dwucalowym wyświetlaczem. Rozdzielczość monitora wynosi 176 × 220 px, a kąt widzenia kamery to 70 stopni. Funkcja odtwarzania kołysanek jest niezwykle przydatna podczas usypiania maleństwa. W urządzeniu znajdziemy wbudowany akumulator o pojemności 750 mAh, co pozwala na wielogodzinne monitorowanie poczynań malucha bez konieczności podłączania odbiornika do źródła zasilania. Urządzenie ma funkcję alarmu oraz czujnik temperatury otoczenia.

 

Neno Vera – niania elektroniczna z bezprzewodowym odbiornikiemNiania elektroniczna - Neno Vera

Neno Vera to wysoce funkcjonalna niania elektroniczna w klasycznym, białym kolorze. Urządzenie z pewnością wpasuje się w stylistykę przytulnego pokoju dziecka. Wyświetlacz o przekątnej 3.2 cala oraz rozdzielczość monitora 320 × 240 px sprawiają, że żaden szczegół nie umknie Twojej uwadze. Przyczynia się do tego także duży kąt widzenia – 75 stopni. Znajdziemy tu także fabrycznie wgrane melodie oraz funkcję alarmu. Neno Vera wyróżnia się również za sprawą funkcji monitorowania temperatury otoczenia.

 

Neno Berkano – niania elektroniczna z bezprzewodowym odbiornikiem i ruchomą głowicą

Neno Berkano posiada odbiornik z czytelnym wyświetlaczem o przekątnej 3.2 cala oraz rozdzielczość monitora 320 × 240 px. Na uwagę zasługuje ruchoma głowica, dzięki której możesz regulować położenie kamery. Kąt widzenia urządzenia to 30 stopni w górę, 20 stopni w dół oraz po 150 stopni w prawo i w lewo. Nie mogło zabraknąć tu także funkcji alarmu oraz monitorowania temperatury otoczenia. W urządzeniu znajdziemy wbudowany akumulator o pojemności 1150 mAh.

 

Neno Lui – niania elektroniczna Wi-Fi

Niania elektroniczna WI-FI o wyglądzie misia? Dla Neno nie ma rzeczy niemożliwych, czego najlepszym dowodem jest Neno Lui. Kąt widzenia kamery to aż 100 stopni. Rozdzielczość nagrań o rozdzielczości 1080p pozwala na dostrzeganie wszystkich detali. W zestawie oprócz kamery otrzymujemy elastyczne, zielone etui, które możemy w dowolnej chwili zdjąć. Kamera zasilana jest za pomocą kabla micro USB i działa przy pomocy aplikacji Tuya Smart. Oprócz fabrycznie wgranych kołysanek, za pomocą Neno Lui odtworzysz także biały szum, który pozwoli zasnąć Twojemu maluchowi. Kamera posiada także funkcję lampki nocnej. Urządzenie obsługuje karty pamięci o pojemności do 32 GB.

 

Neno Avante – niania elektroniczna Wi-Fi i ruchomą głowicą

Ten sympatyczny pingwinek obsługiwany przy pomocy aplikacji z pewnością uzupełni wystrój dziecięcego pokoiku, a jednocześnie pozwoli Ci na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla Twojego maluszka. Możesz swobodnie sterować położeniem głowicy urządzenia i korzystać z szerokiego kąta widzenia kamery – w pionie 355 stopni oraz 90 stopni w poziomie. Neno Avante posiada funkcję detekcji ruchu i obsługuje karty microSD o pojemności do 128 GB. Niania WI-FI Neno Avante nie tylko rejestruje nagrania, ale także umożliwia robienie zdjęć, dzięki czemu uwiecznisz wszystkie istotne momenty z życia malca.

 

Podsumowanie

Niania elektroniczna od Neno to doskonały sposób na to, aby opieka nad dzieckiem stała się jeszcze bardziej przyjemna. Już nigdy nie musisz martwić się o to, czy z drugiego pokoju na pewno usłyszysz płacz malca. Wszystkie urządzenia oferowane przez Neno zapewniają dwustronną komunikację, dzięki czemu możesz mówić do swojej pociechy, bez konieczności ciągłego zaglądania do dziecięcego pokoju. Wszystkie modele niań elektronicznych Neno są utrzymane przyjemnej dla oka, nowoczesnej, minimalistycznej estetyce. Bez względu na to, którą nianię Neno wybierzesz, możesz liczyć na funkcjonalność połączoną z doskonałą jakością obrazu i dźwięku. Czy już wiesz, który model niani elektronicznej Neno jest najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb?

 

Więcej na temat niani elektronicznej Neno: