ekspres do mleka modyfikowanego neno Aqua

Mleko Mamy jest najcenniejszym pokarmem dla dziecka aż do 6 miesiąca ich życia. Co do tego nie ma wątpliwości. Naturalne karmienie ma tak wiele zalet, że jest w zasadzie nieporównywalne z żadną inną metodą żywienia niemowlaka. Pomimo wielu zalet, w życiu każdej karmiącej Mamy przychodzi taki moment, że musi rozszerzyć dietę niemowlaka i wprowadzić do jadłospisu mleko modyfikowane. Jak ułatwić sobie karmienie butelką? Mamy na to sposób.

ekspres do mleka modyfikowanego neno Aqua

Karmienie butelką – mleko modyfikowane

Wszystkie Mamy, które korzystają z laktatora wiedzą jak karmić butelką. Bo przecież odciąganie nadmiaru mleka i podawanie dziecku, gdy zgłodnieje, a Mamy nie ma w pobliżu, odbywa się właśnie za pomocą butelki ze smoczkiem. Wszystkie aspekty, takie jak kąt nachylenia butelki, sterylizacja jej elementów, antykolkowy smoczek czy temperatura pokarmu są więc dobrze znane.

Ale karmienie mlekiem modyfikowanym, to nieco inna sprawa. I choć sam proces karmienia opiera się dokładnie na tych samych zasadach, to już przygotowanie pokarmu wymaga nieco wprawy. Każde dziecko ma inne potrzeby, lecz przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowanie na mleko modyfikowane to 150-200 ml mleka na każdy kilogram masy ciała dziecka.

Aby maksymalnie ułatwić szybkie i bezproblemowe przygotowanie mleka modyfikowanego dla maluszka, powstał ekspres do mleka modyfikowanego Neno Aqua.

Przygotowanie mleka modyfikowanego

Bez względu na to czy planujesz przestać karmić piersią, czy chcesz uzupełnić naturalne karmienie o mleko modyfikowane, musisz wiedzieć „z czym to się je”. Modyfikowane mleko dla niemowląt warto wprowadzać stopniowo, aby dziecko miało czas zaakceptować nowy smak i sposób karmienia.

mleko dla noworodka

Nie zalewaj wrzątkiem

Pamiętaj, że mleka modyfikowanego nie można zalewać wrzątkiem! To co prawda zabija bakterie, ale przy okazji także większość składników odżywczych. Właśnie dlatego ekspres do mleka modyfikowanego Neno Aqua zagotowuje wodę do 100%, aby zabić wszelkie bakterie, po czym schładza ją do wybranej przez Ciebie temperatury. Zakres, w którym możesz ustawić optymalną temperaturę to od 38 °C do 85 °C.

Idealna temperatura mleka

Oprócz gotowania i schładzania wody Neno Aqua ma także funkcję podtrzymywania temperatury. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję na panelu dotykowym i za pomocą przycisków + lub – ustawić wybraną temperaturę. Dzięki temu nie musisz za każdym razem czekać, aby woda osiągnęła odpowiednią temperaturę, gdy w tym czasie Twoje dziecko płacze i czeka na butelkę. Dzięki Neno Aqua woda będzie zawsze w temperaturze odpowiedniej do szybkiego przygotowania mleka modyfikowanego.

Zawsze sprawdzaj temperaturę mleka przed podaniem dziecku – najlepiej lejąc kilka kropli na wewnętrzną stronę swojego nadgarstka. Tu skóra jest cienka, delikatna i odczuwa temperaturę w podobny sposób co usta dziecka.

mleko dla niemowlaka

Karmienie o każdej porze dnia i nocy

Funkcja schładzania wrzątku do optymalnej temperatury oraz automatyczne podtrzymywanie jej przez długi czas sprawia, że możesz szybko i sprawnie nakarmić swoje dziecko o każdej porze dnia i nocy. Nocne przygotowanie butelki jest łatwiejsze także dzięki wbudowanej lampce LED, która świeci delikatnym niebieskim światłem, które nie razi oczu i nie obudzi maluszka.

Nie podgrzewaj mleka w mikrofalówce

Jeśli po karmieniu zostało w butelce trochę mleka, nie zostawiaj go na później. Naturalne mleko odciągnięte laktatorem możesz spokojnie przechowywać w lodówce, a nawet zamrażać. Nie rób jednak tego z mlekiem modyfikowanym, bo możesz zaszkodzić swojemu dziecku.

Nie podgrzewaj też mleka w mikrofalówce – składniki odżywcze w mleku modyfikowanym pod wpływem jej działania zostają uszkodzone i mogą wpłynąć negatywnie na rozwój dziecka.
Neno Aqua ma funkcję gotowania i chłodzenia wody, pozwalające Ci zawsze szybko i łatwo przygotować porcję świeżego mleka.

mleko dla dziecka
Nie wyrzucaj – używaj dłużej!

Ekspres Neno Aqua został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu codzienności rodzicom niemowlaków i dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Ale nie musisz przestać korzystać z niego, gdy dziecko podrośnie i zacznie jeść inne posiłki.

Dzięki dokładnej kontroli temperatury wody możesz wykorzystać ekspres do przygotowania zielonej herbaty, ziół i herbaty z miodem, jednym słowem wszystkiego, co jest zdrowe, a nie należy tego zalewać wrzątkiem. Ciesz się pełnym zdrowiem z Neno Aqua.

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

Jak rozszerzyć dietę dziecka karmionego piersią?

rozszerzanie diety dziecka
Kiedy dziecko samo je sztućcami?

Pojedynczy laktator elektryczny – porównanie laktatorów marki Neno

Długie karmienie piersią – korzyści płynące z natury

długie karmienie piersią KPI

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *