pojedyncze laktatory bezprzewodowe

Nasze doświadczenie targowe i szereg rozmów odbytych z kobietami wskazuje na to, że temat pojedynczych laktatorów elektrycznych budzi Wasze spore zainteresowanie. Nie ma w tym nic dziwnego — pojedyncze laktatory elektryczne to doskonałe połączenie efektywności i przystępnej ceny. Ciągle zastanawiacie się jaki laktator wybrać, czym różnią się pojedyncze modele laktatorów Neno oraz na jaki warto laktator postawić: ręczny czy elektryczny? W dzisiejszym wpisie postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości i dokonamy porównania pojedynczych modeli laktatorów marki Neno.

Marka Neno postawiła na laktatory elektryczne. Naszą misją jest niesienie wsparcia kobietom karmiącym i to właśnie w tej materii laktatory elektroniczne nie mają sobie równych. Urządzenia te są wygodne w użytkowaniu, a ponadto zapewniają skuteczny pobór pokarmu. Efektywność laktatorów elektronicznych jest nieporównywalnie większa od ich ręcznych odpowiedników. Dodatkowo modele elektroniczne wykorzystują najnowszą technologię, dzięki czemu odciąganie mleka jest łatwe i bezbolesne.

 

Modele pojedynczych laktatorów Neno można kategoryzować wedle następujących kryteriów:

  • liczby faz: wyróżniamy laktatory dwufazowe (np. Neno Primo) oraz laktatory trójfazowe (np. Neno Angelo),
  • sposobu obsługi: dotykowo (np. Neno Uno) lub za pomocą tradycyjnych przycisków (np. Neno Primo),
  • obecności drenu (np. Neno Bella) lub jego braku (np. Neno Uno). W przypadku tych pierwszych, silnik laktatora połączony jest z butelką za pomocą specjalnych przewodów — drenów, służących do wytwarzania podciśnienia. Co istotne w tych modelach — mleko nie przepływa przez przewody, które mają za zadanie wyłącznie zassać powietrze. Z tego powodu, nie należy sterylizować przewodów, gdyż nie mają one bezpośredniego kontaktu z mlekiem kobiecym. W przypadku modeli bezdrenowych, urządzenie pompujące zintegrowane jest z całą konstrukcją laktatora.
  • wodoodporności (np. Neno Perfetto).

 

Różnice między modelami drenowymi, a bezdrenowymi najlepiej oddaje poniższa grafika:

pojedyncze laktatory bezprzewodowe

 

Podstawowa różnica w użytkowaniu modeli drenowych i bezdrenowych sprowadza się do tego, że w przypadku tych pierwszych, do piersi przystawiamy tylko samą butelkę, a urządzenie pompujące leży tuż obok. Natomiast w przypadku laktatorów bezdrenowych do piersi przykładamy całe urządzenie — laktator zintegrowany z silnikiem. Plusem takiego rozwiązania jest większa swoboda odciągania — kobieta nie jest przywiązana do przewodów, natomiast pierś jest bardziej obciążona — „dźwiga” ciężar nie tylko butelki, ale i silniczka. Nie jest to co prawda duża waga, gdyż każdy z pojedynczych modeli laktatorów Neno nie przekracza 400g, jednak dokonując wyboru, warto mieć świadomość różnic występujących pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.

Neno Uno, Neno Angelo i Neno Primo to modele bezdrenowe, natomiast Neno Bella jest przykładem pojedynczego modelu laktatora drenowego. Każde urządzenie posiada w zestawie butelkę o pojemności 150 ml, z wyjątkiem modeli Neno Angelo i Neno Perfetto, które posiadają nieco większą butelkę (180 ml). Do każdego laktatora dołączany jest lejek w rozmiarze 24 mm, który pasuje do brodawki o średnicy między 19 a 21 mm — to najbardziej uniwersalny rozmiar. Natomiast model Neno Perfetto posiada aż dwa lejki w zestawie: w rozmiarze SLIM 21 mm i MEDIUM 24 mm, aby kobieta mogła jak najlepiej dopasować je do rozmiaru piersi.

Neno Uno, Neno Angelo i Neno Primo to modele bezdrenowe, natomiast Neno Bella jest przykładem pojedynczego modelu laktatora drenowego. Każde urządzenie posiada w zestawie lejek w uniwersalnym rozmiarze 24 mm oraz butelkę o pojemności 150 ml, z wyjątkiem modelu Neno Angelo, który posiada nieco większą butelkę (180 ml). Ponadto, laktator Neno Primo posiada w zestawie dwa woreczki do przechowywania pokarmu wraz z konektorem — to wygodne rozwiązanie, które pozwala na bezpośrednie odciąganie mleka do woreczka.

 

Sposób obsługi laktatora

Aby sprostać różnym oczekiwaniom, stworzyliśmy dwa modele obsługi laktatorów. Jedna grupa produktów (w tym Neno Uno, Neno Bella i Neno Perfetto) sterowana jest dotykowo przy użyciu intuicyjnego panelu, natomiast pozostałe modele (w tym Neno Angelo i Neno Primo) wykorzystują klasyczny system obsługi za pomocą tradycyjnych przycisków. Sposób obsługi laktatora jest kwestią indywidualną — nie ma wpływu na mechanikę działania urządzenia, a wyłącznie na komfort użytkowania. Dlatego też stworzyliśmy dwa odrębne sposoby obsługi, aby sprostać różnym oczekiwaniom.

 

Laktatory dwufazowe a trójfazowe

Laktatory Neno działają w dwóch lub trzech trybach pracy. Dwa pierwsze tryby są identyczne dla wszystkich modeli laktatorów — różnią się wyłącznie siłą ssania w poszczególnej fazie. Pierwsza faza — stymulacji ma za zadanie pobudzić pierś do pracy. Drugi tryb obejmuje właściwy proces poboru pokarmu: ruchy laktatora są głębokie i regularne. Po 2 minutach urządzenie automatycznie przełączy się z fazy pierwszej na drugą. Jesli jednak czujesz, że mleko zaczyna wypływać tuż po uruchomieniu urządzenia, możesz ręcznie przejść z trybu pierwszego do drugiego.

Dodatkowo niektóre modele laktatorów (np. Neno Angelo i Neno Perfetto w wersji pojedynczej oraz Neno Camino w wersji na dwie piersi) zostały wyposażone w dodatkową, trzecią fazę odciągania pokarmu. To innowacyjne rozwiązanie, które idealnie odzwierciedla mechanizm ssący dziecka. Znasz ten moment, kiedy maluszek jest już co prawda najedzony, ale wciąż leży przy Twojej piersi, rozgląda się wokoło i raz po raz znowu ssie pierś? — To właśnie trzecia — mieszana faza odciągania. W tym trybie ruchy są nieregularne: od płytkich przez głębokie. Wszystko po to, aby jak najlepiej stymulować gruczoły do produkcji mleka. Zastosowane rozwiązanie doskonale sprawdza się wśród kobiet doświadczających trudności z laktacją, gdyż trzecia faza doskonale imituje naturalne ruchy noworodka.

Przejdźmy teraz do porównania mocy naszych laktatorów w poszczególnej fazie odciągania:

pojendyczne laktatory porównanie mocy

Najistotniejsza z punktu widzenia efektywnego odciągania mleka jest druga faza — aktywnego poboru pokarmu. To właśnie w tym trybie odbywa się najistotniejsza praca. Wszystkie laktatory Neno działają aż na 9 poziomach odciągania w drugiej fazie, co daje gwarancję skutecznego poboru mleka. Różnice między poszczególnymi modelami sprowadzają się zatem do obecności trzeciej fazy oraz mocy odciągania w pozostałych fazach: pierwszej i trzeciej.

Laktatory wodoodporne

W asortymencie marki Neno znajdziecie także wodoodporny model laktatora Neno Perfetto. To absolutna rewolucja w odprowadzaniu pokarmu! Urządzenie jest odporne na zachlapania wodą. Możesz zatem korzystać z laktatora pod prysznicem oraz w czasie kąpieli. Krople wody spadające na urządzenie i para wodna unosząca się w pomieszczeniu nie będą miały negatywnego wpływu na funkcjonalność laktatora. Należy jednak chronić urządzenie przed całkowitym zanurzeniem.

Pamiętaj, że nasi doradcy chętnie pomogą Ci w doborze idealnego laktatora. Zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 731 594 301.

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

Niania elektroniczna na telefon — wygodne rozwiązanie od marki Neno

niania z wifi

ZAUFAJ zrekomenduje Neno

 

Jak dobrać rozmiar lejka laktatora?

jak dobrać rozmiar laktatora

Sposoby na inne wykorzystanie mleka Mamy

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *