lampa rgb dla dzieci

lampa rgb dla dzieci

Szósty miesiąc życia — to zdaniem ekspertów optymalny moment na rozpoczęcie nauki samodzielnego zasypiania przez maluszka. Nie jest to jednak bezwzględne wskazanie. Jeśli Twoje dziecko w dalszym ciągu potrzebuje Twojej obecności i nie czuje się komfortowo, zasypiając w pojedynkę, daj mu czas. Dzieci mają różne temperamenty, dlatego do wszelkich zaleceń warto podchodzić z dużą ostrożnością, mając na uwadze przede wszystkich potrzeby dziecka. Takie indywidualne podejście daje większą szansę na sukces, który wcale nie musi być opatrzony nieprzespanymi nocami i płaczem maluszka.

Jak nauczyć dziecko samodzielnie zasypiać?

SIŁA RYTUŁAŁÓW

Eksperci wskazują na moc rytuałów — to właśnie one, stosowane konsekwentnie wspierają spokojny sen dziecka. Posiłek, kąpiel i zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w taki sam sposób oraz w podobnych okolicznościach: przy przyciemnionym świetle lub zasłoniętych roletach są dla maluszka sygnałem, że dzień się kończy i pora iść spać. Unikaj wzmożonej aktywności dziecka popołudniami i nie narażaj go na bodźce, do których nie jest przyzwyczajony. Przy starszych dzieciach, warto wprowadzić rytuał czytania książki na dobranoc.

 

BĄDŹ TUŻ OBOK

Nie zostawiaj maluszka samego. Na początku czuwaj tuż przy nim — niech wie, że jesteś blisko i w każdej chwili możesz zareagować. Twoja obecność daje mu poczucie bezpieczeństwa. Nie kładź się jednak z dzieckiem do łóżka i unikaj kontaktu wzrokowego. Wszelkie interakcje z maleństwem mogą go rozpraszać i niepotrzebnie pobudzać.

 

WSPOMÓŻ SIĘ GADŻETAMI UŁATWIAJĄCYMI ZASYPIANIE

W trosce o maleństwa, które boją się zasypiać w całkowitej ciemności marka Neno stworzyła przyjazną lampkę nocną w kształcie króliczka. Neno Titto to produkt, będący gwarancją spokojnego snu maluszka. Urządzenie posiada wyłącznik czasowy, dzięki któremu lampka wyłączy się automatycznie po 15, 30 lub 60 minutach w zależności od preferencji. Maluszek nie będzie zatem musiał zasypiać w całkowitej ciemności, a jego pokój delikatne rozświetli lampka nocna. Urządzenie posiada wbudowany akumulator, który pozwala aż na 100 godzin korzystania po jednym naładowaniu przy minimalnym natężeniu światła.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Aby uruchomić lampkę, wystarczy dotknąć ogonka urządzenia. Neno Titto umożliwia regulację stopnia jasności: przytrzymując ogonek króliczka przez kilka sekund, możesz dowolnie sterować barwą światła: od jasnego i wyraźnego, po delikatne i przyciemnione. To ostatnie doskonale sprawdzi się na czas usypiania przez dziecko.

Lampka pozwala także na dostosowanie kolorystyki oświetlenia. Możesz wybierać spośród następującej palety barw: żółta, biała, czerwona, pomarańczowa, niebieska, zielona, turkusowa oraz fioletowa. Dwukrotne kliknięcie ogonka uruchomia tryb rotacji kolorów. Aby go zatrzymać i pozostać na ulubionym kolorze wystarczy przytrzymać tułów króliczka.

Jeśli zapamiętanie sposobu obsługi jest dla Ciebie wyzwaniem, nie obawiaj się! Do zestawu dołączono funkcjonalny pilot, który pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem. Pilot w intuicyjny sposób wskazuje sposób obsługi urządzenia.

Przy nauce samodzielnego zasypiania kluczowa jest konsekwencja i powtarzalność czynności. Pamiętaj także o indywidualnym podejściu do swojego dziecka — obserwuj, jak reaguje na naukę samodzielnego zasypiania i przede wszystkim — zawsze bądź w pobliżu. Wspieraj się także przydatnymi gadżetami, takimi jak Neno Titto, które rozświetlą pokój Twojego maluszka i dadzą mu poczucie komfortu.

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

Pojedynczy laktator elektryczny – porównanie laktatorów marki Neno

Kultowe nianie elektroniczne marki Neno

wideonianie

Nebulizatory – dlaczego warto się inhalować?

nebulizatory i inhalatory

Kiedy dziecko jest gotowe na rozszerzenie diety? Akcesoria niezbędne do rozszerzania diety.

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *