Bezprzewodowe nianie elektroniczne

Marka Neno, słynąca z doskonałej jakości laktatorów elektronicznych, docenianych nie tylko przez mamy, ale również przez środowisko medyczne, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych Rodziców i poszerza swoją dotychczasową ofertę o inteligentne nianie elektroniczne.

Już od początku roku, w asortymencie marki Neno pojawiło się aż pięć nowych niań elektronicznych: Neno Lui, Neno Gato 2, Neno Vera, Neno Avanta i Neno Berkano. Każda jest inna, mimo że spełniają tę samą funkcję: monitorują aktywność Twojego dziecka. Czujne oko kamery zarejestruje każdy ruch oraz dźwięk w pokoju Twojego dziecka. Nie musisz zatem być tuż obok, aby sprawować opiekę nad dzieckiem. Możesz zasiąść wygodnie w fotelu z kubkiem kawy, bez konieczności zrywania się na każdy szmer. Podaruj sobie ten komfort z nianią elektroniczną marki Neno.

Niania elektroniczna — którą wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli niań elektronicznych, przez co wybór urządzenia spełniającego nasze kryteria, może okazać się nie lada wyzwaniem. Przystępując do zakupu, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, czy wolimy urządzenie z WiFi zintegrowane ze smartfonem, czy może bardziej tradycyjne rozwiązanie: kamerkę wraz z odbiornikiem, działające za pośrednictwem fal radiowych.

Neno Lui i Neno Avante

Przykładami niań elektronicznych z kamerą zintegrowanych ze smartfonem są Neno Lui oraz Neno Avante. Sterowanie kamerkami odbywa się za pośrednictwem aplikacji Tuya — wygodnego narzędzia do obsługi urządzeń smart home. Zastosowane rozwiązanie pozwala na obserwację dziecka z dowolnego miejsca na ziemi. Jedyne czego potrzebujesz, aby mieć swojego maluszka cały czas na oku, to telefon z dostępem do sieci WiFi. Obraz z pokoju dziecka wyświetla się na smartfonie, a zatem nie ma potrzeby korzystania z dodatkowego odbiornika.

Ogromną zaletą niani Neno Lui jest także znajdujący się w zestawie elastyczny uchwyt, który umożliwia zamocowanie urządzenia na różnych powierzchniach i pod dowolny kątem. Możesz zatem wedle własnych preferencji umieścić nianię na ramie łóżeczka czy kołyski dziecka. Montaż jest łatwy i szybki — wystarczy tylko kilka ruchów, aby zmienić położenie urządzenia. Niania Neno Lui została także wyposażona w lampkę nocną, która doświetli pomieszczenie i ułatwi zasypianie dziecku, które nie lubi przebywać w całkowitej ciemności.

Wideo niania Neno Avante wyróżnia się obrotową głowicą. Urządzenie pozwala na obserwację dziecka w zakresie 355 stopni w poziomie oraz 90 stopni w pionie. To wygodne rozwiązanie doskonale sprawdzi się do monitorowania nieco starszych dzieci, które poruszają się już samodzielnie. Zarówno Neno Avante, jak i Neno Lui pozwalają na nagrywanie obrazu oraz robienie zdjęć — dzięki temu zachowasz wyjątkowe momenty z życia maluszka na dłużej.

Neno Gato 2, Neno Vera i Neno Berkano
Gato 2, Vera oraz Berkano to przykłady niań elektronicznych wyposażonych w osobną kamerkę oraz odbiornik. Łączność odbywa się za pośrednictwem fal radiowych — całkowicie bezpiecznych dla Ciebie i Twojego dziecka. Kamerę wystarczy umieścić w pomieszczeniu, które chcesz monitorować, zaś odbiornik — działający w zasięgu pracy urządzenia, możesz mieć zawsze przy sobie. Zaletą tego rozwiązania — w porównaniu do Neno Lui, jest możliwość korzystania z urządzenia niezależnie od telefonu. Dla przykładu nie musisz pamiętać o ładowaniu telefonu, gdyż obraz wyświetlany jest na odbiorniku.

Wszystkie radiowe wideo nianie zostały wyposażone w energooszczędny tryb VOX. Po jego uruchomieniu odbiornik kamery działa „w uśpieniu”, a wyświetlacz rozświetla się dopiero wówczas, gdy urządzenie zarejestruje dźwięki w pokoju dziecka. Pozwala to na wielogodzinne korzystanie z odbiornika bez konieczności podłączania się do źródła zasilania. Tryb uśpienia to także znak dla Ciebie — jeśli ekran pozostaje wygaszony — Twój maluszek najprawdopodobniej śpi spokojnie. Każde z urządzeń działa do 50 metrów wewnątrz pomieszczeń oraz aż do 260 metrów na zewnątrz. Neno Vera oraz Neno Berkano mogą poszczycić się ponadto dużym, 3,2-calowym wyświetlaczem.

Niania Neno Berkano, podobnie jak Neno Avante, została wyposażona w obrotową głowicę, która umożliwia monitorowanie aktywności malucha w zakresie 300 stopni w poziomie oraz 50 stopni w pionie. Możesz zatem z poziomu odbiornika sterować położeniem głowicy niani. Dodatkowo Neno Berkano posiada wbudowaną funkcję alarmu, która przypomni Ci o porze karmienia dziecka.

Każda z niań marki Neno działa w trybie nocnym, pozwalającym na obserwację maluszka w całkowitej ciemności. Urządzenia posiadają ponadto system dwukierunkowej komunikacji głosowej, czujnik temperatury oraz wbudowane kołysanki, które ułatwiają zasypianie Twojemu dziecku. Nianie elektroniczne przydadzą się zarówno w opiece nad maluszkiem, jak i w obserwacji aktywności starszych dzieci.

Niania to znacznie więcej niż tylko urządzenie do monitorowania dziecka — to poczucie komfortu związane z faktem, że w każdej chwili możesz mieć swoje maleństwo na oku. To także możliwość wykonywania kilku czynności jednocześnie: możesz pracować, sprzątać i relaksować się, podczas gdy Twój maluszek smacznie śpi w sąsiednim pomieszczeniu. Zapomnij o ciągłym zerkaniu do pokoju dziecka i zastanawianiu się, czy czasem się nie obudziło. Niania elektroniczna wyręczy Cię w tych czynnościach i pozbawi stresu, że nie usłyszysz płaczu własnego dziecka.

jaką nianię wybrać?

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

 

Jak rozszerzyć dietę dziecka karmionego piersią?

rozszerzanie diety dziecka

Zdrowo, łatwo i wygodnie – gotowanie na parze z Neno Cibo

gotowanie na parze

Jak duże jest Twoje dziecko? Ciąża tydzień po tygodniu.

ciąża tydzień po tygodniu

ZAUFAJ POŁOŻNEJ rekomenduje Neno

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *