Laktator Neno Perfetto

Rozkręcanie laktacji to proces. Na początku, ilość mleka w piersiach jest niewielka i warto być na to przygotowaną. Organizm kobiety potrzebuje czasu, aby przystosować się do nowej rzeczywistości. Stres, deficyty snu i wiążące się z nimi zmęczenie nie sprzyjają rozkręcaniu laktacji. Niejednokrotnie pojawiają się także zastoje pokarmu, zatkane kanaliki, czy nawet zapalenia piersi. Mając na uwadze wszystkie te stany chorobowe towarzyszące karmieniu piersią, stworzyliśmy laktator, który ma zapewnić jak największy komfort odprowadzania mleka. Poznajcie pierwszy, wodoodporny laktator elektryczny naszej marki — Neno Perfetto.

Wodoodporny laktator elektryczny Neno Perfetto

To maleńkie urządzenie, ważące zaledwie 400 gram potrafi zdziałać cuda. Jego rola jest nieoceniona w zakresie komfortu odprowadzania pokarmu. Laktator został bowiem wyposażony w system wodoodporności o klasie IPX6. Oznacza to, że urządzenie chronione jest przed zalaniem wodą z dowolnego kierunku. Możesz zatem odciągać mleko pod prysznicem lub biorąc kąpiel, dbając jednak o to, aby nie zanurzać laktatora. Krople wody spadające na urządzenie i para wodna unosząca się w pomieszczeniu nie będą miały negatywnego wpływu na funkcjonalność laktatora. To doskonałe rozwiązanie na tak powszechne problemy laktacyjne jak zastój pokarmu, czy zatkany kanalik.

Typowe problemy laktacyjne i nasz wodoodporny laktator Neno Perfetto

Zastój pokarmu to zator przewodów mlecznych. Dochodzi do niego najczęściej w pierwszych tygodniach karmienia piersią. Zastój jest zazwyczaj konsekwencją nawału mlecznego lub niedostatecznego opróżniania piersi. W celu uaktywnienia wypływu mleka z przepełnionej brodawki zaleca się rozgrzanie piersi przed karmieniem, stosując ciepłe okłady lub biorąc kąpiel. Rozgrzewanie gruczołów można połączyć z delikatnym masażem piersi — zawsze w kierunku brodawki. Z tak przygotowanych gruczołów można rozpocząć odciąganie mleka laktatorem. Nasz najnowszy Neno Perfetto, pozwala na wygodne ściąganie mleka pod prysznicem lub w trakcie kąpieli bez ryzyka uszkodzenia urządzenia.

Zatkany kanalik to zazwyczaj konsekwencja niewłaściwego opróżniania piersi — zalegający pokarm napiera na kanaliki mleczne, blokując ich przepływ. Zatkany kanalik zwykle przybiera postać białej lub żółtawej grudki u ujścia brodawki. Jednak nie zawsze musi zatykać się przy końcu. Może pojawić się także w postaci wyczuwalnego guzka w piersi lub miejscowego obrzęku gruczołu.

W przypadku, gdy dojdzie do zatkania kanalika, eksperci radzą:

  • Przygotuj ciepły roztwór składający się z 2 łyżek sody oczyszczonej i połowy szklanki wody. Połóż przygotowaną mieszankę na sutkach w postaci kompresów.
  • Połóż na brodawkach waciki nasączone oliwą.
  • Jak najczęściej przystawiaj dziecko do piersi lub odciągaj mleko laktatorem.
  • Weź ciepły prysznic lub kąpiel.

Korzystając z prysznica lub biorąc kąpiel możesz wspomagać się laktatorem Neno Perfetto. Woda może swobodnie spływać po urządzeniu, jednak pamiętaj o tym, aby nie zanurzać urządzenia.

wodoodporny laktator neno perfetto

Zapalenie piersi to najpoważniejsze ze wskazanych wyżej problemów laktacyjnych, jednak nie obawiaj się: odpowiednie kroki pozwolą Ci kontynuować karmienie piersią. Zapalenie stanowi zazwyczaj konsekwencję niewłaściwego opróżniania piersi. Może być także efektem infekcji bakteryjnej, wywołanej zranieniem skóry brodawki.

Jak postępować w przypadku pojawienia się zapalenia piersi?

  • Postaraj się karmić jak najczęściej, tak, aby pierś była właściwie opróżniana.
  • Stosuj zimne okłady zarówno przed jak i po karmieniu, chyba że ulgę przynosi Ci cieplejszy kompres.
  • Odpoczywaj. Nie zapominaj o uzupełnianiu płynów i właściwym odżywianiu.

Właściwe opróżnianie piersi

Aby uniknąć typowych problemów laktacyjnych, należy zadbać przede wszystkim o właściwe opróżnianie piersi. Zaleca się możliwie jak najczęstsze przystawianie maluszka (minimum 8 razy na dobę, tak aby odstępy między karmieniami następowały co ok. 2-3 godziny) lub wspomaganie się laktatorem. Eksperci z Centrum Nauki o Laktacji wskazują, że skuteczne ssanie jest najsilniejszym bodźcem regulującym czynność gruczołów piersiowych. Skuteczne ssanie to takie, które w konsekwencji prowadzi do opróżnienia piersi. Dopiero właściwie opróżniona pierś może produkować więcej pokarmu. Mając na uwadze rady ekspertów, nasz wodoodporny laktator Neno Perfetto, podobnie jak model Angelo i Camino, został wyposażony w trzecią fazę odciągania pokarmu, która stanowi gwarancję skutecznego odciągania pokarmu.

Jak działa trzecia faza odciągania pokarmu?

Zasadniczo większość dostępnych na rynku modeli laktatorów elektronicznych działa w dwóch fazach: stymulacji oraz głębokiego odciągania pokarmu. Ta pierwsza ma za zadanie pobudzić piersi do odprowadzenia mleka, w drugiej zaś odbywa się właściwy proces odciągania pokarmu. Trzecia faza to innowacyjne rozwiązanie zaproponowane przez markę Neno. W tym trybie, który łączy w sobie elementy dwóch pierwszych faz, ruchy ssące laktatora są nieregularne — raz płytkie, raz głębokie. Wszystko po to, aby jak najwierniej odzwierciedlić mechanizm ssania dziecka. Im bardziej upodobnimy pracę laktatora do pracy wykonywanej przez dziecko w czasie jedzenia, tym większa szansa na sukces w rozkręceniu laktacji.

Laktator Neno Perfetto w każdym z trybów odciągania działa aż na 9 poziomach, co zapewnia skuteczne i silne odprowadzanie pokarmu. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i intuicyjna. Sterowanie odbywa się dotykowo.

Ponadto, nasz najnowszy laktator to produkt z segmentu premium — zachwyca swoim wyglądem: jest subtelny i elegancki, a zatem z pewnością przypadnie do gustu najbardziej wymagającym mamom. To także doskonały pomysł na prezent na babyshower.

Neno Perfetto to wyjątkowy model laktatora — stworzony, aby wspierać kobiety w skutecznym pozyskiwaniu mleka, a jednocześnie dać im komfort w czasie odprowadzania pokarmu. Nadchodzi nowa era! Z naszym wodoodpornym laktatorem elektrycznym możesz ściągać mleko nawet w wannie. Podaruj sobie ten komfort i zadbaj o samą siebie.❤️

laktator na prezent babyshower

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY:

Jaki kolektor na mleko wybrać? Neno Claro — nowość marki Neno

Kolektor na mleko Neno Claro

Niania elektroniczna na telefon — wygodne rozwiązanie od marki Neno

niania z wifi

Jak dobrać rozmiar lejka laktatora?

jak dobrać rozmiar laktatora

Baby shower — najlepsze prezenty dla przyszłej mamy!

prezenty na baby shower

Długie karmienie piersią – korzyści płynące z natury

długie karmienie piersią KPI

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *