Jedzenie z Polpo

Miseczki termiczne dla dzieci neno Polpo

Termiczne miseczki dla niemowląt w kształcie krówki i ośmiorniczki – premiera Mucca i Polpo

W życiu każdego Rodzica przychodzi taki moment, kiedy odstawia mleko i zaczyna karmić malucha pokarmami stałymi. Niezależnie od tego czy decydujesz się na karmienie zupkami i przecierami, czy wybierasz metodę BLW i pozwalasz swojemu dziecku samemu poznawać smaki i konsystencję pokarmów, to i tak nie ominie Cię wybranie talerzyków i misek dla dziecka.

Poznaj nowe dziecięce zastawy:
neno Mucca i neno Polpo – termiczne, bezpieczne, kolorowe i w kształtach, które Twoje dziecko od razu pokocha.

 

Miska termiczna – podgrzewanie i chłodzenie wodą

Neno Mucca i neno Polpo zostały zaprojektowane specjalnie do posiłków małych dzieci. Pomagają w rozwijaniu zdolności motorycznych, nauce samodzielnego jedzenia, a także kształtują nawyki estetyczne dziecka. Czerwona zastawa neno Mucca ma kształt krówki, a turkusowe neno Polpo to ośmiorniczka. Nasycone kolory i zabawne kształty rozwiną wyobraźnię Twojego dziecka i zachęcą do jedzenia nawet największego niejadka.

Mucca i Polpo miseczki dla dzieci i niemowląt

Ale to nie ładny kształt jest najmocniejszą stroną termicznych zestawów do jedzenia neno Mucca i neno Polpo. Odkąd Twoje dziecko zacznie odkrywać fascynujący świat jedzenia pokarmów innych niż mleko Mamy, jego karmienie może stanowić prawdziwe wyzwanie. Dlatego zarówno neno Mucca, jak i neno Polpo zostały zaprojektowane tak, by jak najbardziej usprawnić ten proces i pomóc zarówno Tobie, jak i maleństwu.

Duża miska posiada konstrukcję umożliwiającą podgrzewanie lub chłodzenie posiłków bez wkładania ich do mikrofali czy podgrzewacza. Wystarczy jedynie… woda!

Zestaw Neno Polpo naczynia dla niemowlakaZdrowe podgrzewanie i chłodzenie

Podwójne ścianki obudowy z tworzywa sztucznego tworzą specjalną komorę, do której możesz wlać wrzątek lub zimną wodę, a ona podgrzeje lub schłodzi zupkę, makron, warzywa lub owoce, które chcesz podać swojemu dziecku. W pokrywce znajduje się otwór parowy, który zapobiega powstawaniu podciśnienia. A specjalnie zamknięcie wlewu wody w zestawie neno Mucca ma kształt krowich rogów!

Praktyczna miska termiczna zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury posiłku przez długi czas, więc Twoje dziecko nie musi się spieszyć z jedzeniem, a Ty nie musisz się martwić czy zje odpowiednio ciepły posiłek.

Przy wlaniu wody o temperaturze 60 C posiłek podgrzeje się do około 45 C (przy założeniu, że temperatura w pomieszczeniu to około 22 stopni).

 

miseczka do karmienia niemowląt

 

 

Bez obawy – podwójna budowa miski sprawia, że nawet gdy do komory wlejesz wrzątek do podgrzania posiłku, Twoje dziecko nie oparzy się, chwytając za miseczkę. Warstwa tworzywa sztucznego skutecznie izoluje, a ciekawa rączka w kształcie ramienia ośmiorniczki (neno Polpo) lub krowiego ogonka (neno Mucca) ułatwia przenoszenie i zachęca dziecko, do chwycenia właśnie za niego.

Termiczna miska świetnie sprawdzi się także latem – owoce długo pozostaną chłodne i świeże, lody nie roztopią się tak szybko, a ryż do zupki szybko się ochłodzi. Wystarczy, że do komory, zamiast wrzątku nalejesz zimnej wody.

 

Dla ułatwienia utrzymania w czystości wewnętrzną miskę ze stali nierdzewnej 316L możesz wyjąć z obudowy i umyć każdą część miseczki oddzielnie.

 

miseczka dla niemowląt podgrzewana lub schładzana wodąStabilizująca przyssawka – funkcjonalność i bezpieczeństwo podczas jedzenia

Dziecko, które dopiero zaczyna uczyć się jeść, ale także i bardziej podrośnięte starszaki lubią bawić się talerzykami podczas jedzenia. Dlatego talerze i miski dla dzieci wykonywane są z nietłukących się materiałów, które dodatkowo można łatwo umyć w zmywarce.

Energicznie jedzący maluch potrafi podczas posiłku zrobić niemałe zamieszanie. Dlatego oba dziecięce zestawy obiadowe – neno Mucca i neno Polpo – zostały wyposażone w mocną silikonową przyssawkę, która stabilizuje miseczkę i zapobiega przesuwaniu i zrzuceniu jej w trakcie jedzenia. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać porządek podczas posiłku i sprawia, że dziecko nie wyleje na siebie zawartości miski podczas jedzenia.

Duża termiczna miska o pojemności 350 ml ma przyssawkę osobną, którą możesz zamontować lub nie.

Dlaczego nie jest zintegrowana? Dlatego, żebyś mogła wykorzystać ją nawet wtedy, gdy dziecko podrośnie i zacznie jeść mniej ekspresyjnie. Natomiast mniejsza miseczka w neno Polpo o pojemności 200 ml ma przyssawkę zintegrowaną. W zestawie obiadowym neno Polpo mała miseczka i kubek mają aż dwa uchwyty w kształcie ramion ośmiorniczki, by dzieciom łatwiej było za nie chwycić.

Każdy rodzic doskonale wie, jak trudno jest nauczyć dziecko samodzielnego jedzenia. Pozwól mu wybrać czy woli jeść z turkusowej miseczki z ośmiornicą, czy czerwonej z krówką – z takiej własnoręcznie wybranej zastawy będzie jadł chętniej!

Miseczki termiczne dla dzieciTrwały i bezpieczny materiał

Miseczka dla dziecka powinna nie mieć ostrych krawędzi, mieć uchwyty dobrze leżące w dłoni i wykonane z materiałów zapobiegających wyślizgiwaniu się z dłoni. Ale przede wszystkim miseczki i talerzyki dla dzieci powinny być wykonane z materiałów bezpiecznych i oznaczonych „BPA free”.

Czym jest BPA i dlaczego to tak ważne, by naczynia dla naszych pociech były od niego wolne?

BPA to toksyczny związek o udowodnionym działaniu hormonalnym, który przyczynia się do rozwoju wielu groźnych chorób – w tym nowotworów. Niestety stosowany jest w produkcji butelek PET, puszek aluminiowych, papieru termicznego i zabawek. Jeśli wykonano z niego cokolwiek, co ma kontakt z jedzeniem, to łatwo przenika z materiału do żywności, a potem trafia prosto do organizmu. Dlatego tak ważne jest, by produkty, z którymi ma styczność Twoje dziecko były od bisfenolu wolne.

Wszystkie butelki do karmienia, a także naczynia do karmienia marki neno są BPA free – z nimi wiesz, że Twoje dziecko jest bezpieczne.

Zestaw Neno Mucca miseczki do karmienia niemowląt

Zestaw do jedzenia dla dzieci neno Mucca i neno Polpo w skrócie:

  • utrzymuje jedzenie w stałej temperaturze (jeśli wlejesz gorącą wodę)
  • szybko chłodzi potrawę (jeśli wlejesz zimną wodę)
  • mocna przyssawka stabilizuje miskę i utrzymuje ją w jednej pozycji
  • atrakcyjny dla dziecka kształt i kolor
  • nie zawiera BPA
  • przeznaczona do mycia w zmywarce
  • w zestawie miska podgrzewająca lub chłodząca potrawy – pojemność 350 ml, mała miska – pojemność 200 ml, kubek – pojemność 200 ml, sztućce – widelec i łyżka

miseczki do jedzenia dla dzieci

miseczki do jedzenia dla dzieci Mucca i Polpo

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

Lampka nocna dla dzieci Neno Titto — gadżet ułatwiający zasypianie

lampka nocna dla dziecka

Kiedy dziecko samo je sztućcami?

Jak rozszerzyć dietę dziecka karmionego piersią?

rozszerzanie diety dziecka

Kultowe nianie elektroniczne marki Neno

wideonianie

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *