Premiera Neno Sedi. Dlaczego warto mieć wielofunkcyjne krzesełko?

kobieta opiekująca się maluszkiem, które siedzi w krzesełku Neno Sedi

Jadalnia przypomina pole bitwy? To może znaczyć tylko jedno: Twoja pociecha rozpoczęła poznawanie nowych smaków i nic jej nie zatrzyma. Tobie na ten burzliwy czas polecamy jogę i medytację, a maluchowi Neno Sedi – eleganckie i nieziemsko wygodne krzesełko wielofunkcyjne z serii Neno Exclusive Edition. Dowiedz się, dlaczego warto je mieć!

 

Spis treści:

 

Czy krzesełko do karmienia jest potrzebne?

Jeżeli chcesz, aby dziecko jadło z resztą rodziny, musisz wziąć pod uwagę, że trzymanie go na kolanach to kiepski plan. Klasyczne krzesło wcale nie jest lepszą alternatywą. Wiercący się brzdąc łatwo może z niego spaść, nawet jeśli potrafi siedzieć w pełni samodzielnie. Dodaj do tego dziecięcą ciekawość, która zawiedzie małe dłonie do miseczki z zupą, a potem każe im sprawdzić, czy ugotowane na parze warzywa umieją latać. Mało zachęcający obrazek, prawda?

Z pomocą w takiej sytuacji przyjdzie Ci krzesełko Neno Sedi, Mobilny mebel z 5-punktowymi pasami tworzy bezpieczne stanowisko przy stole. Dzięki temu swobodnie nakarmisz pociechę oraz pozwolić mu na samodzielny kontakt z posiłkami. Sedi sprawdzi się też jako leżaczek lub miejsce do zabawy albo rysowania.

 

Kiedy można sadzać dziecko w krzesełku do karmienia?

Rozwój każdego dziecka przebiega indywidualnie, dlatego ciężko wskazać konkretny wiek. Przyjmuje się, że maluch może zostać użytkownikiem krzesełka, kiedy potrafi samodzielnie przyjąć pozycję siedzącą lub jest w stanie utrzymać ją z pomocą podparcia.

 

Jakie krzesełko do karmienia BLW?

Odpowiedź brzmi: solidne i funkcjonalne.
niemowlę w krzesełku

Krzesełko do karmienia powinno być wykonane z wysokiej jakości trwałych materiałów oraz – tak jak Neno Sedi – mieć stabilną, niechybotliwą konstrukcję. Zwróć uwagę również na nogi, które nie powinny być zbyt szeroko rozstawione. W przypadku krzesełka Neno nie wystają one za obrys siedziska, co znacznie minimalizuje ryzyko, że jeden z domowników potknie się o nie. Dobrze, jeżeli produkt można także dostosować do różnych warunków, takich jak wysokość stołu czy wiek i warunki fizyczne dziecka. Neno Sedi oferuje w tym zakresie aż 378 możliwości konfiguracji!

Przyjrzyj się Neno Sedi z bliska, oglądając film na naszym kanale YouTube:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesełka do karmienia?

Kupując krzesełko wielofunkcyjne, trzeba pamiętać o kilku detalach. Oto najważniejsze z nich:

Możliwość dostosowania konstrukcji

Doskonale przemyślana konstrukcja to klucz do satysfakcjonującego korzystania z krzesełka. Neno Sedi możesz modyfikować aż na 378 sposobów – od oparcia, przez podnóżek i tackę, aż po wysokość. Dzięki temu dopasujesz mebel na przykład do wysokości stołu.

5-punktowe pasy bezpieczeństwa

Mała rzecz, a jednak niezwykle istotna. Neno Sedi zostało wyposażone w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa zapobiegające wyśliźnięciu się malucha z siedziska. Co więcej, nie wpijają się one w ramiona za sprawą miękkich nakładek.

Regulowany podnóżek

Podnóżek z regulacją kąta nachylenia i wysokości stanowi ważny element krzesełka do karmienia, ponieważ dostarcza małym stópkom wygodę oraz wpływa na prawidłowe ustawienie ciała.

Kółka z możliwością blokady

Przytwierdzone do podstawy Sedi kółka zapewniają mobilność i nie rysują podłogi. Jednocześnie blokada jest kolejnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo maluszka, ponieważ zatrzymują krzesełko w jednym miejscu.

Łatwy do wyczyszczenia pokrowiec

Pamiętaj, że jedzący brzdąc jest w stanie wybrudzić wszystko dookoła. W związku z tym najlepiej będzie, jeśli zaopatrzysz się w krzesełko z pokrowcem wykonanym z eko skóry, łatwej do wyczyszczenia przy użyciu mokrej szmatki i łagodnych detergentów.

Podwójna tacka

Odczepiany blat pozwala na serwowanie maluchowi posiłków. Podwójny wariant, który posiada Neno Sedi, umożliwia również szybkie zdjęcie brudnej warstwy. Nie musisz jej od razu myć, ponieważ pod spodem kryje się czysta powierzchnia.

kobieta przygotowująca posiłek dla dziecka w Neno Cibo w kuchni, obok w krzesełku maluszek trzymający plastikową łyżeczkę

 

Czy krzesełko do karmienia musi mieć podnóżek?

Krzesełko wielofunkcyjne powinno mieć podnóżek, ponieważ wpływa on na wygodę w trakcie jedzenia. Dodatkowo jego obecność pomaga prawidłowo ustawić inne części ciała, odciąża kręgosłup i sprawia, że uda nie ocierają się o siedzisko.

 

Podsumowanie

Rodzice mający w perspektywie rozszerzanie diety malucha powinni zaopatrzyć się w krzesełko do karmienia Neno Sedi. Posiadanie takiego mebla pozwala na stworzenie dziecku bezpiecznej przestrzeni do odkrywania nowych smaków oraz budowanie więzi z rodziną podczas wspólnych posiłków. Na szczególną uwagę zasługują następujące cechy krzesełka: możliwość regulowania konstrukcji, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, obecność podnóżka oraz kółek z blokadą.

 

Akcesoria do karmienia dziecka: