Po co Ci laktator?


Trzeci trymestr ciąży — to doskonały moment na to, aby rozważyć zakup laktatora. Jesteś już na ostatniej prostej przed porodem i co najważniejsze — Twoje piersi nie ulegają już znacznym zmianom. Po 32 tygodniu ciąży z dużym prawdopodobieństwem można już określić, jaki rozmiar brodawki przyjmą po porodzie. Możesz zatem przystąpić do wyboru laktatora oraz dopasowania odpowiednich lejków.

 

Czy laktator jest faktycznie potrzebny?

Zdania co do tego, czy laktator jest artykułem pierwszej potrzeby, są podzielone. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie bez niego funkcjonowania, inne zaś — szczególnie te, które nie mają kłopotów z laktacją, korzystają z laktatora wyłącznie okazjonalnie. Niezależnie jednak od częstości korzystania, laktator przydaje się zawsze. Są przecież momenty, w których maluszek zostaje pod opieką pozostałych członków rodziny, którzy podają mu uprzednio odciągnięte mleko. Laktator to zatem znacznie więcej niż urządzenie do odciągania mleka — to komfort, że nawet podczas nieobecności w domu, możesz dać swojemu dziecku to, co najlepsze, czyli naturalny pokarm.

 

Rodzaje laktatorów

Na rynku dostępna jest cała gama laktatorów: od ręcznych po elektroniczne, przez dwufazowe i trzyfazowe, nie wyłączając tych, odciągających pokarm z dwóch piersi jednocześnie. Jest zatem w czym wybierać! Możliwość karmienia własnego dziecka to kwestia priorytetowa dla większości mam. Laktacja nie zawsze przebiega gładko — niejednokrotnie wymaga pracy i cierpliwości. Naprzeciw wyzwaniom stawianym przez młode mamy wychodzi marka Neno, która stworzyła aż osiem laktatorów elektrycznych: trzy pojedyncze i pięć podwójnych. A wszystko po to, aby sprostać różnym wymaganiom i potrzebom.

Marka Neno postawiła na laktatory elektroniczne. Misją producentów jest niesienie wsparcia kobietom karmiącym i to właśnie w tej materii laktatory elektroniczne nie mają sobie równych. Urządzenia te są wygodne w użytkowaniu, a ponadto zapewniają skuteczny pobór pokarmu. Efektywność laktatorów elektronicznych jest nieporównywalnie większa od ich ręcznych odpowiedników. Dodatkowo modele elektroniczne wykorzystują najnowszą technologię, dzięki czemu odciąganie mleka jest łatwe i bezbolesne.

 

Laktatory pojedyncze a podwójne

Pojedyncze modele laktatorów z założenia powstały po to, aby wspierać mamy okazjonalne — przy incydentalnym odciąganiu pokarmu. Są małe, kompatybilne i leciutkie — z łatwością zmieszczą się do damskiej torebki. Marka Neno ma w swojej ofercie pojedynczy Neno Uno i Neno Bella oraz trójfazowy Neno Angelo. Zasadniczo różnią się budową, designem i siłą odciągania. Uno i Bella sterowane są dotykowo, zaś Neno Angelo posiada klasyczne guziki — wszystko po to, aby sprostać różnym preferencjom. Dodatkowo ten ostatni został wyposażony także w lampkę LED, która pozwala na wygodne odciąganie mleka w ciemności. Dzięki temu rozwiązaniu możesz korzystać z laktatora bez konieczności włączania światła i budzenia partnera bądź maluszka.

Marka Neno posiada w swoim asortymencie także podwójne laktatory elektroniczne, które umożliwiają jednoczesny pobór pokarmu z dwóch piersi. To znacznie efektywniejsze i szybsze rozwiązanie. Sprawdza się doskonale u mam KPI — karmiących piersią inaczej, a także u kobiet aktywnych zawodowo, które łączą macierzyństwo z pracą. Laktator podwójny może być także z powodzeniem wykorzystywany jako urządzenie pojedyncze — dzięki odpowiedniemu podpięciu zyskujemy w pełni funkcjonalny i kompaktowy laktator pojedynczy.

Neno posiada w swoim asportmencie następujące modele podwójnych laktatorów elektronicznych: Neno Due, Neno Mare, Neno Bella Twin, będącym odpowiednikiem pojedynczej Belli. Produkty te różnią się designem, kolorystyką i siłą odciągania. Neno posiada także dwa podwójne laktatory z segmentu premium: dwufazowy Neno Bueno i trójfazowy Neno Camino. To produkty stworzone z myślą o najbardziej wymagających mamach — zachwycają swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. W urządzeniach premium znalazły się butelki z PPSU, odporne na wysoką temperaturę i zarysowania. Zarówno Neno Bueno, jak i Neno Camino posiadają w zestawie welwetowy woreczek, który pozwala na eleganckie i dyskretne przechowywanie. Obydwa modele doskonale sprawdzą się zatem jako prezent dla przyszłej mamy — ich estetyka i funkcjonalność z pewnością przypadną do gustu świeżo upieczonym mamom.

 

Laktatory dwufazowe a trzyfazowe

Większość dostępnych na rynku modeli laktatorów wyposażona jest w dwie podstawowe fazy odciągania pokarmu — fazę stymulacji oraz fazę odciągania pokarmu. Marka Neno poszerzyła swoją ofertę o innowacyjne trzyfazowe rozwiązanie, które doskonale odzwierciedla mechanizm ssący dziecka. Znasz ten moment, kiedy maluszek jest już co prawda najedzony, ale wciąż leży przy Twojej piersi, rozgląda się wokoło i raz po raz znowu ssie pierś? — To właśnie trzecia — mieszana faza odciągania. W tym trybie ruchy są nieregularne: od płytkich przez głębokie. Wszystko po to, aby jak najlepiej stymulować gruczoły do produkcji mleka. Zastosowane rozwiązanie doskonale sprawdza się wśród kobiet doświadczających trudności z laktacją, gdyż trzecia faza doskonale imituje naturalne ruchy noworodka.

Przykładami trójfazowych laktatorów są: Neno Angelo w wersji pojedynczej oraz podwójne Neno Camino z segmentu premium.

 

Bezpieczeństwo wynikające ze 100-procentowej separacji mediów

W dobie trwającej wciąż pandemii dobrze wyposażyć się w laktator, aby przy rozkręcaniu laktacji nie musieć korzystać z urządzeń szpitalnych. Da Ci to komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, wszystkie laktatory marki Neno posiadają 100-procentową separację mediów. Mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, a pokarm nie ma kontaktu z przewodami — rurkami, które służą wyłącznie do wytwarzania podciśnienia. Zapobiega to namnażaniu bakterii i sprawia, że urządzenie jest łatwe w czyszczeniu. Ponadto, membrana w laktatorach Neno została usytuowana w taki sposób, że stanowi granicę między lejkiem i butelką, a rurkami i urządzeniem pompującym. Taka konstrukcja chroni silnik laktatora i przewody przed kontaktem z pokarmem i pozwala utrzymać higienę.

Kiedy przydaje się laktator?

Laktator przydaje się w wielu okolicznościach, niezależnie od tego, czy karmisz swoje dziecko wyłącznie odciągniętym mlekiem, czy może korzystasz z niego tylko sporadycznie. To doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, gdy nie masz możliwości nakarmienia dziecka piersią: w czasie podróży czy wyjazdów. Odciąganie mleka pozwala także na dłuższą separację od maluszka — bez obaw, że Twoje dziecko będzie musiało być dokarmiane mlekiem modyfikowanym pod Twoją nieobecność. Marka Neno stworzyła także wygodne woreczki do przechowywania i mrożenia pokarmu, dzięki którym możesz magazynować gotowe porcje mleka dla dziecka na czas Twojej nieobecności. Za sprawą konektora dołączonego do zestawu możesz odciągać mleko bezpośrednio do woreczka bez ryzyka, że wylejesz cenny pokarm. Na wierzchu każdego woreczka możesz zanotować także datę odciągnięcia, aby mieć pewność, że Twoje mleko nie leżakowało zbyt długo w lodówce lub zamrażarce.

Laktator to urządzenie na miarę nowoczesnej kobiety — funkcjonalne i w pełni bezpieczne. Uczyń swoje macierzyństwo łatwiejszym i przyjemniejszym z marką Neno.

 

CZYTAJ POWIĄZANE ARTYKUŁY:

 

Sposoby na inne wykorzystanie mleka Mamy

Baby shower — najlepsze prezenty dla przyszłej mamy!

prezenty na baby shower

Jak dobrać rozmiar lejka laktatora?

jak dobrać rozmiar laktatora

Długie karmienie piersią – korzyści płynące z natury

długie karmienie piersią KPI

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *