dziecko całujące brzuch kobiety w ciąży

Prezenty od neno

Przyjście na świat małej istoty to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Gdy niemowlę jest już na świecie, chcą go poznać wszyscy bliscy – babcie, ciocie czy wujkowie. Święta Bożego Narodzenia są więc doskonałym momentem do wręczania prezentów młodej mamie, kiedy przy jednym stole spotykają się wszyscy krewni.

Święta ułatwiają wyrażanie emocji, takich jak radość czy wzruszenie. To również czas zadumy nad mijającym rokiem, który dla wielu rodzin był szczególny. W ciągu roku wiele rodzin powiększyło się. Boże Narodzenie będzie więc świętowane w większym gronie. Odwiedzając młodych rodziców, należy zastanowić się nad prezentem, który byłby praktyczny, a jednocześnie będzie wspaniałą pamiątką.

Początki tradycji wręczania prezentów pod choinkę – od czego się zaczęło?

Tradycja obdarowywania bliskich prezentami na Boże Narodzenie jest znana od XIII wieku i wspomina historię narodzenia Jezusa. Nawiązuje do darów, jakie Trzej Królowie złożyli świętej rodzinie podczas wizyty w Betlejem. W Polsce zwyczaj ten jest obchodzony od XIX wieku.

Największą wagę wśród krajów obcojęzycznych do zwyczaju wręczania prezentów przywiązują Hiszpanie. Prezenty wręcza się nie w Wigilię, lecz w święto Trzech Króli (6 stycznia).

W zależności od regionu w Polsce, prezenty przynoszą Aniołek, Dzieciątko, Gwiazdka, Gwiazdor czy Święty Mikołaj.

Prezenty są oznaką uczuć, jakimi darzymy drugą osobę. Obdarowując, informujemy, że pamiętamy o bliskich i słuchamy ich potrzeb.

mama otwierająca prezenty neno

Piękne i praktyczne prezenty dla młodej mamy, czyli co kupić na święta bożonarodzeniowe?

Jeśli szukasz prezentu dla bliskiej Ci osoby, która spodziewa się dziecka lub jest tuż po porodzie, mamy dla Ciebie 5 pomysłów:

1. Bezprzewodowy laktator elektroniczny – najlepsze efekty odciągania pokarmu

Jeśli chodzi o laktatory elektroniczne. Co trzecia kobieta posiada laktator marki Neno. Marka jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Położnych. Nasze laktatory to słuszny wybór dla kobiet po porodzie naturalnym, jak i cesarskim cięciu.

Przykładem laktatora elektrycznego na prezent świąteczny może być atrakcyjny Neno Camino. To urządzenie 3-fazowe przeznaczone do odciągania jednocześnie z dwóch piersi. Innowacyjna i nowoczesna trzecia faza w Neno Camino stymuluje pierś do produkcji większej ilości pokarmu, przeciwdziała nawałom i zbyt małej podaży mleka po cesarskim cięciu.

Neno Camino jest wyposażony w butelki premium odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz 2 wymienne lejki w standardowym rozmiarze 24 mm. Jego ekskluzywny wygląd sprawia, że jest idealnym prezentem pod choinkę. Złoto i granat to symbol nocnego nieba i migoczącej na niebie gwiazdy betlejemskiej. Neno Camino współgra z barwami świąt i wpasowuje się w magiczny klimat bożonarodzeniowy.

Zobacz Neno Camino i sprezentuj go młodej mamie.

2. Gorset laktacyjny do odciągania pokarmu – “hands-free” to już nie tylko idea, ale rzeczywistość

Ideą gorsetów laktacyjnych jest “hands-free”, a więc odciąganie pokarmu bez użycia rąk. Kobieta XXI wieku jest więcej niż mamą – pracuje na kilka, jak nie kilkanaście etatów jednocześnie. Jest opiekunką, sprzątaczką, kierowcą, pielęgniarką, lekarką, kucharką czy korepetytorką nauk humanistycznych i ścisłych. To właśnie dla takich mam stworzyliśmy nasz gorset laktacyjny, który nie blokuje nowoczesnych kobiet w wykonywaniu codziennych obowiązków. Ułatwia robienie kilku rzeczy na raz – odciąganie i przeglądanie sociali lub gotowanie obiadu.

Neno Libero to przykład gorsetu wspierającego multitasking. Jest komfortowy i dyskretny, a więc może być alternatywą dla klasycznego, codziennego biustonosza. Podtrzymuje kobiece piersi – jego noszenie to przyjemność.

Gorset pasuje na małe, jak i duże rozmiary (XS-XL), dzięki szerokiemu zakresowi regulacji. Gorset powinien dostosować się do mamy, a nie mama do gorsetu, dlatego też każda kobieta może dopasować gorset do rozstawu swoich brodawek. Neno Libero posiada odpinaną wstawkę o zdolności regulacji do 5 cm!

Z tym produktem masz pewność, że lejki laktatora nie wysuną się w trakcie jego pracy. Tą gwarancję zapewnia technologia 4-warstwowego systemu podtrzymującego lejki. Gorset Neno Libero współpracuje ze wszystkimi laktatorami z serii Neno, a więc jest doskonałym prezentem dla mamy posiadającej nasz laktator.

Dowiedz się więcej na temat gorsetu i sprawdź jego cenę.

3. Kolektor do odciągania pokarmu – dbajmy o to, co naturalne

Fizjologiczny wypływ pokarmu z obu piersi u kobiet, to nie mit, ale naturalna kolej rzeczy. Mamy korzystają z wielu udogodnień oferowanych na rynku. Wykorzystują wkładki do biustonoszy zbierające wyciekające z piersi mleko. Bez nich widoczne są plamienia na bluzce, które wyglądają nieestetycznie. Wkładki wchłaniają pokarm, który staje się wówczas niezdatny do spożycia.
Kolektor pokarmu to nowoczesne zastosowanie mogące zastąpić wkładki do biustonoszy. Zamiast wchłaniania, zbierają gromadzące się mleko z drugiej piersi. Taki pokarm możesz przelać do butelki i podać dziecku.

Przykładem takiego kolektora jest magiczna butelka Neno Leite, która zasysa pierś i ułatwia wypływ mleka. Jest wykonana z delikatnego silikonu dostosowującego się do kobiecych piersi. Kolektor wystarczy ścisnąć i przyłożyć do piersi, podczas gdy drugą jest karmione niemowlę lub odciągany jest pokarm za pomocą laktatora.

Magiczne święta, magiczna butelka Neno Leite!

4. Sterylizator – supermoc młodej mamy

Nocne karmienie spędza sen z powiek świeżo upieczonych rodziców. Dziecko nie zna odpowiedniej chwili proszenia o jedzenie. Kiedy płacze w nocy, nie ma wyboru – trzeba je nakarmić.

W takich sytuacjach niezastąpionym może okazać się urządzenie 5w1: sterylizator, podgrzewacz mleka, podgrzewacz posiłków, rozmrażacz i urządzenie podtrzymujące temperaturę. Na szczęście rodziców i osób poszukujących idealnego prezentu pod choinkę, takiego produktu nie trzeba szukać długo. Nie musisz kupować kilku produktów, a jedynie jeden – Neno Vita.

Sterylizator Neno Vita szybko i bezpiecznie podgrzeje matczyny pokarm, ale i posiłek w słoiczku, by w porach wieczornych jak najszybciej nakarmić niemowlę. Oprócz tej funkcji, dezynfekuje butelki, akcesoria do laktatorów, gryzaki czy smoczki, które dziecko zrzuciło na podłogę. Rodzice mogą pożegnać się z wyparzaniem ich w garnku – zrobią wszystko w jednym urządzeniu!

Ułatw życie młodym rodzicom i zamów sterylizator Neno Vitę.

5. Nebulizator dla alergików – mobilność ponad wszystko

Podróże z alergikiem są nie lada wyzwaniem. Szczególnie, jeśli to niemowlę. Właśnie dla takich chwil powstał mobilny inhalator siateczkowy Neno Bene, który ułatwi oddychanie maluszkowi.

Neno Bene jest zasilany na baterię. W chwili, gdy jest ona rozładowana, możesz podłączyć urządzenie do portu USB w swoim laptopie lub komputerze i rozpocząć inhalację. Urządzenie posiada 3 rozmiary silikonowych masek – dla dorosłych, dzieci i niemowląt. To szybkie i nowoczesne rozwiązanie w okresie jesienno-zimowym.

Urządzenie jest ultra ciche, dzięki czemu inhalacja jest możliwa w pracy czy w szkole.

Sprawdź nebulizator Neno Bene

A Ty, który z nich wybierasz?

Neno – inspirowane dziećmi, stworzone dla rodziców.