Gorset laktacyjny nenoNeno Libero – odciąganie mleka jeszcze nigdy nie było tak proste

Coraz częściej młode mamy pragną połączyć opiekę nad dzieckiem z obowiązkami zawodowymi i innymi aktywnościami. Szczególną grupą są tutaj mamy KPI –  karmiące piersią inaczej, czyli te kobiety, które karmią maluszka swoim odciągniętym pokarmu, nie zaś bezpośrednio z piersi. Łatwo sobie wyobrazić, że odciągnięcie wystarczającej ilości pokarmu może być czasochłonne nawet wówczas, gdy korzysta się z laktatora podwójnego. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie użycie gorsetu laktacyjnego –  zyskujemy wtedy wolne ręce, nie musi podtrzymywać przy piersiach dwóch elementów laktatora. Neno Libero będzie też dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które stosują laktator pojedynczy i kolektor na mleko.

Aby gorset laktacyjny spełniał swoją funkcję powinien idealnie podtrzymywać nie tylko piersi, ale również elementy laktatora –  zwłaszcza dwa lejki. Właśnie tak został zaprojektowany gorset Neno Libero.

Posiada szeroki zakres regulacji obwodu pod biustem –  od 70cm aż do 100cm. Dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany przez kobiety noszące ubrania w rozmiarze S, jak i przez kobiety noszące garderobę w większych rozmiarach.

Mając na uwadze różny rozstaw brodawek piersiowych u kobiet, Neno Libero został wyposażony we wstawkę, która umożliwia przednią regulację rozstawu otworów, w których należy umieścić lejki laktatora. Niezależnie od szerokości w jakiej rozstawione są od siebie brodawki piersiowe, Neno Libero spełni oczekiwania każdej z mam.

Bawełniany gorset laktacyjny nenoCo ważne, gorset laktacyjny jest wykonany w ponad 90% z bawełny z niewielkim dodatkiem elastanu, co znacznie zwiększa komfort użytkowania tego produktu. Jest przyjemny dla skóry, ale również dla oka –  ma subtelny jasno pudrowy kolor.

Aby lejki laktatora dobrze przylegały do piersi, Neno Libero posiada w miejscu otworów aż cztery krzyżujące się pasma materiału. Dzięki takiej technologii, można się swobodnie poruszać z laktatorem podwójnym przy piersiach w czasie jego pracy.

Ponieważ piersi, w których nagromadziła się duża ilość mleka są dość ciężkie, ramiączka w Neno Libero są szerokie –  mają 2,5cm, przez co kobieta nosząca ten gorset nie będzie odczuwać nieprzyjemnego wrzynania się w ciało ramiączek. Długość ramiączek, to 46cm z możliwością regulacji długości, dzięki czemu pasuje on zarówno na kobiety o dłuższym, jak i krótszym torsie.

Gorset Neno Libero umożliwia również gromadzenie pokarmu z użyciem kolektora na mleko tzw. magicznej buteleczki i laktatora pojedynczego. A wszystko to bez użycia rąk, które dzięki umieszczeniu w otworach lejka laktatora i części wlotowej kolektora pozostają swobodne.

gorset do laktatora neno LiberoJeśli tylko odciąganie mleka zabiera dużo czasu i wiąże się u kobiety z małą mobilnością, czy też wydaje się jej zbyt forsowne przez zajęciu obu rąk – Neno Libero będzie bardzo dobrym wyborem! „Hands off” w laktacji to jednej z bardziej popularnych trendów, a marka Neno za misję i cel stawia sobie podążanie za potrzebami młodych mam.

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.