laktacyjna wyprawka neno

Laktacyjna wyprawka KPI

Każda kropla mleka mamy jest dla maluszka na wagę złota. Żaden inny pokarm nie jest w stanie naśladować mleka mamy, które „rośnie razem z dzieckiem” stanowiąc optymalny sposób żywienia w pierwszych sześciu miesiącach życia. Chociaż pierwsze przystawienia do piersi mogą być dla niektórych kobiet trudne- dyskomfort brodawek, poszukiwanie wygodnej pozycji do karmienia, to warto przezwyciężyć pierwsze niepowodzenia, prosząc o wsparcie położnych i doradców laktacyjnych. Zdarza się jednak, że mam uznaje, iż w jej przypadku lepsze będzie karmienie maluszka swoim mlekiem- nie bezpośrednio z piersi, a po jego uprzednim odciągnięciu laktatorem. Taki sposób karmienia dziecka określa się KPI – karmienie piersią inaczej.

Jeśli na którymkolwiek etapie laktacji kobieta decyduje się być mamą KPI warto rozważyć zakup laktatora podwójnego, gorsetu laktacyjnego i woreczków, w których można przechowywać odciągnięte mlekozarówno w lodówce, jak i w zamrażarce.

Akcesoria dla mamy karmiącej piersią

Laktatory podwójne marki Neno to ciche i bardzo wydajne urządzenia, które spełnią oczekiwania każdej mamy KPI. Warto zaznaczyć, iż są elektryczne, dzięki czemu odciągnięcie nawet większych ilości mleka nie będzie tak czasochłonne, jak ma to miejsce w przypadku laktatorów ręcznych, czy też laktatorów pojedynczych – elektrycznych. Każdy z modeli umożliwia dobór silikonowego lejka do wyboru są rozmiary: 21, 24 i 27mm niezależnie od wielkości brodawki, kobieta karmiąca piersią jest w stanie dopasować go idealnie do swoich potrzeb. Warto również dodać, że poza klasycznym rozwiązaniem oferowanym w modelach dwufazowych ( faza I- stymulacja, faza II- odciąganie) Neno: Due, Bella Twin i Bueno  jest również dostępny nowoczesny model Neno Camino z innowacyjną- trzecią fazą odciągania. Trzecia faza, tzw. tryb mieszany imituje naturalny sposób ssania piersi przez maluszka pod koniec karmienia piersią. Są to trzy krótkie zassania i jedno długie. Używanie tej fazy podczas odciągania mleka przyczynia się do zwiększenia laktacji i pozwala utrzymać ją na satysfakcjonującym poziomie.

Kolejnym elementem „laktacyjnej wyprawki” który powinna rozważyć mama KPI jest gorset laktacyjny. Neno Libero będzie dobrym wyborem niezależnie od wielkości biustu i rozstawu brodawek sutkowych. Posiada on regulację obwodu od 70-100cm, a z przodu ma możliwość regulacji rozstawu otworów, w których umieszcza się lejki laktatora (aż o 5cm). Gorset jest wykonany w ponad 90% z bawełny z domieszką elastanu, co zwiększa komfort jego użytkowania ale nie wpływa negatywnie na poziom jego przylegania do piersi. Co ważne, otwory, w których umieszcza się lejki laktatora są zabezpieczone aż czterema, krzyżującymi się warstwami materiału nie ma zatem ryzyka, że laktator zsunie się z piersi podczas odciągania mleka. Dzięki uwolnieniu rąk w czasie pracy laktatora mama może z powodzeniem kontynuować inne czynności i cieszyć się swobodą i niewymuszoną pozycją ciała.

Drobny, ale nie mniej ważny elementem wyprawki dla każdej kobiety będą również wkładki laktacyjne. Są niezastąpione zarówno w okresie karmienia piersią, jak i przy odciąganiu pokarmu. Dzięki nim można uniknąć nieprzyjemnych przecieków mleka. Ponadto, wkładki laktacyjne zapobiegają zabrudzeniu bielizny oraz ubrań, chroniąc je przed plamami mleka. Ich dyskretny design sprawia, że są praktyczne i łatwe w użyciu, stanowiąc nieodłączny element codziennej pielęgnacji piersi podczas okresu laktacji.

Akcesoria dla mam KPI

Aby w bezpieczny i higieniczny sposób przechowywać mleko przyda się zapas woreczków do odciągania pokarmu.  Elektryczne laktatory Neno mają dołączony specjalny konektor, dzięki któremu zamiast butelki można odciągać pokarm bezpośrednio do woreczków. To nie tylko oszczędność czasu, ale również minimalizowanie ilości mleka, które podczas odciągania do butelki osiadłoby na jej ściankach. Zakręcane woreczki na mleko Neno mogą być przechowywane w lodówce, w zamrażarce i co ważne można w nich podgrzewać mleko mamy. Nie ma potrzeby przelewania rozmrożonego mleka do butelki celem jego przygotowanie przed podaniem maluszkowi. Przechowywanie mleka w woreczkach zaoszczędzi miejsca w szufladach zamrażarki. Co ważne na specjalnie wyznaczonych miejscach na woreczkach można zapisać datę odciągania pokarmu tak, aby rozmrażając porcje, wybierać te woreczki, które zostały napełnione najwcześniej.

Every Mom is a superhero to motto marki Neno. Wiemy jak obciążająca potrafi być codzienna opieka nad dzieckiem. Właśnie dlatego stale poszerzamy portfolio naszych produktów wspomagających laktację, aby ułatwić start w macierzyństwo wszystkim kobietom.

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.