Lulanko dzidziusia

Lulanko to kanał w serwisie YouTube, skierowany dla dzieci i ich rodziców. Misją Lulanka jest przede wszystkim pomoc rodzicom w usypianiu dzieci. Maluszki często mają problem z zaśnięciem i przespaniem całej nocy, a rodzice są zmęczeni wielogodzinnym noszeniem, uspokajaniem i kołysaniem swoich pociech. Lulanko odpowiada na ich potrzeby i pomaga im w wyciszaniu maluszków, tworząc filmy z usypiającymi dźwiękami i muzyką głębokiego snu. W jaki sposób Lulanko usypia dzieci? Jakie utwory znajdują się na kanale?

Białe szumy – najskuteczniejsza metoda usypiania dzieci

Najskuteczniejszą metodą usypiania niemowląt są tzw. białe szumy czyli jednostajne dźwięki, które mają za zadanie zagłuszyć odgłosy otoczenia. To właśnie dzięki białym szumom powstało Lulanko i to dzięki nim zyskało największą popularność. Białe szumy to rodzaj przyjemnie brzmiących dźwięków, które wywoływane są na przykład przez urządzenia elektryczne codziennego użytku, jak suszarka, odkurzacz czy pralka. Są to także inne równomierne odgłosy, na przykład płynąca woda, fale, zamieć śnieżna czy dźwięk jadącego pociągu. Dzieci, skupiając się na jednolitych dźwiękach białych szumów, uspokajają się w kilka minut, ich tętno zwalnia, a mięśnie się rozluźniają. Dzięki temu maluszki zasypiają w mgnieniu oka i nie mają problemów z nocnymi pobudkami. Białe szumy są efektywną metodą usypiania dzieci głównie ze względu na to, że dźwięki te przywołują środowisko panujące w łonie mamy. Przypominają im szum wód płodowych, przytłumione dźwięki i bicie serca matki, dlatego słysząc białe szumy, niemowlęta czują się bardzo bezpiecznie i mogą spokojnie zapaść w błogi sen. Dodatkowo, naukowcy twierdzą, że cisza jest dla dziecka czymś nienaturalnym i dziwnym. Białe szumy są największą częścią kanału Lulanko.

Bardzo dużą popularnością wśród odbiorców kanału cieszą się filmy z szumami natury oraz szumami wywołanymi przez urządzenia AGD. Rodzicom i dzieciom szczególnie przypadł do gustu szum suszarki, który zebrał już prawie 15 mln wyświetleń, a więc uśpił miliony maluszków! Mamy na to wiele dowodów w postaci komentarzy od zadowolonych rodziców 🙂

Piękne, klasyczne dziecięce kołysanki

Kołysanki to sprawdzona i skuteczna metoda wyciszenia dziecka przed snem. Przekazywane z pokolenia na pokolenie piosenki do snu dla dzieci, poprzez swój spokojny i łagodny ton są w stanie wprowadzić maluchy w stan słodkiego odpoczynku. Na kanale Lulanko znajduje się szereg znanych i lubianych przez dzieci kołysanek. Są to popularne piosenki, takie jak “Ach śpij kochanie”, “Z popielnika na Wojtusia” czy “Aaa kotki dwa”, a także wiele, wiele innych. Słuchanie łagodnych dźwięków popularnych kołysanek wpływa bardzo dobrze na działanie mózgu dziecka i rozwój połączeń nerwowych. W dodatku obniża ciśnienie tętnicze i pozwala maluchowi się odprężyć. Wielu rodziców przyznaje, że słuchając kołysanek Lulanka, czują się zrelaksowani i odprężeni. Nic dziwnego, kołysanki wpływają także bardzo pozytywnie na dorosłych – pomagają im się wyciszyć i rozluźnić.

 

Muzyka klasyczna dla dzieci w każdym wieku

Odpowiednio dobrana muzyka wpływa na samopoczucie, kondycję psychiczną i umysł człowieka. Muzyka klasyczna to rodzaj najszlachetniejszych dźwięków, jakie wydają z siebie instrumenty. Już od najmłodszych lat warto zapoznawać dzieci z piękną, klasyczną muzyką. Ma ona szereg pozytywnych aspektów, jeśli chodzi o wpływ na ludzi, a szczególnie na dzieci. Na kanale Lulanko znajduje się szeroki wybór klasycznych utworów, które mają różne zastosowania. Już w łonie matki dziecko powinno być stymulowane muzyką klasyczną – zrelaksuje ona nie tylko maluszka, ale także przyszłą mamę. Klasyczne dźwięki mają także właściwości łagodzące ból, kiedy maluszek płacze i jest niespokojny, cierpiąc na kolki lub bolesne ząbkowanie, muzyka klasyczna pomoże mu ukoić ból i wyciszyć się. Większym dzieciom muzyka klasyczna bardzo pomaga w koncentracji – kiedy puścimy ją maluchowi podczas zabawy, będzie skupione na jednym zadaniu, jego czujność i koncentracja zostaną poprawione. Melodie klasyczne to tak zwana muzyka głębokiego snu – w niesamowity sposób relaksują i usypiają dzieci w każdym wieku. Na kanale Lulanko znajduje się szereg pięknych dźwięków pianina, znanych dzieł Chopina czy Bacha, klasycznej muzyki do koncentracji oraz relaksacyjnych utworów dla kobiet w ciąży i ich malutkich dzieci.

muzyka klasyczna dla niemowlakaLulanko – strona internetowa

Lulanko to nie tylko kanał na YouTube, ale także strona internetowa lulanko.pl. Można znaleźć na niej wszystkie przygotowane przez Lulanko utwory, ale również blog ze zbiorem artykułów – porad dla rodziców. Poruszane są na nim tematy dotyczące przede wszystkim rodzicielstwa oraz wychowywania dzieci. Na stronie lulanko.pl znajduje się także sklep internetowy, w którym można kupić usypiające m.in. białe szumy w formacie mp3, a także jajko-usypiajkę, które generuje szumy, pozwalające dziecku spokojnie zasnąć. Jajko to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą zostawiać dziecku urządzenia multimedialnego ze świecącym ekranem na całą noc. Jest łatwe w obsłudze, a ponadto ma przyjemny, estetyczny wygląd. Na stronie internetowej umieszczone zostały również popularne, a także te mniej znane piosenki dla dzieci oraz pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi.

zabawka do usypiania dziecka

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *