laktator co to takiego

Laktator co to jest, co to takiego? Must have każdej młodej mamy

Wyprawka do szpitala już spakowana? Ubranka, pieluszki, smoczek, butelka… ale czy nie zapominałaś o laktatorze? Nie stresuj się! W tym wpisie pomożemy Ci dobrać urządzenie odpowiednie do Twoich potrzeb.

 Do czego służy laktator – klasyfikacja i podstawowe funkcje

Najprościej mówiąc laktator elektryczny to proste urządzenie, które służy do odciągania pokarmu z piersi.  Działanie urządzenia oparte jest  na  podciśnieniu, dzięki któremu mleko jest wysysane z piersi, a  następnie zbierane w specjalnym zbiorniczku lub bezpośrednio w dziecięcej butelce. Odciągnięty pokarm można zamrozić lub od razu podać dziecku.

Laktator elektryczny dwufazowy Neno Uno

Laktatory ręczne można dodatkowo podzielić na:

Laktator z pompką, co to takiego?

Odciąganie pokarmu odbywa się za pomocą pompki znajdującej się przy lejku i butelce.

Laktator z gruszką co to jest?

Najstarszy typ laktatora, a obecnie najrzadziej wybierany. Mleko odciąga się tu za pomocą gruszki, której ściskanie wywołuje podciśnienie, a do odciągania potrzebne jest użycie obu rąk.

Laktator tłokowy, co to jest?

Jego działanie oparte jest na podobnej zasadzie jak sposób działania strzykawki. Ściąganie pokarmu zachodzi wolno i angażuje obie ręce.

Laktator elektryczny, co to takiego?

Nie wymaga użycia siły rąk, a  całą pracę wykonuje za nas specjalny mechanizm. Ponadto większość modeli dostępnych na rynku wyposażona jest w regulację siły ssania, kilka trybów pracy, osobne tryby stymulacji i odciągania pokarmu, a wszystko to aby móc dostosować działanie produktu do potrzeb młodej mamy. Jedynym rozróżnieniem jest sposób zasilania. Dostępne są modele z zasilaniem sieciowym lub akumulatorowo- sieciowym.

Jak wybrać idealny laktator?

Laktator to urządzenie, które przydaje się nie tylko w pierwszych dniach po porodzie, ale również w kolejnych miesiącach życia dziecka. To jaki model wybrać, zależy od wielu czynników, wśród których wymienić należy planowaną częstotliwość odciągania, oczekiwaną szybkość odciągania, przyczyny korzystania z urządzenia (medyczne lub niemedyczne), a także możliwości finansowych młodych rodziców. Przed zakupem urządzenia zastanów się również gdzie chciałabyś z niego korzystać.

Cechy komfortowego laktatora:

  • Dwufazowy tryb odciągania – aby zapewnić mamie wygodę korzystania z urządzenia. Laktator powinien posiadać tryb stymulacji piersi oraz tryb głębokiego ssania, które imitują naturalny sposób karmienia piersią.
  • Regulacja siły ssania – każda kobieta ma inny poziom wrażliwości,  więc aby zapewnić sobie bezbolesne korzystanie z urządzenia, należy upewnić się czy laktator wyposażony jest w możliwość regulacji siły podsysu.
  • Cichy tryb pracy – bardzo przydatne podczas odciągania pokarmu w nocy lub nad ranem. Cichy tryb pracy, gwarantuje nam spokojny sen naszego maluszka.
  • Dostępne akcesoria – bardzo wygodna cechą jest również możliwość bezpośredniego podpięcia butelki dziecięcej do laktatora. Pomaga to zaoszczędzić czas, którego zawsze brakuje młodym rodzicom.
  • Możliwość dokupienia części zamiennych.

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *