Top1 w polsce Neno

Top1 w polsce Neno
Każda kobieta potrzebuje laktatora – dlaczego?

Jeśli jesteś w ciąży i zastanawiasz się czym jest laktator, dlaczego właśnie Ty go potrzebujesz, ale też który będzie dla Ciebie odpowiedni, zapoznaj się z tym artykułem.

Jakie laktatory są dostępne na rynku i jak je rozróżnić?

Kobieta ma do wyboru laktatory elektryczne na jedną oraz na dwie piersi.

Laktator na dwie piersi pozwala kobiecie na zdecydowanie szybszy pobór pokarmu. Bardzo często stosują je matki KPI, a więc karmiące piersią inaczej, za pomocą butelki. Kobiety korzystające z laktatora na dwie piersi bardzo często należą do tych aktywnych zawodowo i karmiących dziecko z butelki.

Przykładami laktatorów na dwie piersi są Bella Twin – podwójny bezprzewodowy laktator elektroniczny i Neno Camino – podwójny elektroniczny bezprzewodowy laktator.

Laktator pojedynczy, a więc na jedną pierś jest możliwością, z której korzystają kobiety nastawione na karmienie naturalne, dla których laktator jest dodatkiem w okresie laktacji. Dzięki temu możesz przystawić dziecko do jednej piersi, a na drugiej będzie pracował laktator.

Przykładami laktatorów na jedną pierś są Neno Angelo – 3-fazowy bezprzewodowy laktator elektroniczny i Neno Perfetto – Trójfazowy bezprzewodowy wodoodporny laktator elektroniczny.

Ciekawostka: W okresie laktacji podczas pobierania pokarmu z jednej piersi, pokarm jest również produkowany w drugiej. To kobieca fizjologia, której nie możemy powstrzymać. Dlatego w sytuacji, jeśli kobieta korzysta z laktatora pojedynczego, powinna również zaopatrzyć się w kolektor na mleko, który zbierałby produkowany pokarm z drugiej piersi.

Przykładami kolektorów na mleko może być magiczna butelka Leite lub kolektor Claro idealny pod biustonosz.

Kolejny podział laktatorów to różnice między fazami. Istnieją laktatory 2- i 3-fazowe.

Laktator 2-fazowy, np. Neno Uno czy Neno Bella pracuje w oparciu o 2 fazy:

Faza 1: STYMULACJA. To stymulacja i masaż pobudzający kanaliki mleczne do pracy. Naśladuje płytkie i szybkie ssanie dziecka przystawionego do piersi.

Faza 2: ODCIĄGANIE POKARMU. To głębokie i powolne ruchy naśladujące ssanie Maluszka po kilku minutach karmienia.

Taki laktator jest zatem przeznaczony dla kobiet chcących jedynie pozbyć się nadmiaru pokarmu.

Laktator 3-fazowy, np. Neno Camino czy Neno Perfetto ma dodatkowę fazę 3.

Faza 3: TRYB MIESZANY. Ta faza imituje ssanie dziecka, które jest już najedzone. Łączy w sobie dwie pierwsze fazy. Służy do całkowitego opróżnienia piersi, a także działa pobudzająco na laktację.

Laktatory 3-fazowe są polecane kobietom mającym niedobory mleka, a więc tzw. zastój w piersiach. Położne rekomendują laktatory 3-fazowe kobietom po cesarskim cięciu.

Czy potrzebuję laktatora?

Nie jesteś tego w stanie przewidzieć, ponieważ każda z nas jest inna i nigdy nie wiemy, czy nasza pierś będzie w stanie wyprodukować odpowiednią ilość mleka dla Maluszka. Możemy jednak przypuszczać, w jakich sytuacjach laktator może okazać się pomocny. Planujesz karmić naturalnie, ale jednocześnie chciałabyś mieć możliwość odciągania w chwili nadmiaru pokarmu? Chciałabyś wrócić do pracy, ale nie chcesz karmić dziecka mlekiem modyfikowanym? Zależy Ci na tym, abyś w chwili problemów z laktacją miała pokarm, który możesz podać swojemu Maluszkowi? W takiej sytuacji laktator to Twój must have, który nie tylko wesprze Cię w tym okresie, ale też będzie Ci towarzyszył, kiedy tylko będziesz tego potrzebowała.

Dlaczego laktatory są tak uwielbiane przez #nenomamy?

    1. Laktatory Neno mają wyjątkowy design, a wiodącym kolorem nie jest biały, lecz kobiecy pudrowy róż oraz miętowa zieleń.
    2. Bo są bezprzewodowe, więc możesz zabrać je w podróż do torebki.
    3. Mają miękkie wymienne lejki w różnych rozmiarach. Oprócz standardowego 24 mm, posiadają też lejki dla małych piersi – 21 mm oraz tych większych – 27 mm.
    4. Posiadają akcesoria wymienne – rurki, membrany, zaworki itd.
    5. Są ciche i nie zakłócają nocy Twojemu dziecku czy partnerowi.

Neno – inspirowane dziećmi, stworzone dla rodziców. Z kodem rabatowym: preglife każda Mama otrzyma aż -10% rabatu na wszystkie produkty Neno na oficjalnej stronie www.neno.pl.

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.