plakat na blog

 

Spis treści:

 

Czy laktator ściąga tyle samo pokarmu co dziecko?

Procesowi naturalnego karmienia towarzyszy wiele wątpliwości. Jedną z nich jest pytanie, czy dziecko najada się wystarczająco oraz czy piersi zawierają odpowiednią ilość mleka. Według opinii krążących w internecie, należy to sprawdzić, odciągając pokarm przy pomocy laktatora elektrycznego. Czy ta metoda dostarczy Ci wyczerpującą i wiarygodną odpowiedź?

Laktator nie służy do mierzenia

Laktator to urządzenie, które ma za zadanie wspomagać odprowadzanie pokarmu w komfortowy i szybki sposób. Nie jest przeznaczony do pomiaru przepływu mleka oraz monitorowania potrzeb żywieniowych dziecka.

Każda mama jest inna

Ilość mleka wypływającego z piersi nie jest regularna. Powodem mogą być różne czynniki, na przykład: gospodarka hormonalna, stan zdrowia lub uwarunkowania fizjologiczne karmiącej kobiety. Jaki z tego wniosek? Przy pomocy laktatora jednorazowo nie zawsze odciągniesz taką samą porcję pokarmu.

Karmienie Piersią (KP) a Karmienie Piersią Inaczej (KPI)

Proces naturalnego karmienia może mieć dwa oblicza. Klasyczne Karmienie Piersią, o ile przebiega prawidłowo, pozwala Twojemu dziecku na ściąganie odpowiedniej ilości pokarmu w naturalnym, miarowym tempie. Karmienie Piersią Inaczej sprawdzi się, jeśli z jakiegoś powodu Ty lub maluch, macie trudności z przystosowaniem się do tradycyjnej metody. Wtedy, używając laktatora, możesz odciągać mniejsze lub większe ilości mleka i „zarządzać” nimi w dowolny sposób (na przykład mrożąc nadmiar).

Co zrobić, kiedy pojawiają się wątpliwości dotyczące laktacji?

Jeżeli posiadasz wątpliwości dotyczące laktacji, w pierwszej kolejności skontaktuj się z położną środowiskową. Na terenie Polski funkcjonują także Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne. Kompletną bazę osób, posiadających kwalifikacje CDL znajdziesz tutaj.

About the Author:

W Neno zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby przyszłe mamy miały dostęp do profesjonalnego poradnictwa i pomocy w kwestii karmienia niemowląt. Wykwalifikowany ekspert do spraw laktacji regularnie przygotowuje wpisy, dzięki którym dowiesz się wszystkiego na temat karmienia piersią. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni laktator i w jaki sposób poradzić sobie z zastojem pokarmu. Zyskaj rzetelną wiedzę zupełnie za darmo.