co wziąć na wakacje z niemowlakiem

co wziąć na wakacje z niemowlakiem

Pierwsze wakacje z niemowlakiem potrafią być nie lada wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców. Maluch to nowy członek rodziny, który ma swoje potrzeby i wymagania, którym trzeba sprostać podczas wyjazdu. Jeśli zbliża się termin wyjazdu, a Ty nadal zastanawiasz się co wziąć na wakacje z niemowlakiem, ten wpis jest dla Ciebie.

 

Pierwsze wakacje z niemowlakiem

 

Wakacje z niemowlakiem, jeśli odpowiednio przygotujesz się do podróży, wcale nie muszą być stresujące. Odpowiednie planowanie to podstawa podczas podróżowania z małym dzieckiem. Niezależnie od tego gdzie się wybierasz, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które zapewnią Ci komfort podczas wyjazdu. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby maluch był zawsze najedzony. Z niemowlęciem sprawa jest o tyle prosta, że zazwyczaj jest ono karmione wyłącznie mlekiem, dzięki czemu nie musisz się martwić o zabieranie ze sobą przekąsek. Jeśli karmisz dziecko piersią, warto zabrać ze sobą laktator, który pozwoli ci odciągnąć nadmiar pokarmu lub zrobić zapas mleka na cały dzień, jeśli nie czujesz się komfortowo podczas karmienia dziecka w miejscach publicznych.

Jeśli Twoje dziecko karmione jest mlekiem modyfikowanym, warto zadbać o podgrzewacz do butelek. Na rynku dostępne są kompaktowe urządzenia, które bez problemu wykorzystasz w podróży. Dodatkowo wiele z nich posiada funkcję sterylizacji, która pozwoli zadbać o czystość butelek i smoczków podczas podróżowania. Polecamy model Neno Vita, który znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Wakacje z niemowlakiem będą o wiele przyjemniejsze, jeśli nie będziesz musiała się martwić o kwestie związane z karmieniem. 

 

Co wziąć na wakacje z niemowlakiem?

 

Pierwsze wakacje z niemowlakiem to bardzo często pierwsza sytuacja, w której dziecko znajduje się dłuższy czas poza domem. Zmiana otoczenia może być stresująca dla malucha, dlatego warto zabrać ze sobą jak najwięcej rzeczy, które zapewnią mu poczucie bezpieczeństwa. Może to być ulubiony kocyk, zabawka lub pluszak. Warto pamiętać również o podstawowej dokumentacji medycznej, jeśli zaistnieje sytuacja, w której będziecie musieli udać się do lekarza. W zależności od miejsca, w które się udajecie, może być również potrzebny paszport oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu. Jeśli chodzi o temat zdrowia, należy również zadbać o dobrze wyposażoną apteczkę oraz termometr, najlepiej bezdotykowy, który umożliwi szybką kontrolę temperatury ciała dziecka. 

Wakacje nad morzem z niemowlakiem — co zabrać?

 

Dokładna lista rzeczy, które warto zabrać na wakacje z niemowlakiem, będzie zależała od miejsca, w które się udajecie. Latem najczęstszym celem podróży jest morze, czy to za granicą, czy w kraju. Planując spędzanie czasu na plaży, warto zadbać o zabezpieczenie dziecka przed słońcem i wysoką temperaturą. Odpowiednia pielęgnacja jest tutaj podstawą, dlatego koniecznie zabierz ze sobą krem z wysokim filtrem i pamiętaj o jego regularnej aplikacji. Pakując ubranka na wakacje, wybieraj te wykonane z lekkich i przewiewnych materiałów, aby zapobiec przegrzaniu się malucha.

Nie zapomnij również o nakryciu głowy, może być to czapeczka z daszkiem lub kapelusz. Dobrym pomysłem jest również zakup specjalnego namiotu na plażę, który zapewni maluchowi cień oraz komfortowe miejsce do zabawy w najgorętszych godzinach dnia.

 

Jak widać, pierwsze wakacje z niemowlakiem mogą przebiegać w przyjemnej atmosferze, jeśli zadba się o zabezpieczenie podstawowych potrzeb malucha.