baner neno bene

Innowacja na rynku nebulizatorów

Witamy Neno Bene!

Maja Hyży z neno bene

Produkt neno Bene jest dostępny w sieci sklepów Smyk w następujących lokalizacjach:

 • Warszawa - Galeria Mokotów
 • Warszawa - Centrum Handlowe Arkadia
 • Warszawa - Centrum Handlowe Atrium Promenada
 • Warszawa - Homepark Targówek
 • Warszawa - Centralny Dom Towarowy
 • Katowice - Silesia City Center
 • Janki - Centrum handlowe Janki
 • Łódź - Centrum handlowe Manufaktura
 • Wrocław - Centrum handlowe Magnolia Park
 • Wrocław - Centrum Handlowe Aleja Bielany
 • Rumia - Centrum Handlowe Port Rumia
 • Opole - Centrum Handlowe Karolinka
 • Kraków - Galeria Krakowska
 • Kraków - Bonarka City Center
 • Modlniczka - Futura Park
 • Zawada - Centrum Handlowe Turawa Park
 • Szczecin - Outlet Park
 • Rzeszów - Galeria Rzeszów
 • Gliwice - Europa Centralna
 • Kielce - Galeria Korona Kielce
 • Lublin - Atrium Felicity
 • Poznań - Homepark Franowo
 • Bydgoszcz - Centrum Handlowe Zielone Arkady
chłopiec z kręconymi włosami inhalujący się

Od pierwszych miesięcy życia

Neno Bene to kolejny produkt medyczny w portfolio naszej marki. Najnowszy nebulizator siateczkowy to innowacyjny produkt na polskim rynku, ponieważ został zaprojektowany z myślą nie tylko o terapii inhalacyjnej u dorosłych, ale także u dzieci. To nebulizator medycznie dostosowany do potrzeb niemowląt już od 1 miesiąca ich życia.

niemowlak inhalujący się od najmłodszych lat

Astma, alergia, nieżyt gardła

Astma:
szacuje się, że 1 na 10 osób ma zdiagnozowaną astmę we wczesnym lub późniejszym stadium. Nebulizator pomaga astmatykom w radzeniu sobie z objawami, poprzez inhalację z solą fizjologiczną lub przyjmowanie sterydów wziewnych. Alergie:
alergia na sierść, roztocza, pyłki – każdy z nas ma w rodzinie lub zna takiego alergika. Kichanie, duszności, kaszel, uporczywy katar to da alergika codzienność. Nebulizator membranowy Neno Bene pozwala na szybkie i łatwe podanie leków, jednocześnie otwierając drogi oddechowe, umożliwiając łatwiejsze usuwanie śluzu czy flegmy. Nieżyt gardła: chore gardło wiąże się często z bólem i problemem z przełykaniem. Neno Bene niweluje ten problem – lek dostarczany jest za pomocą mgiełki bezpośrednio do dróg oddechowych.

dziewczynka inhaluje się na dworze
Dziecko na spacerze się inhaluje

Terapia po covid-19

Pandemia zmieniła nasze podejście do zdrowia i dbania o drogi oddechowe. Stosowanie nebulizatora siateczkowego nie tylko umożliwia stabilniejsze i łatwiejsze oddychanie, ale także przyspiesza rehabilitację dróg oddechowych po Covid-19 i może być stosowany jako terapia wspomagająca w ostrych chorobach dolnych dróg oddechowych.

strasza, chora kobieta kicha i się inhaluje

Nebulizacja w domu

Nebulizacja to rodzaj leczenia inhalacyjnego, które jest bezbolesne i nieinwazyjne. Zwiększa prędkość, z jaką leki są wchłaniane do krwiobiegu, tworząc mgiełkę, która jest wdychana i rozprowadzana przez przepływ tlenu we krwi. Jest to znacznie bardziej wydajne niż konwencjonalne metody stosowania leków. Taki zabieg możesz prosto wykonać w domu. Wystarczy, że podłączysz Neno Bene do źródła zasilania, nałożysz maseczkę i gotowe! Oddychaj…

kobieta się inhaluje i ogląda telewizję
Dziecko na spacerze się inhaluje

Przenośny i mobilny

Nebulizator membranowy Neno Bene jest naprawdę mały, lekki i w pełni przenośny, dzięki czemu idealnie nadaje się nie tylko do użytku domowego, ale również podczas spacerów, podróży czy wakacji. Możesz podpiąć go do powerbanka lub do dołączonego do zestawu akumulatorka zasilanego 2 bateriami typu „paluszek” i korzystać z urządzenia bezprzewodowo. Całość zmieści się w kieszeni lub torebce, ale Neno Bene ma swój własny woreczek z tkaniny, w którym możesz przechowywać zarówno nebulizator, jak i wszystkie maseczki.

dziewczynka się inhaluje na dworze

Zawsze pod ręką - nawet podczas podróży

Siateczkowy nebulizator Neno Bene to urządzenie o bardzo niewielkich wymiarach – bez trudu możesz je przechowywać w domu, a także zabrać w podróż. Może być zasilany bateriami, możesz podłączyć go do gniazdka, a dzięki portowi USB-C możesz go także podpiąć do laptopa czy ładowarki samochodowej. Neno Bene to dobra inwestycja w zdrowie.

Neno Bene ładowane w aucie w tle małe dziecko
dziewczynka w samolocie używa neno bene

Naturalna terapia w czasie pracy

Nebulizator Neno Bene to urządzenie wielokrotnego użytku, składające się z niewielkiego pojemniczka na lek, silikonowej maski i przewodu zasilającego z końcówką USB, którą można podpiąć do laptopa. Dzięki temu możesz mieć go przy sobie w pracy i zastosować, gdy przyjdzie taka potrzeba. Wystarczy swobodnie oddychać. Prosta konstrukcja sprawia, że ręce masz zawsze wolne, więc możesz nie odrywać się od pracy podczas inhalacji.

ładowanie neno bene przy laptopie

Dla całej rodziny

Nebulizacja jest świetnym sposobem nawilżania dróg oddechowych i oczyszczania ich podczas infekcji. Zaletą nebulizacji jest też to, że nie podrażnia żołądka, mogą więc ją stosować zarówno dzieci, które nie potrafią jeszcze przełknąć tabletki oraz dorośli, którzy cierpią na dolegliwości układu trawiennego. Nebulizację za pomocą Neno Bene możesz stosować nawet u chorych niewspółpracujących. W zestawie znajdują się 3 rozmiary masek – dla dorosłych, dla dzieci i dla niemowląt.

Rodzina z jednym chłopcem z inhalatorem biegną
Inhalacja od najmłodszych lat - dziecko trzymane na kolanach przez matkę inhaluje się w pociągu

Wygodna maseczka

Nebulizacja odbywa się przez wygodną maskę, a nie przez smoczek, dzięki czemu jest wydajniejsza i bardziej komfortowa – zarówno dla Rodziców, jak i Maluszka. Dziecko mniej więcej do 12 miesiąca życia nie oddycha przez usta, tyko przez nos. Dlatego nebulizacja za pomocą smoczka jest mniej efektywna niż za pomocą maski.

Inhalacja od najmłodszych lat - dziecko trzymane przez ojca inhaluje się neno bene
staruszka trzymająca laskę inhaluje się neno bene

W każdym wieku

Z nebulizatora siateczkowego z powodzeniem mogą korzystać osoby w każdym wieku. W zestawie znajdują się 3 rozmiary masek – dla dorosłego, dla dziecka i dla niemowlaka. Dzięki Neno Bene nie musisz przyjmować niewygodnej pozycji nad misą z parującym naparem. Nebulizacja to oddychanie powietrzem z rozpylonym lekiem. Neno Bene to produkt medyczny i powinien być stosowany wyłącznie z płynami i lekami przeznaczonymi do nebulizatorów membranowych. Nie należy wlewać do niego olejków oraz substancji o dużej gęstości.

 schematy zastosowania przez róźne grupy wiekowe neno bene

Wyjątkowo cicha praca

Poprzez wibracje o wysokiej częstotliwości lek jest przesiewany na małe cząsteczki o wielkości zaledwie 1-5 mikronów, które mogą wnikać głębiej w drogi oddechowe i docierać do źródła infekcji. Częstotliwość drgań to aż 110 tys. na sekundę przy zachowaniu głośności poniżej 35 dB. Nebulizator Neno Bene jest bardzo cichy, co jest szczególnie przydatne w pracy, w podróży samolotem czy wtedy, gdy Twoje dziecko ma zaburzenia sensoryczne lub źle reaguje na hałas.

Cicha praca neno bene, kobieta czuwa przy maluszka
straszy mężczyzna czyta gazetę i się inhaluje leżąć neno bene